YouTuber kamerası Canon IVY REC yakında!

/ 7 Temmuz 2019 / 874 / yorumsuz
YouTuber kamerası Canon IVY REC yakında!

Canon şuana kadar aksiyon kamerası yani mini boyutlu taşınabilir bir kamera üretmeyi pek düşünmüyordu. Bir kaç deneme sonucu küresel onay aldı diyebiliriz. Sektörde yer alan değişimlere ayak uydurmak için, Canon farklı bir prototip modelini sundu. 2019 yılı Mart ayında düzenlenen CP+’da YouTuber kamerası olan Canon IVY REC görülmüştü. Şimdi ise daha fazla detay sahibi olduğumuzu belirtelim.

YouTuber kamerası Canon IVY REC

Youtube ile medya sektöründe kullanabileceğiniz küçük kameralar son zamanlarda çok fazla yerde konu oluyor. Canon ise bu durumdan geri kaldığını fark edince, ciddi bir hamle yapma kararı aldı. Telefon boyutunda olan ve 13 MP 1.3 inç CMOS sensör ile 1080p 60 FPS video kaydı yapan kamerada yer alan içerikleri ise kablosuz bağlantı desteği ile alabilirsiniz. Su geçirmeyen yapısı ile 30 metre derinliğe kadar çekim iddiası bulunuyor.

Fotoğraf çekimi de yapan kameranın, küçük olmasının yanı sıra maalesef ekranı bulunmuyor. Bu durum ise elbette kötü bir durum olarak geliyor. Ancak buna çözüm olarak Canon mobil uygulama yani CanonMini Cam adındaki uygulama ile ekran varmış gibi kullanabilirsiniz.

Kısa bir süre sonra raflarda yerini alması beklenen cihazın özellikleri için net bir açıklama gelmemiş olsa bile, uygun bir fiyata sahip olacağını düşünüyoruz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular