Roblox Mesaj Nasıl Gönderilir?

/ 4 Haziran 2020 / 14.682 / 8 Yorum
Roblox Mesaj Nasıl Gönderilir?

Bu yazımızda sizlere Roblox mesajı nasıl göndereceğiniz konusunda yardımcı olacağız. Roblox oyunu sayesinde bir şeyler inşa ederek, öğeler oluşturarak, hayal gücünüzü ortaya çıkarırsınız. Oyunun daha fazla olmasını sağlayan bir özellik mesajlaşma özelliğidir. Roblox’ta iki türlü mesajlaşma özelliği bulunmaktadır. Bunlar; grup sohbetinde ve doğrudan mesajlaşma olarak ayrılmaktadır.

Genel sohbete herkes dahil olabilir ve sohbete katılabileceğiniz her Roblox sunucusu için grup sohbet kanalı bulunmaktadır. Doğrudan mesajlaşma, diğer oyuncularda ya da sosyal ağlarda DM, özel sohbet alanıdır. Doğrudan mesajlaşma, diğer oyunlarda veya sosyal ağlarda DM, özel bir kişiden kişiye sohbet gibidir. Oynarken sohbet etmek için gruplar oluşabilir. Arkadaşlarınız ile bağlantı kurabilirsiniz. Eğer sizde Roblox oyunundan mesaj göndermek istiyorsanız aşağıda yer alan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Roblox’u açın ve girişinizi gerçekleştirin. Ekranın sağ alt kısmında yer alan mavi sohbet kutusunu seçin. Listede bir arkadaş, sohbet grubu ya da kendi grubunuzu oluşturabilirsiniz. Daha sonra sohbet grubunuza bir mesaj yazın ve gönder butonuna tıklayın. Bir arkadaş ya da grup seçerek de sohbet kanallarına katılabilirsiniz. Gruba katıldığınız zaman geçmişte yapılan sohbetleri görebilirsiniz. Ayrıca Roblox ekranın sağ alt kısmında mavi sohbet kutusunu seçin. Yeni sohbet penceresinin üst kısmında Sohbet Grubu Oluştur alanını seçin. Grubunuza bir ad verin ve grubunuza katılmasını istediğiniz arkadaşlarınızı seçin. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular

Yorum yaz

Roblox Mesaj Nasıl Gönderilir? (8 Yorum)

  1. hesabımı 1 aydır çalındı ve çalan kişi şifresini değiştirdi roblox hesap adım barcagon rica etsem şifresini bana söyler misiniz :(((

  2. Roblox ekini ben şifremi unuttum ve kaydolarken e posta yada telefon numara girmedin şifremi şöylermişiniz adım Ahmet_24490

  3. Roblox ekini ben şifreyi unuttum kaydolarkende e posta ya da telefon numara kullanmadım ayardım edin şifreyi şörlermişiniz adım da Ahmet_24490

  4. roblox look please look at my account because my grandfather’s hacker entered my account with respect
    roblox name:cinarecrin2