YouTube kanalının adı nasıl değiştirilir?

/ 27 Ekim 2018 / 636 / yorumsuz
YouTube kanalının adı nasıl değiştirilir?

 

YouTube kanal adı nasıl değiştirilir?

Bugün, milyonlarca farklı filme, müziğe, stand up şovlara ve neye sahip değiliz ki. YouTube adında bir büyük platform nedeniyle hepsi mümkündür. YouTube , kullanıcılara ihtiyaç duydukları yaratıcı alanı sağlayarak binlerce insanın hayatını değiştirdi ve birçok insanı kendi başına bir şeyler yapmaya teşvik etti. YouTube‘un başlangıcından bu yana, tüm bu benzer platformlar arasında bir ana nedenden ötürü göze çarpıyordu. Diğer birçok platformun aksine, ücretsizdir. YouTube‘da kendi kanalınızı oluştururken diğer kanalları yayınlamaya kadar, yaptığınız her iş ücretsizdir.

Çok sayıda YouTubers bu alanda başarılı olan diğer YouTube kullanıcılarının bir sonucu olarak son üç yılda ortaya çıktı. YouTubers, müzik videoları, etkileşimli videolar veya komedi videoları yayınlamak gibi birçok etkinlik yapmak için platformda  kanalı olan kişilere denir. Bütün bunlar YouTube‘un kuralları ve yönetmelikleri uyarınca yapılır. Bu hesapları yapan kişiler, gönderdikleri her şeyden sorumludur ve bu yüzden, yayınladıkları her ne varsa, platformu kullanan diğer sanatçılardan kopyalanamayacağından veya çalınamayacağından emin olmaları gerekir.


Kanal sahibi olmak oludukça basittir. Tek yapmanız gereken harika bir isim seçip kanalınız için bazı temel ayrıntıları doldurarak kolayca bir kanal sahibi olabilirsiniz. Ardından ilginizi çeken şeylere göre video yayınlamaya başlarsınız. Sıklıkla video yüklemeye başladığınızda, ‘abone‘ kazanacaksınız. Bir abone , çalışmanızı daha fazla izlemek isteyen ve böylece kanalınıza abone olan kişidir. Kanalın yorum bölümünde yorumlar gelebilir; Kullanıcılar videolarınızı beğenebilir ve / veya beğenir ve hatta bunları farklı platformlar ve sosyal medya alanlarıyla paylaşabilir. Bu yolla ağızdan ağıza tekniği, kanalınız hakkındaki farkındalığı yaymak ve daha fazla abone kazanmak için kullanılır.

Youtube kanal ismi nasıl değiştirilir?

• Tarayıcıyı açıp www.youtube.com adresine gidin.
• Sağ taraftaki köşede ‘Oturum Aç‘ düğmesine tıklayın ve istenen bilgileri (kullanıcı adı ve şifre) doldurun.
• Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, sayfanın sağ köşesindeki başparmak görüntüsüne tıklayın.
• ‘İçerik stüdyosu‘na ve ardından ‘görüntü kanalına‘ tıklayın.
• Kanal adının yanında bir ayar simgesi görürsünüz, buna tıkladıktan sonra ‘Kanal Ayarları‘ bölümüne tıklarsınız. Kanal adının yanında ‘Google’da Düzenle‘yi göreceğiniz yeni bir sayfaya yönlendirilirsiniz. Bu ve adı değiştirmeye devam edin.
• Bittikten sonra kaydet‘e tıklayın ve ardından yeni adı görmek için sayfayı yenileyin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.