Zeytin Dalı Harekâtı Mobil Oyun Oldu

/ 21 Nisan 2018 / 641 / yorumsuz
Zeytin Dalı Harekâtı Mobil Oyun Oldu

Zeytin Dalı Harekâtı Mobil Oyun Oldu

Konya’da bulunan Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencileri Zeytin Dalı harekâtını konu alan yeni bir mobil oyun geliştirdi. Oyunun ismini “Afrin SİHA” koyan öğrenciler gelen ilk tepkilerden oldukça memnun. Gerçek harita üzerinden oynanan oyun 5 farklı bölümden oluşuyor.

Afrin’deki Köyler Terör Örgütünden Korunuyor

Bilgisayar Mühendisliği bölümünde okuyan iki öğrenci olan Ahmet Küçük ve Zekeriya Akgül tarafından geliştirilen mobil oyun SİHA’lar kullanılarak teröristlerin yok edilmesini, köylerin Mehmetçikler tarafından korunmalarını ve masum köylülerin teröristlerden korunmasını amaçlıyor. Oyunda isimleri Bülbül, Şeran, Mabatlı, Cinderes ve Afrin merkez olmak üzere 5 farklı bölümden oluşuyor. Oyun hem Android hem de İOS işletim sistemine sahip olan cihazlarda oynanabiliyor.

Milli Olan SİHA’lar Oyunda Öne Çıkıyor

Oyunu yapan öğrenciler haberlerde Afrin harekatını izledikten sonra bunu mobil oyun haline getirmeye karar verdiklerini söyleyerek çalışmalara başladıklarını dile getirdiler. Oyunda PKK terör örgütüne ait olan terör yuvaları yok ediliyor ve oyun tamamlandığı anda Mehmetçik Afrin’e Türk bayrağı dikerek zafer elde ediyor.

Oyunda Afrin’de yapılan operasyona ait gerçek görüntüler de kullanılıyor. Oyunu geliştiren öğrencilere destek veren Proje Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Ali Osman Çıbıkdiken oyuncuların Afrin operasyonu sona ermeden oyunu bitirebilmek için çok çabaladıklarını söyledi. Oyun üzerinde ki geliştirmeler devam ederken oyuna son olarak Münbiç haritasının ekleneceği belirtiliyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular