YouTube, videoda reklam geçişini test ediyor!

/ 24 Kasım 2018 / 316 / yorumsuz
YouTube, videoda reklam geçişini test ediyor!

 

YouTube yeni reklam özelliği

 
Çoğu kullanıcı video kısa bir reklamla kesintiye uğradığında rahatsız olur. YouTube bunu anlar ve bir videoyu izlemeden önce reklam izlemeyi teklif eden yeni bir özellik sunar. İlk reklam sırasında bir pop-up penceresi görünür ve bir satırda birkaç reklamı veya klasik para kazanma seçeneğini görüntülemeyi seçmek için teklifler sunar.

Kullanıcı bir videodan önce reklamları görüntülemeyi seçerse, video izlerken % 40 daha az reklam görür. Çoğu durumda, hiç görmeyecek. Ancak büyük videolarda, reklam eklenti sayısı 2-3 adet ya da daha fazla olabilir. Bu durumda, tanıtımın geri kalanı videoya parça parça dağıtılacak ve aralarındaki bölümler çok önemli olacaktır.

Reklam verenler için, yeni bir avantaj, benzersiz kullanıcıların %8-11 oranında erişimini artırmak anlamına gelir, çünkü birçoğu sadece videoyu sonuna kadar izlemez veya görünümü birkaç parçaya bölmez. Şu anda işlev beta modunda. YouTube, bir mekanizmayı test ediyor ve kullanıcı tepkileriyle ilgili istatistikleri topluyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler