Teknik Bilgiler

Teknik bilgiler sayfamıza hoş geldiniz. Burada ağırlıklı olarak android dünyası ile alakalı yaşanan sıkıntıların çözümü, teknolojik ve pratik bilgiler yer alır. Kullanıcılar tarafından sorulmuş ve yanıtlanmamış olan problemlerin çözümlerini de burada bulabilirsiniz.

iPhone Mesajlar için Farklı Ses Tonu Ayarlama
iPhone kullanıcılar için mesaj sesi bir süre sonra sıkıcı gelebilir. Bu ses tonunu değişmek isteyebilirsiniz ve nasıl değişeceğinizi bilmiyorsanız yardımcı olacağız. Sadece mesaj ses tonu değil aynı zaman zil ses..
Telefonunuz Suya Düşerse Yapmanız Gerekenler
Bu yazımızda telefonu suya düşen kullanıcıların acil olarak neler yapabileceklerini anlatacağız. İstemeden suya düşürdüğünüz tabletiniz ya da telefonunuzu, sudan çıkardıktan sonra neler yapmanız gerektiğinden bahsedeceğiz. Pahalı bir cihaz aldıktan sonra..
Telefonu Şarj Ederken Çok Isınıyor!
Telefonunuzu şarja taktığınız zaman fazla ısınıyorsa bu durumun sebeplerinden bahsedeceğiz. Akıllı telefonlarda beklenmediğiniz bir anda fazlasıyla ısınma gerçekleşir. Bazen cihazınızın patlayacak kadar ısındığını fark edersiniz.  Bu ısınmanın sebeplerini dikkate alarak..
Turkcell Kalan Paketi Öğrenme İşlemi
Bu yazımızda Turkcell kullanıcıların kalan paketlerini nasıl öğrenecekleri konusunda yardımcı olacağız. Eğer hat olarak Turkcell hattını kullanıyorsanız ve kalan internet, dakika, sms hakkınızı öğrenmek istiyorsanız ne yapmanız gerekeceğinden bahsedeceğiz. Turkcell..
Kulaklık Takılı ama Takılı Göstermiyor Sorunu
Kulaklığınızı cihaza takıyorsunuz ama kulaklığı algılamıyor ise size bu konuda yardımcı olacağız. Kulaklığınızı taktıktan sonra müzik ya da bir video açtığınız zaman ses dışarı çıkıyorsa bu kulaklığı tam takmamanızdan kaynaklı..
Facebook’ta Arkadaş Listesini Gizleme İşlemi
Bu yazımızda telefonunuzdan Facebook uygulamasında yer alan Arkadaş Listesini nasıl gizleyeceğiniz konusunda yardımcı olacağız. Telefonunda yer alan Facebook arkadaş listenizi gizleyebilirsiniz. Eğer sizde cihazınızda yer alan Facebook arkadaş listenizi gizlemek..
Yaşlandırma Efekti Hangi Programla Yapılıyor?
Son dönemlerde popülerleşen yaşlandırma uygulaması milyonlarca insan tarafından tercih ediliyor. Yaşlandırma programı sayesinde oldukça keyifli fotoğraflar ortaya çıkarabiliyorsunuz. Birçok ünlünün de yapıp paylaştığı yaşlandırma programları gündemde şimdilik yerini koruyor. Yaşlandırma..
PUBG Mobile 0.14.0 Beta Sürümünü Yükleme İşlemi
On dönemlerin en popüler oyunu olarak listeye oturan PUBG Mobile, getirdiği yeniliklerle de kullanıcıları memnun ediyor. En son sürümü 0.13.5 olan PUBG Mobile sürümünü, yeni sürümü yani 0.14.0’ı kullanabilirsiniz. Bu..
Ekran Süresi ile Parola Sıfırlama İşlemi
Ekran süresi özelliğini kullanarak parola sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sadece parola sıfırlama işlemi değil aynı zamanda uygulamalarınıza da sınırlama getirebilirsiniz. Ekran Süresi uygulaması sayesinde çocukların cihaz kullanımını sınırlandırabilirsiniz. Ekran süresinin ne..
Hafızayı Geliştirmenin Yolları
Bu yazımızda hafızamızı daha da güçlü tutmak için neler yapabileceğimizden bahsedeceğiz. İlk olarak beyin egzersizi yapmanız gerekiyor. Beyini sürekli egzersiz ile geliştirip hafızamızı dinç tutabiliriz. Beyin egzersizi yapmak için düşünmemiz..