İnstagram İşlem Engellendi Sorunu Nasıl Çözülür?

/ 10 Mayıs 2018 / 251.888 / 60 Yorum
İnstagram İşlem Engellendi Sorunu Nasıl Çözülür?

İnstagram İşlem Engellendi Sorunu Nasıl Çözülür?

 

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer alan İnstagram ne yazık ki yayımladığı tüm güncellemelere rağmen bazı kronik sorunları tam olarak ortadan kaldıramıyor. Bunlardan biride “instagram işlem engellendi sorunu” olarak öne çıkıyor. Özellikle de çok fazla beğeni ve paylaşım yapan kişiler sürekli olarak bu sorunla uğraşmak zorunda kalıyor. Hatta bazen engelleme süresi dolmasına rağmen sorunun devam ettiği durumlarda ortaya çıkıyor. Peki, İnstagram işlem engellendi sorunu nasıl çözülür?

 

İşlem Engellendi Mesajı Nedir?

 

İnstagram hesabını son derece aktif olarak kullanan ve sürekli olarak paylaşım yaparak beğeni rekoru kıran kişiler ne yazık ki sık sık işlem engellendi mesajı ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu mesaj aslında İnstagram tarafından hesapların şüpheli olarak görüldüğünü ortaya koymaktadır. Sosyal medya devi hızlı bir şekilde beğeni ve paylaşım yapan hesapları takip altına almakta, bu hesapların robot olup olmadığını incelemek adına hesabı geçici olarak incelemektedir. Ancak bazen bu mesaj bu tip bir olay yaşanmadığı durumlarda da ortaya çıkabilmektedir.

 

Bu işlem engellendi lütfen daha sonra tekrar dene!

 

 

 

instagram sayfanızda dolaşırken yaptığınız herhangi bir işlemden sonra yukarıdaki resimdeki gibi bir uyarı ile karşılaşıyorsanız yapmanız gereken 2 çözüm bulunuyor. Bu çözümlerden ilki görselde görünen “Sorun bildir” sekmesini tıklayarak çılan sayfada böyle bir sorunla karşılaştığınızı ve sorunun çözülmesi gerektiğini belirtin.

 

Neden benim hesabımı engelliyor ki?

 

İnstagram bir insan değil ve bu spam kısıtlamaları belirli bir algoritmaya göre yapıyor ve her zaman bu kısıtlamaların gerçek olacağı anlamına gelmez. Muhtemelen spam algoritmasına takıldınız ve haklı olarak instagrama küfür etmek istiyor olabilirsiniz. Ama bunu tavsiye etmiyoruz! 🙂 Sorun bildir sekmesinde hesabınızı gerçekten kullandığınızı ve spam yapmadığınızı güzel bir üslupla anlatmanız gerekiyor. İçinizden Hey gerizekalı ben spam değilim benim engeli aç! demek geliyorsa bunu bir müddet içinizde tutmanızı öneririz. Hesabınız önemliyese instagram kullanmaya devam etmek istiyorsanız bu gereksinimleri yerine getirmek zorundasınız. İnstagram ikna olmak istiyor!

 

 

Bu Sorun Nasıl Giderilir?

 

Bu hata mesajı nedeni ile hesaplarını kullanamayan kişilerin hata çözümü için kendi sayfalarında üst kısımda bulunan üç noktayı tıklayarak gelen seçenekler arasından “hata bildir” seçeneğini tıklayarak İnstagram’a bu sorunu bildirerek çözüm bulabilir. Yaklaşık bir iki saat içerisinde İnstagram tarafından sorununuz çözülerek hesabınız açılacaktır.

 

İşlem engellendi hatasına düşmemek için şu 6 özel ipuçlarını takip edin!

 

Neden # 1 : Kitle takibi ve Massliking

 

Instagram geçici bir bloğunun alınması en belirgin işareti çalışırken geçer bir büyümeye önemli sever ve takipçi sayısını bir anda. Bu, üçüncü taraf tanıtım araçlarını kullandıysanız veya kullanıcıların profillerini incelemeden manuel işlemler gerçekleştirdiyseniz, her iki durumda da gerçekleşebilir.

Akıllı telefonunu al ve bir hafta önce seni takip eden tüm spam’leri kontrol et. Bu hesapların% 80’inin zaten engellenmiş olduğundan eminim . Bunun en olası nedeni, aşağıdaki sınırların aşılması ve hoşlanmalarıdır.

Resmi Instagram referansına göre limitler ve kısıtlamalar :

saatte maksimum sayıda beğeni: 60;
Saatte maksimum yorum sayısı: 60;
Saatte maksimum takip sayısı: 60;
Saatte maksimum mesaj sayısı: 60.
Ancak hesabınız oldukça yeniyse, limitler farklıdır:

saatte maksimum sayıda beğeni: 30;
Saat başına maksimum yorum sayısı: 30;
Saat başına maksimum takip / boşaltma sayısı: 30.

Önemli hatırlatma. Instagram aşağıdakilerin sayısını artırır ve istenmeyen kullanıcıları engeller. Toplamda, hesabınızda günlük 1440’tan fazla işlem yapamazsınız . Bu işlemleri buna göre yaptığınızdan emin olun.

Instagram kurallarının ihlali geçici bir bloğa yol açar. Bu profilin işlevselliğini sınırlamayı içerir. Direkt Mesajları yorumlayamaz, takip edemez veya yazamazsınız (2 saatten 2 haftaya kadar).

 

Neden # 2 : Aşırı Sık Yayınlanan Yayınlar

 

Instagram , yayınların algoritmasını bir hesaptan izler . Mesele şu ki, sadece sosyal ağ doğru ve en güvenli yayın sayısını biliyor. Bu nedenle, yayınları sık sık yayınlayabilen ve bunun için hiçbir şey almayan diğer hesapların örneğini takip etmemeniz önerilir.

Her profil için en uygun tavsiye, mesajlar arasında duraklamalar yapmaktır . Bunu yaparak, spam ve diğer manipülasyonlardan şüphelenmeyeceksiniz. Ayrıca, aynı fotoğrafı farklı hesaplardan aynı anda yayınlamamanızı öneririz. Mesajlarınızın gerçekten harika görünmesini istiyorsanız, sosyal medya şablonlarını kullanabilirsiniz .

 

Neden # 3 : Telif Hakkı İhlali

 

Telif hakkı konusu Instagram’da büyük bir sorun. Hesabınızdaki tüm görsellerin sizin ya da yazar tarafından izinli olması gerekir. Başka birinin resmini paylaşmak isterseniz, fotoğrafı (bir Instagram hesabına sahip olması şartıyla) fotoğrafın içinde etiketleyin ve açıklamaya yazarın hesabını verin. Görüntüleri ticari amaçlarla kullanırsanız, yazarın iznini istemelisiniz. Üstelik, haklarına sahip olmadığınız bir video içeren bir video yayınlarsanız, Instagram böyle bir yayını kesin olarak kaldıracaktır.

Telif hakkı kurallarını görmezden gelmenin sonucu nedir ? Yazar, fotoğrafı kendi anlaşması olmadan veya yazarlığı belirtmeden kullanmanız için size bildirebilir ve telif hakkı ihlali nedeniyle engellenebilirsiniz.

 

Neden # 4 : Sosyal Ağ Kurallarını İhlal Eden Görüntüler / Videolar

 

Çıplak vücut, cinsel içerik ve şiddet içeren fotoğraflar ve videolar uygunsuz kabul edilir. İzlediğiniz hedefler ne olursa olsun, bu tür uygunsuz içeriklerin yayınlanması sizi yasaklayabilir – bu yüzden önceden uyarılmış olun.

Neden # 5 : Kullanıcı Şikayetleri

 

 

 

Birisi hesabınızın bir tehdit olduğunu düşündü, bu yüzden “ Rapor ” düğmesini tıkladılar. Hesabınızı da bildiren başka kişiler varsa, Instagram, profilinizi er ya da geç bloke edecektir. İnsanlar farklı nedenlerden şikayet edebilirler: kitle beğenme, kitle takibi, hakaret, uygunsuz içerik, spam vb. Genel olarak, yukarıda bahsettiğim, hesabınızın engellenmesiyle sonuçlanabilir.

Neden # 6 : Farklı IP adresleri ve Cihazları

 

Birden fazla cihazdan hesabınıza giriş yapar ve SMS ile onaylarsanız, platformun sizi yasaklama olasılığı daha düşüktür. Ancak, farklı cihazlardan ve IP adreslerinden giriş yaptığınızda, Instagram hesabınızın dolandırıcılık yapan kişiler tarafından saldırıya uğradığını düşünebilirsiniz. Sosyal ağ neredeyse anında tepki veriyor ve profili kendi güvenliğiniz için engelliyor.

 

Sorununuzu çözemediyseniz yorumlarla bize bildirin!

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Yorum yaz

İnstagram İşlem Engellendi Sorunu Nasıl Çözülür? (60 Yorum)

 1. İstegramda takip engelimvar 10 gün oldu geçmedi acaba neden olmuş olabilir ne yapmalıyım

 2. Takip ettiğim kişilerin hikayeleri yok oldu görünmüyor yeniledikçe sürekli hata veriyor işlem engellendi diye

 3. 15 gğndür cözülmedi..takipci kesildi hatta düşüyor konu etiketlerinde görünmüyorum sanırım hiç beğeni gelmiyor..?Lütfen çözüm..

 4. takip ettiklerimden bazılarını çıkmak istiyorum neredeyse bir haftadır engelim kalkmadı. takip edebiliyorum ama takipten çıkamıyorum. sorun bildirdim fakat geri dönüş olmadı ne olur yardım

 5. İnstagram hesabimdan takip beğeni yapamıyorum işlem engelendi diyiyor yanlış bişey yapmadım sizden rica ediyorum nutfen düzeltin

 6. @birgundonerim hiçbir şey beğenemiyorum yorum yapamıyorum ve yanıt veremiyorum bulan varsa allah için, söylesin. @birgundonerim

 7. işletme hesabına sahibim, yoğun takip istegi yolladım arasıra engellenip tekrar açılıyordu. fakat bu sefer 1 hafta oldu , sorun bildirmeme rağmen , halen işlem engeli sorunum çözülmedi…

 8. Beyler hesaptan çıkış yapmadan önce şifrenizi değiştirin sonra hesaptan çıkış yapın tekrar giriş yapın düzelicektir bende rastgele buldum

 9. Merhaba 4 gündür instagram da takip engelim var, sorun bildirdim, bizimle paylaş a tıkladım, kayıtlı girişleri sildim. Hatta hesabımı dondurup açtım sorunum yine çözülmedi. Bu konud da yardımcı olabilir misiniz?

 10. Merhaba telefonumdan instgramda beğeni takip yapamıyorum farklı telefondan giriş yaptığımda bir problem olmuyor sebebi ne olabilir teşekkürler

 11. kaç haftalardır beğeni ve takip yapamıyorum sorunu bildirdiğim halde hala devam ediyor yardımcı olurmusunuz.

 12. Sorun bildir yaptım ama bana her hatayı inceleyip yanıt veremiyoruz diye bir mesaj geliyor. Karşı taraf istek attığında ben onaylıyabiliyorum ama ben arkadaşlık isteği attığım zaman bu Karşı tarafa iletilemiyor. Acil yardom ederseniz çok sevinirim

 13. Tlf da işlem engellendi diyor bize bildirin diyor ne yapmalıyım bildiriyorum 4 5 gün sonra tekrar geliyor yardımcı olursanız sevinirim

  • işlem engeli var herkeste ben daha yeni işlem engelinden kurtulmuştum ertesi gün tekrardan işlem engeli oldu 1 daha olursa tüm tanıdıklarımın instgarama girmemesini söylicem herkes instagramı siler

 14. 2 aydır sayfam aktif değil erişim engelim var bir çok şey denedim ama hala geçmedi bana yardimci olursanız çok sevinirim

 15. mesajlaşmada sorun bildirince “yazışma oluşturulamadı” çıkıyor. Çözümü nedir?

 16. 12 aralıktan beri ne paylasım ne begenı yapabılıyorum ama story paylasa biliyorım paylasım yada begenı yaptıgımda eylem hatası gelıyor dıyer dünü verıyor beklıyorım daha sonra ertesı güne atıyor hala sorun cözülmedı hatta bor gün hıc girmedım bekledım ama haşa hata verıyor tesekkürler

 17. 12 aralıktan beri ne paylasım ne begenı yapabılıyorum ama story paylasa biliyorım paylasım yada begenı yaptıgımda eylem hatası gelıyor dıyer dünü verıyor beklıyorım daha sonra ertesı güne atıyor hala sorun cözülmedı hatta bor gün hıc girmedım bekledım ama haşa hata verıyor

 18. 24 saat bekleyin sonra sifrenizi yenileyin hersey düzelir fakat asiri yapmayin hesap kapatilir 24 saat gecmeden tekrr yapmayın

 19. Evet benimde basima geldi hala şuan öyle ne takip yapabiliyorum ne de beğeni ne de yorum yapamiyiyorum sürekli uyarı veriyor bir süre koymuş ayın 1 inde duzelcekmis anlamadim nasıl düzelir bu yardimci olun ya lutfen

 20. İstagram hesabım kendi şahsi hesabım neden engelleniyor anlamıyorum ilk defa başıma geliyor bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler iyi günler dilerim

 21. Benim neden beğendiğim zaman biseyi bu işlem engellendi diyor neden acaba ogrenebilirmiyim acilinden acaba

 22. Merhaba benim 3 haftadır takip engelim var youtube ve blog sayfalarında gördüğüm herşeyi yaptım fakat takip engelim genede kalkmadı lütfen yardım edin

  • arkadaşlar eğer şifrenizi hatırlıyosanız hesaptan çıkın ve geri girin düzeliyor bende düzeldi

   • Hesaptan çıkış yapıp kayıtlı şifrelerden şifreyi silip tekrar giriş yapınca benim sorunum da düzeldi teşekkürler.

 23. Benim kendi kişisel hesabım var.
  Bugün hiç bir şey yokken bilgisayarı açtım ve engel almışım.
  Hemde yorum,beğeni ve takip etme engeli.
  Belli bir süre koymuşlar bu sorunu nasıl çözebilirim.
  Yardım lütfen

 24. Sayfam satış sayfası ve aktifim.. Erişim engelim var kaldıramadım.. 500 e kadar düştü erişim ve bana hiç mesaj düşmüyor .. sayfam aktif olmayınca … #de 1 2 tanesinde gözüküyorum.. ne yapabilirim

 25. Yaklaşık 3 haftadır takip engeline takildim. Ve hala engelim kalkmadı. Beğeni yorum yapıyorum ama takip yok. Bu engelin maksimum süresi falan varmıdır yoksa yeni bir hesap mi acmaliyim artik

 26. İyi günler. Bugün 4. günüm ve hala hesabım engelli kişi takip edemiyorum. Dün ve önceki gün dediğiniz gibi ” sorun bildir ” den bildirim gönderdim iki sefer ama hala hesabım engelli. Başka çözüm yolu var mı bu konu için.
  Şunu da belirtmem gerek hesabım beğeni sayfası ve son zamanlarda güzel beğeni aldım takipçim çoğaldı. Lütfen yardımcı olur musunuz

 27. Eylem engellendi sorunu aşıyorum zamanı doldu fakat hala önüme düşüyor beğeni yapamıyorum

  • Merhaba 18 gündür işletme hesabımda takip engeli var ve düzelmiyor defalarca sorun bildirip mail attım ama düzelmiyor ne yapmam gerek yardımcı olurmusunuz

 28. Eylem engellendi sorunu aşıyorum zamanı doldu fakat hala önüme düşüyor beğeni yapamıyorum

 29. Merhaba 2 gündür hiçkimsenn paylaşımlarını beğeni yapamıyorum sorun bildirdim ama çözümlenmedi yorum yapabiliyorum dm hikaye kendi paylaşımım da sıkıntım yok ne yapabilirim yardımcı olur musunuz

 30. Merhaba ben 3 gündür paylaşım engeli ve hagtag engeli aldım hemde aynı anda 2 sayfamda. Çok sık paylaşım yapmıyorum. Hergün aynı saatlerde engel geliyor sabah açılıyor akşam 6 da kapanıyor. Paylaşım yapamıyorum o saatten sonra. Verileri. Sildim temizledim tekrsr açtım ama olmadı. Ne yapmam lazım

 31. İnstagramım 1 ayı aşkın süredir erişim engeli altında. Hiçbir spam içermeyen kendi halimde kişisel bir profilim var neden engel aldığımı anlamamakla birlikte sorun çözülmüyor da. İnstagrama 3-4 kez mail attım, sorun bildirdim ne bir dönüş ne bir değişiklik var. Lütfen yardımcı olun ne yapmalıyım bu durumdan çok sıkıldım artık

 32. İnstagram da fotoğraf paylaşamıyorum paylaştigim fotoğraf sayfama girmeden sıliniyor neden acaba lütfen yardımcı olurmusunuz

 33. hikaye ve video paylaşabiliyorum sorun yok sadece normal fotoğraf paylaşamıyorum anında siliniyor. Verileri temizledim uygulamayı sildim yeniden yükledim yine olmadı ne yapmam lazım

 34. IP numaram ınstagram tarafından engellendi engelin kaldırılması için yardımcı olurmusunuz

  • Bende de aynı şekilde hikayelere bakmam engellendi bakıyorum ki 10 Aralıkta atmışsın mesajı bana da sorun bugün (11 Aralık) geldi bence sistemsel bir denetleme olabilir inşallah geçer