Zyxel P-660N T1A Modem Kurulumu Kablosuz Ayarları Nasıl Yapılır?

/ 26 Aralık 2017 / 1.433 / yorumsuz
Zyxel P-660N T1A Modem Kurulumu Kablosuz Ayarları Nasıl Yapılır?

Zyxel P-660N T1A Modem Kurulumu Kablosuz Ayarları Nasıl Yapılır?

Kablosuz modem kurulumu ve ayarları aslında sanılanın aksine kolaylıkla yapılabilen bir işlemdir. Son dönemde oldukça dikkat çeken Zyxel modem kurulumları ise bir aşağı bir yukarı benzerlik göstermekte olup özellikle de ZYXEL P-660N-T1A Modem Kurulumu için P-660N-T1A, P-1302-t10d, VMG3925, VMG1312, 3312, 8924 modellerindeki kurulum benzerliği dikkat çekmektedir.

Peki, Zyxel P-660N T1A modem kurulumu kablosuz ayarları nasıl yapılır?

İnternet tarayıcınızı açın ve adres bölümüne 192.168.1.1 yazıp enter tuşuna basın.
Gelen yeni sayfada kullanıcı adı ve kullanıcı şifre bilgilerini girin. Bu bilgileri değiştirmediyseniz istenilen bilgiler ttnet ve 1234 olarak girilmelidir.
Gelen yeni ekranda ilk giriş yapıldığı için sizden kullanıcı adı ve şifresi belirlemeniz istenecektir. Aklınızda kalacak unutmayacağınız bilgileri kullanarak bu ekranı da geçin. Şifreyi değiştirmek istemezseniz vazgeç butonuna basarak şifreyi değiştirmeden bu ekranı geçebilirsiniz.
Yenilenen sayfada hemen sol tarafta bulunan ağ yazan yeri seçip geniş alan ağı seçeneğini tercih edip size verilen kullanıcı adı ve şifresi bilgilerini girip sayfanın en altında bulunan uygula butonunu basın.
ZYXEL P-660N-T1A modem kablosuz ayarları için sayfanın sol kısmında bulunan kablosuz ağ yazan bölümünü seçip menünün açıklanmasını sağlayın.
Kablosuz ağ ve kablosuz ağ şifresi yazan bölümleri doldurup ardından uygula butonuna basın.
Bu işlemleri sırası ile yapıp kaydettikten sonra modeminiz gereken IP adresini alacak ve hem kablolu hem de kablosuz internet bağlantısı gerçekleştirilecektir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.