Teknik Bilgiler

Teknik bilgiler sayfamıza hoş geldiniz. Burada ağırlıklı olarak android dünyası ile alakalı yaşanan sıkıntıların çözümü, teknolojik ve pratik bilgiler yer alır. Kullanıcılar tarafından sorulmuş ve yanıtlanmamış olan problemlerin çözümlerini de burada bulabilirsiniz.

Instagram Telif Hakkı Şikâyeti Yapma
Bu yazımızda sizlere Instagram üzerinden telif hakkı şikâyetinin nasıl yapılacağından bahsedeceğiz. İlk olarak neden telif hakkı şikâyetinde bulunulur bundan bahsedelim. Bir eser sahibinin kitap, özgün yapıtlar ve film gibi eserleri..
WhatsApp’a Parmak İzi Nasıl Eklerim?
Bu yazımızda sizlere WhatsApp uygulamasına parmak izi ekleme işleminden bahsedeceğiz. WhatsApp’a yeni gelen güncelleme sayesinde parmak izinizi uygulamaya okutabiliyorsanız. Ancak cihazında parmak izi okuma uygulaması olmayanlar yapamaz. WhatsApp üzerinden gelen..
Instagram’da Canlı Yayına İstek Atamıyorum 2019
Instagram uygulamasına son dönemlerde gelen canlı yayına istek atma özelliğini çoğumuz biliyoruz. Canlı yayına katılan kişilerden istediğimiz kişiye davet göndererek ortak canlı yayın açabiliriz. Bu yazımızda ise canlı yayına katılan..
Kişileri İnstagrama Aktarma 2019
Instagram’da rehber bağlama nasıl oluyor? Akıllı telefonunuzda yer alan kişileri instagrama nasıl entegre edebilirim? Bu konu hakkında bugün sizlere güzel bilgi aktarımında bulunacağım. Akıllı telefonlarınızda yer alan kişilerinizi, instagram hesabınız..
Facebook kapatılan ve dondurulan hesap tespiti
Facebook dondurulmuş hesaplar nasıl anlaşılır. Bugün sizlere Facebook kişilerinin dondurulmuş olanları ve kapatılmış olanlarını nasıl fark edebileceğinizi açıklayacağız. İşte detaylar… Çok fazla arkadaş listeniz bulunuyor ve çoğunun aktif olmadığını mı..
DNS Adresi Neden Değiştirilir?
Bu yazımızda DNS adresinin neden değiştirileceğinden bahsedeceğiz. İlk olarak DNS’nin ne olduğundan bahsedelim. DNS yani domain name system, bir isim çözümleme servisidir. Her web sitesinin bir ip adresi ve domain..
iPhone Arka Kameranın Yanında Bulunan Delik Nedir?
iPhone kullanıcıları tarafından fark edilen ve merak edilen, arka kameranın yanında bulunan delik hakkında bilgi vereceğiz. Arka kısımda bulunan delik çok küçük ve ne işe yaradığı çoğu kullanıcı tarafından merak..
Ücretsiz Cloudflare VPN programı 2019
Cloudflare VPN ücretsiz olarak kullanıcılarına hizmet vermeye başlıyor. Daha önceden 1.1.1.1 DNS adresi üzerinden faaliyet veren şirketin VPN uygulamasını kullanıcılara sunması şaşırtmaya yetti. İlerleyen dönemlerde ise ücretli seçeneklerin geleceği biliniyor...
iPconfig registerdns komutu 2019
Bugün sizlere komut satırında kullandığımız komutların başında yer alan ipconfig / registerdns komutu hakkında bazı bilgileri vereceğiz. Peki nedir bu komut ve ne işe yarar? iPconfig komutu İpconfig /registerdns komutu..
Google Anket Nasıl Oluşturma 2019
Google anket oluşturma hakkında sizlerin meraklı olduğunuz bu durum hakkında yeterince bilgiyi derledik. Peki nedir bu Google Anket ve nasıl oluşturulur? İşte detaylar… Sizlerinde eğer bir web sitesi veya sosyal..