YouTube Kısıtlı Mod Özelliği Nasıl Kullanılır?

/ 2 Ekim 2018 / 425 / yorumsuz
YouTube Kısıtlı Mod Özelliği Nasıl Kullanılır?

YouTube Kısıtlı Mod Özelliği Nasıl Kullanılır?

 

Dünyanın pek çok ülkesinde en sık kullanılan platformlar arasına giren YouTube, uzun süredir zirvedeki yerini koruyor. Video izleme sitesi olarak hayata geçirilen ve şimdilerde bundan çok daha fazlası olma özelliği taşıyan servis, farklı özellikler edindikçe soru işaretlerinin artmasına neden oluyor. Bu sorular arasında YouTube kısıtlı mod nasıl kullanılır sorusu dahi yer alıyor.

YouTube Kısıtlı Mod Özelliği

 

 

Kısıtlı mod, sadece yetişkinlerin izleyebileceği videoların görüntülenmesini önlüyor. Yani 18 yaşından küçük birine telefonunuza verirken kısıtlı modu açabilir ve karşınızdakinin yetişkin videolarını görmesini önleyebilirsiniz. Doğrudan sayfa üzerinde dahi çıkmayan bu videolar, böylelikle çok daha temiz bir YouTube deneyimi oluşturuyor.

Ebeveynler açısından önem teşkil eden YouTube kısıtlı mod özelliği, benzer şekilde etrafınızda çocukların olduğu anlarda da epey işe yarıyor. Herhangi bir yakınınız veya aile üyeniz telefonunuzdan video izlemek isterse bu modu pratik bir şekilde aktif hale getirebilirsiniz. Tabi burada karşınızdaki kişinin çocuk olacağını varsayıyoruz.

 

YouTube Kısıtlı Mod Nasıl Kullanılır?

 

YouTube kısıtlı mod özelliğini kullanmak oldukça basit denilebilir. Bu modu aktif hale getirmek için hesap simgesine dokunun ve ardından kısıtlı modu açın. Eğer mod hali hazırda açık ise aynı yol üzerinden tekrar kapatılabiliyor. Böylelikle bu özelliği istediğiniz an kullanmanız sağlanabiliyor. Anlık olarak açıp kapatacağınız seçenek sayesinde görüntülenen videolar hızlıca bu duruma ayak uyduruyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.