Bu Android Uygulamaları Telefonunuzdan Silin!

/ 27 Kasım 2017 / 1.954 / 1 Yorum
Bu Android Uygulamaları Telefonunuzdan Silin!

Bu Android Uygulamaları Telefonunuzdan Silin!

Google Play Store’da yer alan mobil uygulamalardan bazılarının virüslü olduğu, banka hesap bilgilerini çalmayı amaçladığı ortaya çıktı. Hatta söz konusu mobil uygulamalar, Google’ın virüs tarama ve koruma programını da geçmeyi başarıyor.

El Feneri ve Solitaire Uygulamaları

Google Play Store üzerinden indirilebilen bazı el feneri ve Solitaire uygulamalarının virüslü olduğu ortaya çıktı. Bu virüslü yazılımlar, kullanıcıların banka hesap bilgilerini çalmaya yönelik olup, Google’ın virüs tarama ve koruma programını da alt edebiliyor. Bank Bot olarak bilinen virüs, bir komuta kullanıp cihaza ekstra bir dosya daha yüklemek istiyor. Dosyayı otomatik olarak indirmek için bir süre bekleyen BankBot, cihazda “Bilinmeyen Kaynaklar” ayarının aktif olmaması durumunda aktif olmasını ve dosyanın yüklenmesi için izin istiyor. Ardından kullanıcının banka hesap bilgilerine erişip, bilgileri hackerlara gönderiyor.

Virüslü Uygulamalar

Banka hesap bilgilerini almaya yönelik olan virüslü uygulamalar arasında Lamp for Darkness, Sea FlashLight, XDC Cleaner, Classic Solitaire ve Spider Solitaire yer alıyor. Virüsün bulunduğu uygulamalar Gooyle Play Store’dan kaldırılmış olsa da uygulamalardan herhangi birinin telefona yüklenmesi durumunda anında silinmesi ve şüpheli işlemler için banka ile iletişime geçilmesi gerekiyor. Ayrıca kullanıcıların “Bilinmeyen Kaynaklar” ayarını da kapalı tutması çok önemli oluyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz

Bu Android Uygulamaları Telefonunuzdan Silin! (1 Yorum)