YouTube videoları ekran kapalıyken nasıl oynatılır?

/ 7 Nisan 2018 / 762 / yorumsuz
YouTube videoları ekran kapalıyken nasıl oynatılır?

YouTube videoları ekran kapalıyken nasıl oynatılır?

Ekran kapalıyken YouTube videolarını oynatmak zor bir iştir. Ekranınız kapanır kapanmaz YouTube, izlediğiniz şeyi otomatik olarak duraklatır, böylece başka şeylerle uğraşırken yalnızca videoları dinleyemezsiniz. YouTube’un bunu varsayılan YouTube uygulamasında çözmeyecek bir ayar yok; çünkü YouTube, gözlerimizi reklam alanlarına yapıştırmaya devam etmektense de YouTube videolarını ekran kapalıyken kullanmanın birkaç yolu var. En iyisini aşağıda belirtmeye çalıştık.

Bir web tarayıcısı kullananın

YouTube’u para ödemeden ekranla izlemek için Google Chrome veya Mozilla Firefox gibi ücretsiz bir web tarayıcısı uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu yöntem tüm cihazlarda çalışmalıdır.

Öncelikle, Google Chrome’u veya Mozilla Firefox tarayıcısını telefonunuza indirin ve yükleyin (muhtemelen cihazınızda zaten Chrome var, ancak Firefox bağlantısı aşağıda bulunabilir).

Ardından, tarayıcıdaki YouTube web sitesine gidin, sayfanın sağ üst kısmındaki ayarlara (üç nokta) dokunun ve masaüstü sitesini isteyin .

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra, oynatmak için videoya dokunun ve telefonunuzu kilitledikten sonra bile oynatmaya devam eder.

Masaüstü sitesini istediğinizden emin olun, aksi halde telefonunuz otomatik olarak YouTube uygulamasını yükleyebilir.

NewPipe: arka planda oynatma için açık kaynak uygulaması

NewPipe kullanışlı bir uygulamadır, ancak maalesef Google Play Store‘da mevcut değildir. Bunun yerine, alternatif uygulama mağazasını kontrol etmelisiniz, F-Droid’te birçok ücretsiz açık kaynak uygulaması bulacaksınız. Servis ayrıca yüklenen uygulamaların otomatik güncellemelerini de ele alır.

F-Droid’i ve içerdiği uygulamaları kurabilmek için, uygulamaların bilinmeyen kaynaklardan yüklenmesine izin vermelisiniz. Bunu yapmak için telefonunuzun güvenlik ayarlarında manuel olarak etkinleştirmeniz gerekir.

Artık akıllı telefon tarayıcınızdaki F-Droid web sitesine gidebilir ve F-Droid uygulamasını indirebilirsiniz. İndirme işleminden sonra kurulum hemen başlamalıdır. Değilse, başlatmak için tamamlanmış indirme bildirisine dokunun.

Kurulumdan hemen sonra F-Droid’i başlatabilirsiniz. Ancak başlangıçta uygulamaların listesi boş olacak. F-Droid öncelikle mevcut uygulamaları sunucudan indirmelidir. Bu bir kaç saniye alabilir. Bundan sonra arama alanına NewPipe yazabilirsiniz. Arama sonucunda NewPipe’ı yüklemek için Yükle düğmesine dokunun.

Çalıştır’a dokunursanız, NewPipe başlar ve üstte kırmızı bir arama çubuğu ve aksi takdirde tamamen beyaz bir ekran görüntülenir. Aranacak istediğiniz şarkının veya sanatçının adını yazın.

Varsayılan ‘ana’ ayarında, NewPipe ile çalınan YouTube videoları, telefonun ekranı kapalıyken duracak, ancak bu 3 noktaya dokunduğunuzda ve ardından Arka plana geç öğesini seçerseniz ekranınız kapalı olsa bile videonuz oynatmaya devam edecektir.

YouTube Red aboneliği

YouTube Red aboneliği hizmetinin ana satış noktalarından biri, içeriğe çevrimdışı ve arka plan erişimi sağlamasıdır. Aylık 9,99 dolarlık bir ücret karşılığında, bu özelliklere ve reklamsız bir YouTube deneyimine erişebilirsiniz.

Aboneliği kurduktan sonra, YouTube uygulamanızdaki Ayarlar’a (üç nokta düğmesi), Arkaplan ve Çevrimdışı’ya gidin ve Oynatma’nın her zaman Açık olarak ayarlandığından emin olun . Hepsi bu kadar var.

Reklamsız, arka planda oynatma ve çevrimdışı erişim, YouTube Red / © YouTube’un avantajlarından bazılarıdır.

YouTube’u ekrandan çıkarmanın başka yollarını biliyorsanız, yorumlarda bize bildirin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler