Android Cihazlarda storage/emulated/0 Klasörünü Bulma İşlemi!

/ 8 Kasım 2019 / 39.732 / yorumsuz
Android Cihazlarda storage/emulated/0 Klasörünü Bulma İşlemi!

Cihazınıza indirilen resimleri ya da videoları bulabilmek için storage/emulated klasörünün yerini bilmeniz gerekiyor. Bu klasörün yerinin nerede olduğunu bilmeyen birçok kullanıcı bulunmaktadır. Eğer siz de bilmeyenler arasındaysanız telefonda storage nerede bulunacağı konusunda yardımcı olacağız. Telefonlarda iki tane hafıza yer almaktadır. Bu hafızaların biri harici diğeri de dahili hafızadır. Harici hafıza SD kart yani takılabilir hafıza, dahili hafıza da telefonun kendi hafızasıdır.

Telefondan indirme yeri cihaz hafızası olarak yani varsayılan olarak ayarlanır. Bu nedenle storage/emulated klasörü telefonun cihaz hafızasında yerini almaktadır. Dosya yönetimi ayarı üzerinden de bu klasörü bulabiliriz. Bu klasörün alt kısmında tekrar diğer programlar, uygulamaların kullandığı klasörleri görebilirsiniz. Bu durumun listesi ise Music, Pictures, Podcast, Ringtones, Storage, Suntitles. Bu tarz isimlendirilen klasörlerden ulaşabilirsiniz.

Telefonda yer alan uygulamaların kayıt ettiği dosyaları bulmak için Android telefon dosya yöneticisi sayesinde alt klasörlerden bulabilirsiniz. Yukarıda yer alan adımlar sayesinde storage/emulated klasörünü nasıl bulacağınızı görebilirsiniz. Merak ettiğiniz soru ve görüşleri yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz