YouTube’da video sonunda çıkan video önerileri kapatma

/ 23 Mart 2019 / 391 / yorumsuz
YouTube’da video sonunda çıkan video önerileri kapatma

Tüm dünya genelinde en bilindik ve en popüler video izleme platformu olan YouTube’da videoların sonunda çıkan otomatik video oynatma özelliği nasıl kapatılır? Bu yazımızda sizler için YouTube videoları hakkında en fazla sorulan sorulara cevap vermeye çalışacağız. YouTuber’ların geçim kaynağı olan bu platformda her video izleme sonrası başka bir video karşımıza çıkıyor.

Herhangi bir müzik dinleme işletiminde eğer müzik bittikten sonra farklı bir sanatçının müziği karşınıza çıkıyorsa, sizde bu durumdan bazen şikayetçi olabilirsiniz. Bu konu hakkında sizlere bazı detayları aktaracağız.

Youtube otomatik oynatma nasıl kapatılır?

İlk olarak YouTube’da video izleme ve otomatik oynatma işleminde birçok farklı konunun olduğunu belirtelim. Bu bakımdan ilk önce embed kodu ile farklı bir platformda yayın yapıyor ve otomatik oynatma işlemini kapatmak isterseniz;

&rel=0 kodu sizin kodunuz diyebilirim. Bu kodu video isminin sonuna eklediğinizde artık paylaşılan video hiçbir şekilde otomatik oynatma listesine geçiş yapmayacaktır.

Örnek olarak watch?v=CKB9xaw7Pussk diye bir adresiniz var bunu watch?v=CKB9xaw7Pussk&rel=0 olarak değiştirin.

Bilgisayardan otomatik oynatma kapama işlem;

Bilgisayardan ise izlediğiniz videonun sağında yer alan beyaz alanda “otomatik oynat” ayarına tıklayın ve otomatik oynatmayı kapatın.

Yukarıda verdiğimiz bu adımlar ve bilgiler sayesinde, kotalı bir internet kullanıyorsanız veya başka bir video ile müziğin çalmasını engellemek istiyorsanız, bu işlemi kapatabilir ve artık herhangi bir rastgele veya benzer içerikleri kapatabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.