Zyxel P-660N T1A Modem Kurulum ve Bablosuz Ayarları Nasıl Yapılır

/ 10 Şubat 2018 / 1.319 / yorumsuz
Zyxel P-660N T1A Modem Kurulum ve Bablosuz Ayarları Nasıl Yapılır

Zyxel P-660N T1A Modem Kurulum ve Bablosuz Ayarları Nasıl Yapılır

Zyxel P-660N-T1A, P-1302-t10d, VMG3925, VMG1312, 3312, 8924 ve diğer modemler kurulum hemen hemen benzer olduğu için diğer modellerde de bu şekilde bir kurulum uygulayabilirsiniz.. Menüler ve başlıklar değişebilir fakat kablosuz ayarları aynıdır.

ZYXEL P-660N-T1A Modemi Kablosuz ayarlarını yapmadan ve kurmadan önce modemin üzerindeki güç ve ADSL ışığı sürekli yanmalıdır. Güç ışığı yanmazsa, modeminiz arızalı olabilir. Bulunduğunuz yere veya modem müşteri hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz.

Modemdeki ışık, hattınızın açık olup olmadığını gösteren bir ışıktır. Bu ışık yanmıyorsa, İnternet hattınızdaki ya kablo bağlantıları ile ilgili bir sorun olabileceğini belirtir. Tüm kontrolleri yaptınız ve sadece modemdeki internet ışığı yanmıyorsa, modem IP adresini alamazsınız ve ZYXEL P-660N-T1A Modemini kurmanız gerekir.

Zyxel modem kurulumu Zyxel kablosuz ayarları ZYXEL P-660N-T1A kurulumunda, Zyxel modemlerin IP adresini 192.168.1.1‘i tarayıcınızın (Google Chrome, Internet Explorer veya Molzilla) adres satırına girin. internet. Açılan sayfada modem arayüzüne erişmek için yalnızca şifreye ihtiyacınız olacaktır.

Aşağıdaki örnekte, şifre alanına TTnet veya 1234 girip giriş yapacağız. Bir sonraki sayfada modem arayüzünün şifre değiştirme ekranı açılacaktır. Bu bölümden modem arayüzünün şifresini değiştirebilir veya “Vazgeç” düğmesiyle değiştirmeden geçirebilirsiniz.

Bir sonraki sayfada soldaki “Ağ” seçeneğini tıklayın. Daha sonra altındaki “Geniş alan ağı” nı tıklayın. Açılacak sayfadan servis sağlayıcısı tarafından sağlanan kullanıcı adı ve şifre bilgilerini girin. Ardından, sayfanın altındaki “Uygula” yı tıklatın ve devam edin

Son işlem , ZYXEL P-660N-T1A Modem kablosuz ayarlarını yapmak için sayfanın sol tarafındaki “kablosuz ağ” bölümünü tıklayın. Açılan sayfada, kablosuz ağı yazan parçaları ve kablosuz ağ parolasını yazdıktan sonra sayfanın altındaki “Uygula” yazan düğmeyi tıklayın.

Yukarıdaki adımları sırayla yerine getirirseniz, modeminiz IP alacak ve dahili olarak herhangi bir sorun yaşamadan wifi veya kablosuz wifi ile bağlanacaksınız.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.