Android Cihazlar

Sitede android işletim sistemi kullanan telefon, tablet vb tüm cihazlar ile ilgili yeni haberler ve bilgiler yer alıyor. Eniyiandroid.com sitesi üzerinde doğru ve hızlı bir android etkileşimi için doğru sayfa-sitede olduğunuzu unutmayın

Huawei Cihazlarda Telefon Görüşmesini Kaydetme İşlemi
Telefon görüşmesi yaparken kayıt etmemiz gereken durumlar olabiliyor. Genellikle gazeteciler tarafından kullanılan bu yöntem, röportajları kayıt etmek amaçlı ses kaydına alınıyor. Gazeteciler tarafından daha sonra haber yapılabiliyor fakat başka yerde..
Android Cihazı Televizyona Nasıl Bağlayabilirim?
Teknoloji ilerledikçe hayatımız daha da kolaylaşıyor. Önceden sadece kanallarda dolaştığımız televizyonlarda artık istediğimiz film, dizi, müziği açarak keyfini çıkarabiliyoruz. Akıllı televizyonlarda olan bu özellik sayesinde istediğimiz zaman istediğimiz filmi, diziyi..
Android Cihazlarda Sesin Kesik Gelmesi
Biriyle konuştuğunuz zaman sesin kesik bir şekilde ya da uzaktan gelmesi sadece donanımsal kaynaktan değil, yazılımsal sorundan da oluşabilir. Eğer ses gelmiyorsa şebekeden kaynaklı sorundur ve bu sorun donanımsaldır. Fakat..
Android Cihazlarda İnternet Paylaşma İşlemi
Bu yazımızda Android cihazlarda nasıl internet paylaşımı yapacağınız konusunda yardımcı olacağız. Karşı tarafın internet paketi olmayabilir ve siz internetinizi açtığınız zaman Wi-Fi şeklinde telefonunuza bağlanır. Yani arkadaşınıza internetinizi açtığınız zaman..
Android Telefonlarda Telefon Numarasını Engelleme
Bu yazımızda numara engelleme konusunda bilgi vereceğiz. Size sürekli çağrı atan, rahatsız eden kişiler olabilir. Tanıdığınız ya da tanımadığınız kişiden gelen çağrıyı açmak istememenize rağmen ısrarla arama gelebilir. Bu durum..
Galaxy Not 9’un Yapabileceği 15 Harika Şey
  Samsung Galaxy Note 9 , pek çok zarif özelliği olan hızlı ve güçlü bir akıllı telefon. Ve arkadaki 6,4 inç büyüklüğündeki ekranı veya telefoto çift kameraları sevecekseniz de, bu..
Android / iPhone’da WhatsApp’ta Sahte Konum Nasıl Gönderilir
Bu makale, arkadaşlarınızı / ailenizi şakalaşmanın yolunu gösteren ilginç makalelerden biri olacak. WhatsApp’ta Sahte Konumunuzu başkalarına göndermek çok eğlenceli olacak, değil mi? Bu şaka arkadaşlarınızın bulunduğunuz yere inanmasına izin veriyor..
Chromebook’ta Şifrenizi Nasıl Değiştirebilirsiniz?
  Chromebook’ta Şifreniz Nasıl Değiştirilir? Şifrenizi rutin olarak değiştirmek iyi bir uygulamadır. Bu, Google hesabınızı giriş yapmak için kullandığınız için Chromebook‘lar için özellikle doğrudur. Neyse ki, bir Chromebook’ta şifrenizi değiştirmek..
Android’de takma ad ekleme: Google Kişilerinize takma ad verin
Android’de takma ad nasıl eklenir? Telefon görüşmeleri başlatmak veya metin göndermek için Google Asistan‘ı kullanırsanız, Google kişilerinize takma adlar eklemek işlemi daha doğal hissetmenize neden olabilir. İşte Android’e takma ad..
RCS nedir ve SMS’ten daha iyi yapan nedir?
  RCS nedir ve RCS’yi kullanabilir miyim? SMS, çeyrek asrı aşkın bir süredir bizimle birlikte olmuştur ve yakın zamanda ortadan kalkmayacaktır. Ama bu gerçekten yaşını gösteriyor ve birçoğu anlık mesajlaşmaya..