Youtube Premium Artık Ücretsiz Olacak

/ 30 Kasım 2018 / 700 / yorumsuz
Youtube Premium Artık Ücretsiz Olacak

Youtube Premium Artık Ücretsiz Olacak

Youtube Premium bilindiği üzere Google servislerinden birisidir. Youtube için reklamsız bir şekilde izleme sağlanmasını, video indirilmesini ve arka planda çalıştırılması işlemleri için Youtube Premium etkili oluyor.

Kullanıcılara sunulmuş olan bu servis birçok kişi tarafından beğenilerek kullanılıyor. Ancak yeni bir hazırlık kullanıcıların yüzünü güldürmeye yetti. Youtube Music ve Originals desteği de artık beraber geliyor.

 

Netflix’e Direnç Gösteremedi

 

Geçtiğimiz ay Youtube Premium raporlarına göz attığımız zaman istenilen rakamlara ulaşamaması yetkilileri de harekete geçirdi. Youtube Premium  ile birlikte Cobra Kai, Impulse,ve The Sidemen Show gibi dizilerin yer alıyor olması istenilen sonuçları veremedi. YouTube Orijinal içerikleri, Netflix karşısında etkili olamadı.

 

Youtube Premium 2019 Yılında Tamamen Ücretsiz Olacak

 

Kullanıcılar tarafından gelen yoğun şikâyet ve tepkiler servis sağlayıcısının pek hoşuna gitmeyince firma, 12 dolar karşılığında bir aylık hizmet veriyordu. Orijinal içerikler 2019 yılında ise tamamen ücretsiz bir şekilde kullanılabilecek.

Kullanıcıların tepkilerini kulak ardı etmeyen şirket herhangi bir ücret almadan Youtube Premium kullanımına izin verecek. Para verilerek alınan hizmette reklam olmadan izlenebiliyordu. Şirket, reklam desteğini de arkasına alarak daha fazla kazanç elde edebileceğini düşünerek sistemde bir değişikliğe gidiyor.

 

Orijinal İçerikler Halka Açık Olacak

 

Bu sistemde değişikliğin beraberinde getirdiği yenilik tamamen ücretsiz olması ve artık reklamla birlikte izlenebiliyor olmasıdır. Ancak tüm bu değişimin nedeni ise adını fazla duyuramaması ve Netflix kaynaklı olduğu tahmin ediliyor.

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.