Teknik Bilgiler

Teknik bilgiler sayfamıza hoş geldiniz. Burada ağırlıklı olarak android dünyası ile alakalı yaşanan sıkıntıların çözümü, teknolojik ve pratik bilgiler yer alır. Kullanıcılar tarafından sorulmuş ve yanıtlanmamış olan problemlerin çözümlerini de burada bulabilirsiniz.

Anonymous FTP(File Transfer Protocol) Nedir?
Anonymous FTP(File Transfer Protocol) nedir, hiç duydunuz mu? Ne işe yarar? Nerede kullanılır? Gibi sorular sizinde kafanızda mevcutsa eğer, gelin bu soruların cevaplarına birlikte bakalım. FTP Nedir? İngilizce açılımı olarak..
iPad Sıfırlama
Apple’ın mühendislik çalışmaları ne kadar güçlü olsa da bazen cihazlar sorun çıkarabiliyor. Bu sorunu bazen iPad’imizde de yaşarız. Biz size bu yazımızda iPad sıfırla işlemini anlatacağız. iPad Sıfırlama İşlemi 1...
22 Portu Hakkında Bilgiler
Hepinize merhaba, tarafımıza gelen bir diğer soru ise, 22 portu nedir sorusu oldu. Bizde sizlere bu yazımızda 22 portu nedir sorusuna cevap hazırladık. 22 Portu Nedir? 22 portu diğer adıyla..
Avast Bilgisayarınızda İzleme Çerezleri
Bilgisayar kullanıcılarının son zamanlarda karşısına çıkan Avast izleniyorsunuz, uyarısı ile akıllara ‘acaba bilgisayarıma virüs mü bulaştı?’ sorusunu getirdi. Bazı virüs programları çok hassas bir şekilde olup bu tür uyarılar karşımıza..
Android İnternet Ağ Hızını Durum Çubuğunda Gösterme
Hepinize merhaba, bu yazımızda size internet ağ hızını durum çubuğunda nasıl göstereceğinizi anlatacağım. Android işletim sistemleri kullanıcılar için sayılamaz imkânlar ile kullanıcı dostu olmaya devam etmektedir. Bunlarda biride telefonun durum..
Android’de Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatma
Merhabalar, bu yazımızda android cihazlarda arka planda çalışan uygulamalar nasıl kapatılır, bundan bahsedeceğiz. Arka planda çalışan uygulamalar her zaman pil canavarı olmuşlardır. Pilinizin çabuk bitmesine neden olan uygulamaları sonlandırmak, kapatmak..
Turkcell Bip Yedeklemeyi Etkinleştirme
Bip uygulamasını kullananlar için bir haberimiz var. Bip yedeklemesini bilmiyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz. Tüm operatörlerin kullanabileceği ve İOS ve Android işletim sistemli cihazlar için geliştirilen anlık mesajlaşma uygulamasında sohbet..
Android Geri Sayımda Titreşim Kullanma
Arkadaşlar bu yazımızda sizlere android cihazlarda geri sayımda titreşim özelliğini kullanmayı anlatacağız. Titreşim özelliğini hemen hemen kullanmayan yok gibi, sessiz bir alana girdiğinizde titreşime alabilir veya telefonun sesini komple kapatabilirsiniz...
EBA Gruba Üye Olma Ve Gruptan Ayrılma
MEB Bakanı Ziya Selçuk’un yaptığı son açıklamayla beraber pandemi sürecinde EBA, tekrar eğitim vermeye başladı. Ancak bazı öğrenciler EBA’da bazı durumlar hakkında pek bilgiye sahip değiller. Bunlardan bazıları EBA gruplara..
Instagram’da Birinin Bizi Engellediğini Nasıl Anlarız?
Sosyal medya gün geçtikçe daha da popüler bir hal alıyor, insanlara daha da zevk vermeye başlıyor. İnsanlar burada sevdikleri şeyleri, pazarlama ürünlerini vb. birçok şeyi insanlara sunma fırsatını buluyorlar. Ancak..