Android Cihazlar

Sitede android işletim sistemi kullanan telefon, tablet vb tüm cihazlar ile ilgili yeni haberler ve bilgiler yer alıyor. Eniyiandroid.com sitesi üzerinde doğru ve hızlı bir android etkileşimi için doğru sayfa-sitede olduğunuzu unutmayın

Android Cihazlar için Ekran Görüntüsü Alma Uygulaması
Android cihazlar için ekran çekme uygulaması hakkında bilgi vereceğiz Android cihazlar için ekran görüntüsü almak istediğiniz zaman root yapmanız gerekiyor. Root yapma işlemi de normal kullanıcıların yapabileceği bir iş değildir...
Android Cihazlarda Uygulamaları Devre Dışı Bırakma İşlemi
Android cihazlarda bulunan uygulamaları devre dışı bırakmak istiyorsanız nasıl kaldıracağınız konusunda yardımcı olacağız. Google Play Store üzerinden indirdiğiniz bazı uygulamaları kullanmayabilirsiniz ya da beğenmeyebilirsiniz. Bu uygulamaların cihazda boş yer kaplamasını..
Android Cihazlarda Otomatik Saat Ayarını Kapatma İşlemi
Bu yazımızda Android saat ayarını nasıl kapatacağınız konusunda bilgi vereceğiz. Saatlerin ileri, geri alınması durumu değiştiği için otomatik saate göre hareket ettiğimiz zaman ya 1 saat ileride ya da 1..
Android Cihazlarda Silinen Dosyaları Nasıl Bulabilirim?
Akıllı cihazlarda olan teknoloji sayesinde işlerimizi kolay bir şekilde halledebiliyoruz. Kısa yolları kullanarak işlerimizi çabucak halledebiliyoruz. Bazen silmek istediğimiz dosyalar olabilir ve bunları yanlışlıkla tümünü seç yapıp silebiliriz. Yanlışlıkla silinen..
Android Cihazlarda SIM Bulunamadı Sorunu!
Android cihazlarda bazen SIM kartı okunmaz ve bu durum kullanıcılar için büyük sorun teşkil edebilir. SIM kartının okunmamasının birçok sebebi vardır. Bu yazımızda sebeplerden daha da detaylı bahsedeceğiz. Eğer sizin..
iTunes’ten Android Cihazlara Müzik Aktarma İşlemi
Önceki cihazınız iPhone ise ve müzikleriniz iTunes programında yüklüyse bu müzikleri Android cihazlara nasıl aktaracağınız konusunda yardımcı olacağız. Basit adımlar sayesinde Android cihazınıza müzikleri nasıl taşıyacağınızı anlatacağız. Bir iPhone ya..
Huawei Cihazlarda Telefon Görüşmesini Kaydetme İşlemi
Telefon görüşmesi yaparken kayıt etmemiz gereken durumlar olabiliyor. Genellikle gazeteciler tarafından kullanılan bu yöntem, röportajları kayıt etmek amaçlı ses kaydına alınıyor. Gazeteciler tarafından daha sonra haber yapılabiliyor fakat başka yerde..
Android Cihazı Televizyona Nasıl Bağlayabilirim?
Teknoloji ilerledikçe hayatımız daha da kolaylaşıyor. Önceden sadece kanallarda dolaştığımız televizyonlarda artık istediğimiz film, dizi, müziği açarak keyfini çıkarabiliyoruz. Akıllı televizyonlarda olan bu özellik sayesinde istediğimiz zaman istediğimiz filmi, diziyi..
Android Cihazlarda Sesin Kesik Gelmesi
Biriyle konuştuğunuz zaman sesin kesik bir şekilde ya da uzaktan gelmesi sadece donanımsal kaynaktan değil, yazılımsal sorundan da oluşabilir. Eğer ses gelmiyorsa şebekeden kaynaklı sorundur ve bu sorun donanımsaldır. Fakat..
Android Cihazlarda İnternet Paylaşma İşlemi
Bu yazımızda Android cihazlarda nasıl internet paylaşımı yapacağınız konusunda yardımcı olacağız. Karşı tarafın internet paketi olmayabilir ve siz internetinizi açtığınız zaman Wi-Fi şeklinde telefonunuza bağlanır. Yani arkadaşınıza internetinizi açtığınız zaman..