Instagram Karşılıklı Engel Kaldırma Hatası 2018

/ 7 Temmuz 2018 / 35.415 / 7 Yorum
Instagram Karşılıklı Engel Kaldırma Hatası 2018

Instagram Karşılıklı Engel Kaldırma Hatası 2018

Instagram milyonlarca kullanıcısı bulunan ve sürekli olarak içerik paylaşımına izin veren bir sosyal medya platformu. Ancak bu sosyal medya platformu üzerinde bazı sorunların oldukça dolaylı yoldan çözümleri olması zaman zaman kullanıcıları da çileden çıkartacak boyutlara gelmesine ön ayak oluyor. Bu sorunların başında da kişilerin birbirlerinin engellerini direkt olarak kaldıramamaları geliyor.

Engel Kaldırırken Sorun mu Yaşıyorsunuz?

Yani iki kullanıcı birbirini engellemelerinin ardından bu engeli açmaya karar verilirse çeşitli hata mesajları ile karşılaşıyor. Bu hataların ilk sırasında da ‘kullanıcı bulunamadı’ veya ‘kullanıcı hatası’ ibareleri geliyor. Eğer sizde engelleme kaldırma işlemi sırasında bu tip hatalar alıyorsanız farklı bir çözüm yolu denemeniz gerektiğinin de farkındasınızdır. Dolayısı ile bu çözüm iler beraber artık engelini açtığınız kişinin hesabını takip edebilmeniz de mümkün olacaktır.

Instagram Karşılıklı Engel Kaldırma Engel Kaldırmanın Kesin Çözümü (2018)

Öncelikle farklı bir mail adresi ile beraber Instagram profili oluşturun, daha sonra bu hesabın diğer iki engeli bulunan kullanıcıyı takip etmesini ve onların da sizi takip etmesini sağlayın. Açtığınız üçüncü hesaptan yapacağınız paylaşım üzerinde engeli bulunan iki kullanıcıyı etiketleme yolunu benimseyin, onlara bildirim gitmesinin ardından sizin etiketlediğiniz kişilere tıklamaları gerekiyor. Açılan kullanıcı sayfasında bulunan üç nokta imgesine bastığınız zaman engelini açmak istediğiniz kişi için ‘engeli kaldır’ ifadesi orada sizleri bekliyor olacaktır. Çözüm biraz fazla işlem gerektirse de kesin sonuç vermesi ile oldukça sık bir şekilde tercih ediliyor.

Yardımsever bir kullanıcımızın bu problem için ürettiği çözümü video haline getirmiş

 

Sude arkadaşımıza teşekkür ederiz,

Başka çözüm yolu bulan arkadaşlar yorum yada video olarak gönderirlerse yayınlayabiliriz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Instagram Karşılıklı Engel Kaldırma Hatası 2018 (7 Yorum)

 1. Merhaba.instagramdakarşılıklı olarak engellediğim birinin engelini kaldırmak istiyorum.etiket yöntemini denedim bir sonuç alamadım.sorun bildir bir çok kez msj gönderdim hiç bir işe yaramıyor.tel no değiştirsem bir etkisi olurmu?önereceğiniz başka çözümler neler

 2. Arkadaşlar merhaba,
  Bu yöntem de dahil olmak üzere bir sürü yöntem denedim ama hiçbir şekilde profiline ulaşamıyorum, ama bizdeki sorun şu;
  Karşılıklı olarak birbirimizi engelledik, şimdi de kaldırmak istiyoruz ama olmuyor.
  Fotoğrafa etiket atmasını istedim arkadaşımdan, etiket bile görünmedi olmadı, herhangi bi fotoğrafın altına ikimizin adını etiketlemesini istedim, profiline giriyor fakat üç noktaya tıkladığımda normal kullanıcıda çıkan engelle vs. Butonları çıkıyor, hepsine tek tek basıyorum ama hata veriyor, engellenen kullanıcılar listesinde de profilini görüyorum ama üstüne basılmıyor, basınca boş boş bekliyorum herhangi bi sayfa açmıyor, geçenlerde gece yarısı bi tıkladım yine engellenen kullanıcılardan profiline, açtı Profili ve engeli kaldırdı, sonra ben tekrar engel attım denedim çıkıp düzelmiştir diye, ama yine kilitlendi kaldı lütfen bi çözüm bulabilirmisiniz, kafayı yemek üzereyim.
  – ıphone kullanıyorum

 3. söylediğiniz gibi yaptık ama engeli kaldır yazısı yoktu o dediğiniz yerde tekrar karşımıza engelle butonu çıkıyor ve hata veriyor.