İnstagram İşlem Engellendi Sorunu Nasıl Çözülür?

/ 10 Mayıs 2018 / 49.845 / 1 Yorum
İnstagram İşlem Engellendi Sorunu Nasıl Çözülür?

İnstagram İşlem Engellendi Sorunu Nasıl Çözülür?

 

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer alan İnstagram ne yazık ki yayımladığı tüm güncellemelere rağmen bazı kronik sorunları tam olarak ortadan kaldıramıyor. Bunlardan biride “instagram işlem engellendi sorunu” olarak öne çıkıyor. Özellikle de çok fazla beğeni ve paylaşım yapan kişiler sürekli olarak bu sorunla uğraşmak zorunda kalıyor. Hatta bazen engelleme süresi dolmasına rağmen sorunun devam ettiği durumlarda ortaya çıkıyor. Peki, İnstagram işlem engellendi sorunu nasıl çözülür?

 

İşlem Engellendi Mesajı Nedir?

 

İnstagram hesabını son derece aktif olarak kullanan ve sürekli olarak paylaşım yaparak beğeni rekoru kıran kişiler ne yazık ki sık sık işlem engellendi mesajı ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu mesaj aslında İnstagram tarafından hesapların şüpheli olarak görüldüğünü ortaya koymaktadır. Sosyal medya devi hızlı bir şekilde beğeni ve paylaşım yapan hesapları takip altına almakta, bu hesapların robot olup olmadığını incelemek adına hesabı geçici olarak incelemektedir. Ancak bazen bu mesaj bu tip bir olay yaşanmadığı durumlarda da ortaya çıkabilmektedir.

 

Bu işlem engellendi lütfen daha sonra tekrar dene!

 

 

 

instagram sayfanızda dolaşırken yaptığınız herhangi bir işlemden sonra yukarıdaki resimdeki gibi bir uyarı ile karşılaşıyorsanız yapmanız gereken 2 çözüm bulunuyor. Bu çözümlerden ilki görselde görünen “Sorun bildir” sekmesini tıklayarak çılan sayfada böyle bir sorunla karşılaştığınızı ve sorunun çözülmesi gerektiğini belirtin.

 

Neden benim hesabımı engelliyor ki?

 

İnstagram bir insan değil ve bu spam kısıtlamaları belirli bir algoritmaya göre yapıyor ve her zaman bu kısıtlamaların gerçek olacağı anlamına gelmez. Muhtemelen spam algoritmasına takıldınız ve haklı olarak instagrama küfür etmek istiyor olabilirsiniz. Ama bunu tavsiye etmiyoruz! 🙂 Sorun bildir sekmesinde hesabınızı gerçekten kullandığınızı ve spam yapmadığınızı güzel bir üslupla anlatmanız gerekiyor. İçinizden Hey gerizekalı ben spam değilim benim engeli aç! demek geliyorsa bunu bir müddet içinizde tutmanızı öneririz. Hesabınız önemliyese instagram kullanmaya devam etmek istiyorsanız bu gereksinimleri yerine getirmek zorundasınız. İnstagram ikna olmak istiyor!

 

 

Bu Sorun Nasıl Giderilir?

 

Bu hata mesajı nedeni ile hesaplarını kullanamayan kişilerin hata çözümü için kendi sayfalarında üst kısımda bulunan üç noktayı tıklayarak gelen seçenekler arasından “hata bildir” seçeneğini tıklayarak İnstagram’a bu sorunu bildirerek çözüm bulabilir. Yaklaşık bir iki saat içerisinde İnstagram tarafından sorununuz çözülerek hesabınız açılacaktır.

 

İşlem engellendi hatasına düşmemek için şu 6 özel ipuçlarını takip edin!

 

Neden # 1 : Kitle takibi ve Massliking

 

Instagram geçici bir bloğunun alınması en belirgin işareti çalışırken geçer bir büyümeye önemli sever ve takipçi sayısını bir anda. Bu, üçüncü taraf tanıtım araçlarını kullandıysanız veya kullanıcıların profillerini incelemeden manuel işlemler gerçekleştirdiyseniz, her iki durumda da gerçekleşebilir.

Akıllı telefonunu al ve bir hafta önce seni takip eden tüm spam’leri kontrol et. Bu hesapların% 80’inin zaten engellenmiş olduğundan eminim . Bunun en olası nedeni, aşağıdaki sınırların aşılması ve hoşlanmalarıdır.

Resmi Instagram referansına göre limitler ve kısıtlamalar :

saatte maksimum sayıda beğeni: 60;
Saatte maksimum yorum sayısı: 60;
Saatte maksimum takip sayısı: 60;
Saatte maksimum mesaj sayısı: 60.
Ancak hesabınız oldukça yeniyse, limitler farklıdır:

saatte maksimum sayıda beğeni: 30;
Saat başına maksimum yorum sayısı: 30;
Saat başına maksimum takip / boşaltma sayısı: 30.

Önemli hatırlatma. Instagram aşağıdakilerin sayısını artırır ve istenmeyen kullanıcıları engeller. Toplamda, hesabınızda günlük 1440’tan fazla işlem yapamazsınız . Bu işlemleri buna göre yaptığınızdan emin olun.

Instagram kurallarının ihlali geçici bir bloğa yol açar. Bu profilin işlevselliğini sınırlamayı içerir. Direkt Mesajları yorumlayamaz, takip edemez veya yazamazsınız (2 saatten 2 haftaya kadar).

 

Neden # 2 : Aşırı Sık Yayınlanan Yayınlar

 

Instagram , yayınların algoritmasını bir hesaptan izler . Mesele şu ki, sadece sosyal ağ doğru ve en güvenli yayın sayısını biliyor. Bu nedenle, yayınları sık sık yayınlayabilen ve bunun için hiçbir şey almayan diğer hesapların örneğini takip etmemeniz önerilir.

Her profil için en uygun tavsiye, mesajlar arasında duraklamalar yapmaktır . Bunu yaparak, spam ve diğer manipülasyonlardan şüphelenmeyeceksiniz. Ayrıca, aynı fotoğrafı farklı hesaplardan aynı anda yayınlamamanızı öneririz. Mesajlarınızın gerçekten harika görünmesini istiyorsanız, sosyal medya şablonlarını kullanabilirsiniz .

 

Neden # 3 : Telif Hakkı İhlali

 

Telif hakkı konusu Instagram’da büyük bir sorun. Hesabınızdaki tüm görsellerin sizin ya da yazar tarafından izinli olması gerekir. Başka birinin resmini paylaşmak isterseniz, fotoğrafı (bir Instagram hesabına sahip olması şartıyla) fotoğrafın içinde etiketleyin ve açıklamaya yazarın hesabını verin. Görüntüleri ticari amaçlarla kullanırsanız, yazarın iznini istemelisiniz. Üstelik, haklarına sahip olmadığınız bir video içeren bir video yayınlarsanız, Instagram böyle bir yayını kesin olarak kaldıracaktır.

Telif hakkı kurallarını görmezden gelmenin sonucu nedir ? Yazar, fotoğrafı kendi anlaşması olmadan veya yazarlığı belirtmeden kullanmanız için size bildirebilir ve telif hakkı ihlali nedeniyle engellenebilirsiniz.

 

Neden # 4 : Sosyal Ağ Kurallarını İhlal Eden Görüntüler / Videolar

 

Çıplak vücut, cinsel içerik ve şiddet içeren fotoğraflar ve videolar uygunsuz kabul edilir. İzlediğiniz hedefler ne olursa olsun, bu tür uygunsuz içeriklerin yayınlanması sizi yasaklayabilir – bu yüzden önceden uyarılmış olun.

Neden # 5 : Kullanıcı Şikayetleri

 

 

 

Birisi hesabınızın bir tehdit olduğunu düşündü, bu yüzden “ Rapor ” düğmesini tıkladılar. Hesabınızı da bildiren başka kişiler varsa, Instagram, profilinizi er ya da geç bloke edecektir. İnsanlar farklı nedenlerden şikayet edebilirler: kitle beğenme, kitle takibi, hakaret, uygunsuz içerik, spam vb. Genel olarak, yukarıda bahsettiğim, hesabınızın engellenmesiyle sonuçlanabilir.

Neden # 6 : Farklı IP adresleri ve Cihazları

 

Birden fazla cihazdan hesabınıza giriş yapar ve SMS ile onaylarsanız, platformun sizi yasaklama olasılığı daha düşüktür. Ancak, farklı cihazlardan ve IP adreslerinden giriş yaptığınızda, Instagram hesabınızın dolandırıcılık yapan kişiler tarafından saldırıya uğradığını düşünebilirsiniz. Sosyal ağ neredeyse anında tepki veriyor ve profili kendi güvenliğiniz için engelliyor.

 

Sorununuzu çözemediyseniz yorumlarla bize bildirin!

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

İnstagram İşlem Engellendi Sorunu Nasıl Çözülür? (1 Yorum)

Tavsiye

Black Friday Nedir?