Youtube Otomatik Video Oynatmayı Kapatma

/ 14 Nisan 2018 / 821 / yorumsuz
Youtube Otomatik Video Oynatmayı Kapatma

YouTube otomatik oynatma videoları nasıl kapatılır?

Bu hafta Google, otomatik oynatılan videoları YouTube uygulamasındaki ana sayfaya taşıdı.Ancak, Google bize bu konuyla alakalı bir kolaylık sundu ve en azından bize YouTube otomatik oynatma özelliğini kapatma olanağı verdi. Ayrıca, video izlerken YouTube otomatik oynatmasını da kapatabileceğinizi bilemezsiniz. Bu nedenle, mevcut videonuz bittiğinde başka bir video oynatılmayacaktır.

Her iki durum için YouTube otomatik oynatmasını nasıl kapatacağınız aşağıda sizlerle paylaşmaya çalıştık.

Öncelikle, YouTube uygulamasını açın. Otomatik oynatma düzeninden bu yana ilk kez açıyorsanız, ekranımın altındaki gibi bir bildirim görebilirsiniz:

Bu bildirimi görüyorsanız, “Got It” i tıklayabilir ve buradan çıkacak ya da “Ayarlar” ı tıklayacaktır ve sizi YouTube otomatik oynatımını kapatabileceğiniz alana götürecektir. Bildirimi aldığınız kişiler için “Ayarlar” a basın ve iki paragrafı ileri at. Yapmamış olanlarınız için, ana sayfanın sağ üst köşesindeki avatar simgenizi tıklayın.

Avatar simgenizi tıkladıktan sonra hesap sayfanıza yönlendirilirsiniz. YouTube Red’e abone değilseniz sizinkiler biraz farklı olabilir, ancak sayfanızda benzer seçenekler olacaktır. “Ayarlar” bağlantısını tıklayın.

Ayarlar sayfasına girdiğinizde, bundan sonra ne yapacağınız oldukça açık. “Otomatik oynat” seçeneğini tıklayın.

YouTube otomatik oynatmasını kapatabileceğiniz yer burasıdır. Listedeki ilk seçenek, bir videoyu izlemeyi bitirdikten sonra YouTube’un başka bir videoyu oynatıp oynatmadığını kontrol etmektir. Ben şahsen bu özelliği sevmiyorum, bu yüzden bunu değiştirdim.

İkinci seçenek, ana sayfadaki YouTube otomatik oynatımının nasıl kapatılacağıdır. Yine de geçiş yok, metne dokunun ve şu bildirim kutusunu göreceksiniz:

Always On” varsayılan seçenektir. “Yalnızca Kablosuz” seçeneğini belirlerseniz, videolar ana sayfada otomatik olarak oynatılır, ancak hücresel veri bağlantınız yoksa. Otomatik oynatılan videolar, genel olarak ilgili özelliklerle ilgili önde gelen şikayetlerden biri olan bant genişliğini artırır. Bu nedenle, bu seçeneğin bir çok yükleniciyi yatıştırması olasıdır.

Elbette son seçenek, YouTube otomatik oynatımını tamamen kapatmaktır. Eğer aradığınız şey buysa, devam edin.

Ve bu kadar!

Hala bu işlemi yapamadıysanız lütfen sorunu yorumla bizimle paylaşın


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.