İnstagram İşlem Engellendi Sorunu Nasıl Çözülür?

/ 10 Mayıs 2018 / 16.889 / yorumsuz
İnstagram İşlem Engellendi Sorunu Nasıl Çözülür?

İnstagram İşlem Engellendi Sorunu Nasıl Çözülür?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer alan İnstagram ne yazık ki yayımladığı tüm güncellemelere rağmen bazı kronik sorunları tam olarak ortadan kaldıramıyor. Bunlardan biride “instagram işlem engellendi sorunu” olarak öne çıkıyor. Özellikle de çok fazla beğeni ve paylaşım yapan kişiler sürekli olarak bu sorunla uğraşmak zorunda kalıyor. Hatta bazen engelleme süresi dolmasına rağmen sorunun devam ettiği durumlarda ortaya çıkıyor. Peki, İnstagram işlem engellendi sorunu nasıl çözülür?

İşlem Engellendi Mesajı Nedir?

İnstagram hesabını son derece aktif olarak kullanan ve sürekli olarak paylaşım yaparak beğeni rekoru kıran kişiler ne yazık ki sık sık işlem engellendi mesajı ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu mesaj aslında İnstagram tarafından hesapların şüpheli olarak görüldüğünü ortaya koymaktadır. Sosyal medya devi hızlı bir şekilde beğeni ve paylaşım yapan hesapları takip altına almakta, bu hesapların robot olup olmadığını incelemek adına hesabı geçici olarak incelemektedir. Ancak bazen bu mesaj bu tip bir olay yaşanmadığı durumlarda da ortaya çıkabilmektedir.

Bu Sorun Nasıl Giderilir?

Bu hata mesajı nedeni ile hesaplarını kullanamayan kişilerin hata çözümü için kendi sayfalarında üst kısımda bulunan üç noktayı tıklayarak gelen seçenekler arasından “hata bildir” seçeneğini tıklayarak İnstagram’a bu sorunu bildirerek çözüm bulabilir. Yaklaşık bir iki saat içerisinde İnstagram tarafından sorununuz çözülerek hesabınız açılacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler