Teknik Bilgiler

Teknik bilgiler sayfamıza hoş geldiniz. Burada ağırlıklı olarak android dünyası ile alakalı yaşanan sıkıntıların çözümü, teknolojik ve pratik bilgiler yer alır. Kullanıcılar tarafından sorulmuş ve yanıtlanmamış olan problemlerin çözümlerini de burada bulabilirsiniz.

LG K40S Format Nasıl Atılır?
Yazımızda sizlere LG K40S format atma işlemini anlatacağız. Format atma işlemi genellikle cihazı satmak istediğimizde, donma, yavaşlama, hata verme durumlarında gerçekleştirilir. Ancak format atmadan önce cihazınızdaki tüm verilerin yedeklemesini yapmanız..
Face ID Nasıl Devre Dışı Bırakılır?
Face ID nedir?, nasıl devre dışı bırakılır?, nasıl reset atılır? Gibi sorular son zamanlarda tarafımıza yöneltilmeye başlandı ve bizler de sizlere bu konuda bu sorunun çözümlerini anlatan bir yazı yazdık...
Android Telefonlarda Telefon Konuşması Nasıl Kaydedilir?
Bir çok insan telefon görüşmelerini kaydetmek isteyebilir. Bazı telefonlarda bu işletimsel olarak mevcutken, bazı telefonlara ekstra uygulama indirmek gerebiliyor. Ancak görüşmeleri kaydetmek dendiğinde hemen kötü şeyler aklınıza gelmesin. Bir çok..
Samsung Galaxy S10 Bildirim Işığı Nasıl Etkinleştirilir?
Yeni S10 LED bildirim ışığını kaldırdı ki böyle durumlar yeni çıkan telefonlarda ihtimal olan şeylerdir. Samsung S10’da Kenar Aydınlatmasını Etkinleştirme Samsung S10’da Edge Lighting’i etkinleştirmek için yapmanız gereken şudur: Gezinme..
Valorant Hata Kodu 50 Çözümü
Valorant hatası, valorant hata kodu 50 gibi sorunlar son zamanlarda tarafımıza çok sayıda iletildi. Bizde bu yazımızda sizlere bu hataların çözümünü anlattık. Son zamanların popüler oyunlarından Valorant’da kullanıcıların oyuna girerken,..
Facebook Mesajları Nasıl Gizlenir?
Mesajlarınızı kimsenin görmemesi ve erişmemesi için bazen gizlemek isteyebilirsiniz. Gelin bunun nasıl yapıldığına bakalım! Facebook Sohbet Mesajlarınızı Siteden Gizleyin, Gösterin ve Silin Messenger uygulamasını açın ve mesajlarda tümünü gör’e basın...
iPhone Maruz Kalma Bildirimleri Nedir?
İphone telefonlara maruz kalma bildirimleri adlı yeni bir özellik eklendi. COVID 19 içerikli açıklamaya baktığımızda virüs tanıtı bulunan kişilerle iletişim kolaylaşıyor. Genel anlamda güvenlik ve hata iyileştirmeleri içeren sürüm virüs..
EBA Uygulaması Güncellenmiştir Hatası Nasıl Çözülür?
Merhabalar, yazımızda EBA güncelleme sorunuyla ilgili araştırma yapan öğrencilerimize bilgi vermeye çalışacağız. EBA Uygulaması Güncellenmiştir Hatası Çözümü EBA uygulamasının güncel olduğundan emin olunuz. Eğer uygulamada ‘’güncelleme’’ butonu aktif değilse store..
Xiaomi EarBuds S A101 Fiyatı
Xiaomi EarBuds S kablosuz kulaklık fiyatını A101 mağazalarında 139₺’ ye bulabilirsiniz. Ancak çoğu internet sitelerinde de bu fiyata bulabilirsiniz. Kablosuz kulaklık alacaklar için A101′ de satışa çıkacak olan Xiaomi EarBuds..
Xiaomi RedMi Note 5 Pro Format Nasıl Atılır?
Yazımızda belirttiğimiz üzere Xiaomi RedMi Note 5 Pro’ye nasıl format atılacağını anlatacağız ancak anlatmadan önce sizlere vermemiz gereken birkaç önemli ipucu var. Cihazlar donma, yavaşlama, ikinci el olarak satılacağı zaman..