Android GPS Çalışmıyor Konum Bulunamıyor Belirlenemiyor Kullanılamıyor Hatası

/ 29 Ekim 2017 / 177 / yorumsuz
Android GPS Çalışmıyor Konum Bulunamıyor Belirlenemiyor Kullanılamıyor Hatası
Android GPS Çalışmıyor Konum Bulunamıyor Belirlenemiyor Kullanılamıyor Hatası 
Android kullanıcılarının en çok şikayetçi oldukları konuların başında yer alan GPS Çalışmıyor Konum Bulunamıyor Belirlenemiyor Kullanılamıyor Sorunu aslında çözümü son derece kolay olan bir sorundur. Böyle bir sorun yaşıyorsanız ilk yapmanız gereken GPS’in açık olup olmadığını kontrol etmektir. GPS açık olmasına rağmen konum bulunmuyor ya da GPS çalışmıyorsa bu durumda aşağıdaki yöntemleri kontrol etmeniz gerekir. 
GPS Test Uygulaması Nasıl Yapılır?
İlk olarak test uygulamasını buradan indirin ve cihazınıza yükleyin. Uygulamayı açtığınız anda GPS ON yazısı görünmüyorsa bu durumda ayarlar bölümüne girerek ilk olarak Clear AGPS ardından da Update AGPS tuşlarına basın ve GPS yapılandırma işlemini gerçekleştirin. Ancak Update AGPS tuşuna basmadan önce birkaç saniye kadar bekleyin ve tuşlamayı bu beklemenin ardından gerçekleştirin. Yine bu işlemleri yaparken cihazınızın mutlaka internet bağlantısı olduğundan emin olun. Bunların ardından GPS yapılandırma işleminiz gerçekleştirilmiş olacaktır. İşlemlerin tamamlanmasının ardından USE rakamlarını kontrol edin ve rakamların yükselmeye geçmesini tespit ettiğiniz anda GPS uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz demektir. 

GPS Status And Toolbox Uygulaması 
Uygulamayı cihazınıza indirin ve yükledikten sonra uygulamayı açın. Uygulama açıldıktan sonra ekrana bir kere tıklayarak yukarıda yer alan araç çubuğunu açın ve İngiliz anahtarı sembolüne basarak A-GPS durumunu yönet bölümünden sıfırla butonuna basın. İşlem tamamlanınca telefonunuzu yeniden başlatın ve internet bağlantınızı kontrol edin. Aynı işlemleri tekrarlayarak sıfırla dediğiniz yerde bu sefer indir butonunu tıklayın.  5 dakika kadar bir süre içerisinde sorun otomatik olarak çözülecektir.