Teknik Bilgiler

Teknik bilgiler sayfamıza hoş geldiniz. Burada ağırlıklı olarak android dünyası ile alakalı yaşanan sıkıntıların çözümü, teknolojik ve pratik bilgiler yer alır. Kullanıcılar tarafından sorulmuş ve yanıtlanmamış olan problemlerin çözümlerini de burada bulabilirsiniz.

Android İnternet Ağ Hızını Durum Çubuğunda Gösterme
Hepinize merhaba, bu yazımızda size internet ağ hızını durum çubuğunda nasıl göstereceğinizi anlatacağım. Android işletim sistemleri kullanıcılar için sayılamaz imkânlar ile kullanıcı dostu olmaya devam etmektedir. Bunlarda biride telefonun durum..
Android’de Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatma
Merhabalar, bu yazımızda android cihazlarda arka planda çalışan uygulamalar nasıl kapatılır, bundan bahsedeceğiz. Arka planda çalışan uygulamalar her zaman pil canavarı olmuşlardır. Pilinizin çabuk bitmesine neden olan uygulamaları sonlandırmak, kapatmak..
Turkcell Bip Yedeklemeyi Etkinleştirme
Bip uygulamasını kullananlar için bir haberimiz var. Bip yedeklemesini bilmiyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz. Tüm operatörlerin kullanabileceği ve İOS ve Android işletim sistemli cihazlar için geliştirilen anlık mesajlaşma uygulamasında sohbet..
Android Geri Sayımda Titreşim Kullanma
Arkadaşlar bu yazımızda sizlere android cihazlarda geri sayımda titreşim özelliğini kullanmayı anlatacağız. Titreşim özelliğini hemen hemen kullanmayan yok gibi, sessiz bir alana girdiğinizde titreşime alabilir veya telefonun sesini komple kapatabilirsiniz...
EBA Gruba Üye Olma Ve Gruptan Ayrılma
MEB Bakanı Ziya Selçuk’un yaptığı son açıklamayla beraber pandemi sürecinde EBA, tekrar eğitim vermeye başladı. Ancak bazı öğrenciler EBA’da bazı durumlar hakkında pek bilgiye sahip değiller. Bunlardan bazıları EBA gruplara..
Instagram’da Birinin Bizi Engellediğini Nasıl Anlarız?
Sosyal medya gün geçtikçe daha da popüler bir hal alıyor, insanlara daha da zevk vermeye başlıyor. İnsanlar burada sevdikleri şeyleri, pazarlama ürünlerini vb. birçok şeyi insanlara sunma fırsatını buluyorlar. Ancak..
EBA Puanlama Sorunu
EBA Puanlama ile ilgili sorun yaşıyorsanız doğru yere geldiniz. Yazımızın devamında bu sorununuza çözüm bulabileceksiniz. Tarafımıza gelen sorulardan biri ‘EBA’da kütüphaneden izlediğim videolardan puan vermiyor, puan alamıyorum, öğretmenin gönderdiği video..
LG K40S Format Nasıl Atılır?
Yazımızda sizlere LG K40S format atma işlemini anlatacağız. Format atma işlemi genellikle cihazı satmak istediğimizde, donma, yavaşlama, hata verme durumlarında gerçekleştirilir. Ancak format atmadan önce cihazınızdaki tüm verilerin yedeklemesini yapmanız..
Face ID Nasıl Devre Dışı Bırakılır?
Face ID nedir?, nasıl devre dışı bırakılır?, nasıl reset atılır? Gibi sorular son zamanlarda tarafımıza yöneltilmeye başlandı ve bizler de sizlere bu konuda bu sorunun çözümlerini anlatan bir yazı yazdık...
Android Telefonlarda Telefon Konuşması Nasıl Kaydedilir?
Bir çok insan telefon görüşmelerini kaydetmek isteyebilir. Bazı telefonlarda bu işletimsel olarak mevcutken, bazı telefonlara ekstra uygulama indirmek gerebiliyor. Ancak görüşmeleri kaydetmek dendiğinde hemen kötü şeyler aklınıza gelmesin. Bir çok..