YouTube Sahte Haberlere Savaş Açtı!

/ 24 Temmuz 2018 / 535 / yorumsuz
YouTube Sahte Haberlere Savaş Açtı!

YouTube Sahte Haberlere Savaş Açtı! Gerçek Haber Hamlesi Geldi

Dünyanın en çok kullanılan video paylaşım sitesi olan YouTube kendi kanalı üzerinden yayılan sahte haberlere karşı savaş açtı. YouTube tarafından duyurulan yeni özellikle gerçek haber hamlesi yapılacağı açıklandı. Sık sık Google YouTube bloğu üzerinden yeni özellikleri ve geleceğe dair planlarını paylaşmaya devam ediyor. Paylaşılan son özellikle de gerçek haber hamlesi yapılacağı müjdesi verildi.

Yeni Teşviklerle Sahte Haberlerin Önü Kesilecek

YouTube tarafından Mart ayı içerisinde yapılan açıklama ile duyurulan Google News Initiative projesi için beklenen adımlar atılmaya başlanıyor. Bunun için şirket 300 milyon dolarlık bir yatırım bütçesi ayırdığını duyurmuştu. İşte bu bütçeden 25 milyon dolarlık bölüm yalan haberlerin önünün kesilmesi ve haberlerin geleceğinin desteklenmesi için kullanılacak. Yürütülecek olan kampanya kapsamında YouTube üzerinden dürüst gazetecilik yaparak güvenilir haber kaynağı olmayı başaran gazeteciler sürekli verilecek olan promosyonlar ve yatırımlarla desteklenecek. Bu sayede güvenilir habercilik teşvik edilecek.

YouTube Güvenilir Bir Marka Değeri Yaratmanın Peşinde

YouTube tarafından getirilen yeni özellikler ile güvenilir bir marka yaratmayı amaçlarken sık sık yalan haber yayılması skandallarının da önüne geçmeyi planlıyor. YouTube hem mobil hem de masaüstü sürümü için dünyanın pek çok ülkesinde yeni özellikleri yayımlamaya devam ederken ne yazık ki Türkçe sürümünde ise henüz bu özellik aktif hale gelmiş değil. Ancak yakın zamanda gelmesi bekleniyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.