Teknik Bilgiler

Teknik bilgiler sayfamıza hoş geldiniz. Burada ağırlıklı olarak android dünyası ile alakalı yaşanan sıkıntıların çözümü, teknolojik ve pratik bilgiler yer alır. Kullanıcılar tarafından sorulmuş ve yanıtlanmamış olan problemlerin çözümlerini de burada bulabilirsiniz.

Harddisk Paylaşıma Nasıl Açılır?
Bilgisayarınızda yer alan harddisk’te C ve D bölümlerinden D bölümünü paylaşıma açarak bu alanda arşiv amaçlı kullandığınız dosyaları paylaşabilirsiniz. Bu durum normal bir klasör paylaşıma açma işlemine benzer. Yapmanız gereken..
Modemin Açık Olduğu Saati Öğrenme İşlemi
Adsl modemin ne kadar süre açık kaldığı konusunda bu yazımızda sizlere bilgi vereceğiz. Bilgisayarda ya da diğer elektronik cihazlarda log kayıtları adında cihazlarda olan durumları kaydeden bir hafıza bulunmaktadır. Kullandığınız..
Showbox Filmlerini SD Karta İndirme İşlemi
Showbox filmlerinin SD karta nasıl ineceği konusunda bilgi vereceğiz. Netflix gibi film, dizi izleme platformlarında olan showbox sayesinde tüm dizi ve filmleri izleme şansınız oluyor. Yeni çıkan filmler kısa sürede..
Adsl Modemde @ttnet Uzantısını Kaldıramıyorum Sorunu
ADLS kullanıcıları tarafından gelen şikayetlerden biri de, @ttnet yazan kısmı adımın sonundan silemiyorum sorunudur. Daha önceden TTNET’ten aldığınız modem markaları Tplink, Airties ya da başka marka Adsl modemlerde kullanıcı adının..
Windows 10 Ekranı İkiye Bölme!
Bu yazımızda Windows 10 ekranı ikiye bölme özelliğinden bahsedeceğiz. Çoklu işlem yapıyor ve diğer işlemleri de aynı ekrandan takip etmek isterseniz, ekranı 2, 3, 4 e bölerek kullanabilirsiniz. Programları ekranı..
Google Asistan Hatırlatma Sesi Değiştirme İşlemi!
Bu yazımızda sizlere Google Asistan hatırlatma sesinin nasıl değişeceği konusunda bilgi vereceğiz. Google Asistan bu durumu varsayılan ses olarak kullanıldığı için bu durumu değiştirebilirsiniz. Değiştirdiğiniz zaman Google Asistan hatırlatma sesini..
Türk Telekom Modem Kurulumu!
Bu yazımızda Türk Telekom modem kurulumu hakkında bilgi vereceğiz. TTNET dışında değişen tek kısım kullanıcı adı ve şifresidir. Turknet ve Superonlıne gibi sağlayıcıların uzantılarına dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Modem kurulumu,..
Opera Tarayıcı Geçmişini Silme İşlemi!
Opera web tarayıcısını kullanıyorsanız diğer tarayıcılarda olduğu gibi tarayıcı üzerinde öz atma geçmişi ya da diğer adıyla eskiden, geçmişte olan internet adresleri bulunmaktadır. Bazı kullanıcılar tarafından uyanıklık olur ve gizli..
Domain Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar!
Bu yazımızda domain alınırken dikkat edilmesi gereken noktalar konusunda bilgi vereceğiz. Domain almak bir webmasterın internete adım attığı ilk adımdır. Webmasterlar domain alırken bazı kavramlar iyice öğrenmeli ve domain alırken..
Android telefonlarda pil ömrü görme 2019
Android model telefonlarda Huawei, Samsung ve Xiaomi gibi markalarda pil ömrünü ne şekilde görebileceğinizi merak ediyorsanız eğer bu yazımızı dikkatle okuyunuz. Ara sıra Android telefonlarımızda pil ömrünü merak etme isteği..