YouTube Kendi Müzik Akışını Getiriyor

/ 12 Aralık 2017 / 637 / yorumsuz
YouTube Kendi Müzik Akışını Getiriyor

YouTube, Kendi Müzik Akışını Getiriyor

Alınan haberlere göre 2018 yılının Mart ayında YouTube, rakiplerine büyük bir fark atacak yenilik ile karşımıza çıkacak.

Müzik Akışı Hizmeti

Alınan haberlere göre YouTube, önümüzdeki yılın Mart ayında kendi müzik akışı hizmetini yayınlayacak. Hizmetle ilgili tüm detaylar bilinmiyor olsa da şirketin müzik akışı hizmetine olan girişimi, farklı sonuçları meydana getirebilir.

Mevcut durumda YouTube Red aboneliğini satın alan kullanıcılar, platforma has orijinal içeriğe reklamsız olarak erişebiliyor. Google Play Music hizmetine abone olan kullanıcılar da YouTube Red’e erişim sağlayabiliyor. Yani ikisi de teknik olarak aynı abonelik hizmetini sunuyor. Google’ın bu iki hizmeti birleştirmesinden de görünüyor ki YouTube müzik hizmeti ile ilgili bir ön adım atılıyor.

YouTube’a Destek Lazım!

YouTube’un müzik akışı hizmetine büyük markalardan destek gelmediği sürece SoundCloud ve Spotify gibi hizmetlerin piyasayı tamamen kaplamasının önüne geçilemeyebilir. YouTube, Warner Music Group ile anlaşmayı sağladı. Sıradaki hedef ise Sony Music Entertainment ve Universal Music Group’u mürettebata eklemek var.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.