Zip dosyalarınızı korumak mı istiyorsunuz?

/ 3 Aralık 2018 / 415 / yorumsuz
Zip dosyalarınızı korumak mı istiyorsunuz?

 

Zip dosyaları nasıl şifrelenir?

 

Zip dosyaları, büyük boyuttaki dokümanları ve görüntüleri e-postayla paylaşmanın harika bir yoludur, çünkü daha küçük boyutları gerçekte gönderilip alınabildiğinden emin olur. Tek bir ek de bir düzine daha yönetilebilir. Ancak, dosyaların içeriği hassassa şifre ekleye bilirsiniz.

7-Zip ile Zip dosyalarına bir şifre ekleyin

 

Windows 7’nin piyasaya sürülmesinden bu yana, Zip dosyalarını şifrelemek için işletim sisteminin kendisinde bir yol yok. Bu, görevi gerçekleştirmek için üçüncü taraf yazılımlara ihtiyaç duyacağınız anlamına gelir.

Aralarından seçim yapabileceğiniz WinZip , WinRAR ve 7-Zip en popüler olanlarıdır. Bu eğitim için 7-Zip kullanacağız, çünkü ücretsiz ve iyi bir iş yapıyor.

Hem 32 bit hem de 64 bit sistemler için sürümler vardır, bu yüzden PC’niz için uygun olanı seçtiğinizden emin olun.

7-Zip’i indirip yükleyin, sonra korumak istediğiniz Zip dosyasını bulun.

Sağ tıklayın ve 7-Zip için yeni bir seçenek ile bir menü göreceksiniz . İmleci tıklayın veya imleci bunun üzerine getirin ve daha fazla özellik listesi sunulacak. Arşive ekle … seçeneğini bulun ve seçin.

Bu, çeşitli ayarları göreceğiniz başka bir pano getirecektir. Üst metin alanı, adı değiştirmenize izin verir ve bunun altında Archive formatı olan bir alan bulunur. Açılan menüden biçimi olarak Zip seçin.

Bölmenin sağ alt kısmında Şifreleme bölümünü bulacaksınız. Burada kullanmak istediğiniz şifreyi girebilir, daha sonra aşağıdaki alanda onaylarsınız. Doğal olarak, ‘Şifrenizi unuttunuz mu?’ Gibi bir şifre not etmeniz gerekir. Çevrimiçi hesaplarınızda bulabileceğiniz seçenek.

Yapılacak en son şey şifreleme türünü ayarlamaktır. AES-256’yı öneriyoruz. Bunu seçmek için Şifreleme yöntem alanına gidin ve açılır menüyü kullanın.

Tamam’a tıklayın ve Zip dosyanız veya klasörünüz şimdi güvende olacak. Açmaya teşebbüs eden herkes önce şifreyi girmeli ki bu da hackerların içeride ne olduğunu görmesini çok daha zorlaştıracak.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.