Teknik Bilgiler

Teknik bilgiler sayfamıza hoş geldiniz. Burada ağırlıklı olarak android dünyası ile alakalı yaşanan sıkıntıların çözümü, teknolojik ve pratik bilgiler yer alır. Kullanıcılar tarafından sorulmuş ve yanıtlanmamış olan problemlerin çözümlerini de burada bulabilirsiniz.

Siber Zorbalık Ne Demek?
İnternet ortamında etik kurallara uymayan davranışlara siber zorbalık denilmektedir. Başkalarından dolayı kötü davranışlara zorbalık adı verilmektedir. Dijital zorbalık ise internet ortamlarında sürekli karşımıza çıkan bir davranıştır. Siz istemediğiniz sürece gelen..
WhatsApp Konum Paylaşımı Nasıl Olur?
Bu yazımızda popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ta mevcut konumunuzu nasıl göndereceğiniz konusunda yardımcı olacağız. Karşı tarafla sohbet ederken olduğunuz yerin konumunu göndermeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Ya da gelecek olan kişiye mevcut..
iPhone Yeni Klavye Ekleme İşlemi
Apple tarafından iOS sürümüyle beraber klavye tarafından birçok dil destekleniyor. Eğer siz de iphone cihazınıza yeni bir klavye eklemek istiyorsanız aşağıda olan adımları uygulayabilirsiniz. İlk olarak ayarlar uygulamasına giriş yapın...
WhatsApp’ta Konferans Görüşmesi Yapma İşlemi
Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, getirdiği yenilikler sayesinde kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarıyor. Sadece mesajlaşma uygulaması olmayan WhatsApp hanesine görüntülü konuşma, sesli arama ve durum atma özelliğini de ekledi. Bu yazımızda..
Klavyede Kaplıca İşareti Nasıl Yapılır?
Bu yazımızda klavye üzerinden kaplıca işaretini nasıl yapacağınız konusunda yardımcı olacağız. Klavye üzerinden bazı simgeleri alt, ctrl, alt gr, shift tuşları sayesinde gerçekleşir. Fakat bazı simgeler klavye üzerinde yer almadığı..
Sosyal Medya Şikayet Hattı
Sosyal medya şikayet hattı üzerinden Facebook, Twitter, Instagram gibi popüler sosyal medya uygulamalarını ihbar edebilirsiniz. Eğer siz de bazı siteleri ya da kullanıcıları şikayet etmek istiyorsanız, nasıl şikayet edebileceğiniz konusunda..
Android 10’un Şimdiye Kadar SunduğuYenilikler!
Google tarafından kısa bir süre önce Android’in sürümünü çıkarıldı ve son Android Q beta sürümünü piyasaya sürdü. Bu yazımızda ise Android 10 hakkında olan yenilikleri paylaşacağız. İlk olarak Android 10’un..
Galaxy Note 10’u Yeniden Başlatma İşlemi
Bu yazımızda sizlere Samsung Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10 Plus’ın nasıl kapatılıp yeniden başlatılacağını açıklayacağız. Kendinize Note 10 cihaz aldıysanız ve nasıl kapatıp açacağınızı bilmiyorsanız sizlere yardımcı olacağız...
Adobe Air Nedir ?
Bugün ki konumuz adobe air nedir ? bu konu hakkında bahsedeceğim. Adobe air nedir ve ne işe yarar kısa ve öz haliyle sizlere anlatmaya çalıştık. Adobe Air Nedir? Adobe air..
Klavyede saat emojisi nasıl yapılır ?
Bilgisayar klavyesinde saat işareti nasıl yapılır ? Bazı özel karakterle maalesef ki bilgisayar klavyesinde bulunmuyor. Bu işaretlerden biri olan saat işaretini nasıl yapabiliriz ondan bahsedeceğim. Bilgisayarın klavyesinde bulunan sembolleri ve..