Android Haberleri

Android mobil cihazlarda çalışan ve geliştirilebilen yarı açık kaynak kodlu Linux tabanlı ücretsiz bir sistemdir. Kodlar açık kaynak olsa da azda olsa ufak bir kod bölümü Google tarafından kapalı tutulmuştur. Sayfamızda Android işletim sistemi ile alakalı güncel android haberlerine yer verilmiştir. Bir android işletim sistemine sahipseniz ve bir sorun yaşıyor veya bilgi almak istiyorsanız android haberleri olarak bizi takip edebilirsiniz

Android 11 Beta Güncellemesi Geldi!
Wi-Fi 6E: Nedir ve Wi-Fi 6’dan Farkı Nedir?
Android 11 (Android R) Yenilikler Neler Olacak?
Doğru Cep Telefonu Nasıl Seçilir?
İşte Android 12!
Android 11 hala birçok cihaza ulaşmamış olsa da android 12’ye aylar kaldı ve bu yazımızda sizlere android 12 hakkında bilgi vereceğiz. Google tarafından gerçekleştirilen android 12 ilerleyen aylarda resmi bir..
Android Telefonların Ne Kadar RAM’e ihtiyacı Var?
amsung, Oppo, Xiaomi veya bir başkası. Son dönemlerde marka fark etmeksizin pek çok akıllı telefon üreticisinin ciddi bir bellek yarışı içerisinde olduğunu görüyoruz. Peki ama gerçekten de bu kadar fazlasına..
Android’deki Virüslerden Korunma Yolları
Android, iOS gibi rakiplerine nazaran daha çok özelleştirmeye imkan sunan bir işletim sistemidir ve bilinçli bir tüketici olmak, açık kaynağın getirdiği riskleri önlemede büyük bir rol oynar. Peki ama Android’deki..
Android Telefona Antivirüs Kurmaya Gerek Var mı?
Belirli periyotlarda Android cihazların çeşitli güvenlik endişelerine yönelik bazı haberler ile karşılaşıyoruz. Peki tüm bunlar için endişelenmeli misiniz ve buna karşı herhangi bir adım atmalı mısınız? İşte merak edilen tüm..
Android 11 Güncellemesi Alacak Olan Xiaomi Mmodelleri
Android 11 güncellemesi alacak olan Xiaomi modelleri bir görsel ile sızdırıldı. Kısa bir süre önce yayımlanan bir MIUI 12 güncellemesi, Xiaomi’nin bile tehlikeli olarak nitelendirdiği bir yazılımsal kâbusa dönüştü. Android..
Android Gizli Kodlar
Android kullanıcıları kullanacakları çeşitli USSD Protokolleri ile birlikte numara çevirme ekranından bazı gizli özelliklere erişebilir. Bu rehberimizde akıllı telefonunuzda ya da tabletinizde kullanabileceğiniz bazı kodları sizler için bir araya derledik...
2021’den itibaren, 7.1.1’e kadar Android yüklü akıllı telefonlarda pek çok web sitesi artık açılmayacak!
Let’s Encrypt CA, IdenTrust ile ortaklığının sona erdiğini duyurdu. Let’s Encrypt SSL sertifikalarına sahip web siteleri, çoğu işletim sistemiyle çalışan 1 Eylül 2021’den itibaren IdenTrust DST Root CA X3 çapraz..
Android 11 Beta Güncellemesi Geldi!
Android cihazlar için beklenen beta güncellemesi indirilmeye açıldı. Şu an için sadece Pixel kullanıcılarına açılan Android 11 beta güncellemesi ile yayında. Bu haberimizde ise sizlere Android 11 beta sürümü ile..
Wi-Fi 6E: Nedir ve Wi-Fi 6’dan Farkı Nedir?
  Wi-Fi 6 donanımı nihayet piyasaya sürülüyor ve 2020 boyunca daha fazla yayınlandığını göreceksiniz. Ancak insanlar zaten yeni bir şeyden bahsediyor: Wi-Fi tıkanıklığını daha da azaltmayı vaat eden Wi-Fi 6E..