Android Haberleri

Android mobil cihazlarda çalışan ve geliştirilebilen yarı açık kaynak kodlu Linux tabanlı ücretsiz bir sistemdir. Kodlar açık kaynak olsa da azda olsa ufak bir kod bölümü Google tarafından kapalı tutulmuştur. Sayfamızda Android işletim sistemi ile alakalı güncel android haberlerine yer verilmiştir. Bir android işletim sistemine sahipseniz ve bir sorun yaşıyor veya bilgi almak istiyorsanız android haberleri olarak bizi takip edebilirsiniz

Android İşletim Sistemlerinin Tüm İsimleri
Yeni Emojiler Androidde neden Görünmüyor
Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Donma Sorunu Çözüldü
Akıllı Telefon Seçme Sihirbazı Nasıl Seçilir
Android Telefonda Nasıl Konum Atılır?
Android Telefonda Nasıl Konum Atılır? Teknoloji hayatımızın içine her geçen gün biraz daha girerken olumlu kullanılması durumunda hayatı da büyük oranda kolaylaştırıyor. Bu özelliklerden biri de konum paylaşma, konum bildirme..
Android Uygulamasından WhatsApp’ın En Sevilen Özellerinden Biri Kaldırılıyor
Android Uygulamasından WhatsApp’ın En Sevilen Özellerinden Biri Kaldırılıyor Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olma unvanını elinde bulunduran WhatsApp sistemi üzerinden değişiklikler yapmaya devam ediyor. Getirilen yeni özellikler beta sürümü..
Mobil Oyun Dünyasında TRT Çocuk Rekor Üstüne Rekor Kırdı
Mobil Oyun Dünyasında TRT Çocuk Rekor Üstüne Rekor Kırdı Elimizden düşmeyen akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler aynı zamanda mobil oyun dünyasının da her geçen gün büyümesini sağlıyor. İndirmeye sunulan..
WhatsApp Çöktü Mü Aramaları Çoğaldı
WhatsApp Çöktü Mü Aramaları Çoğaldı Hatırlanacağı üzere WhatsApp pek çok cihazda verdiği uygulama desteğini keseceğini açıklamıştı. Yılbaşı itibari ile beraber bu kararın hayata geçirilmesi ile beraber ne yazık ki pek..
Gizemli Fuchsia Os Google Tarafından Denenmeye Başlandı
Gizemli Fuchsia Os Google Tarafından Denenmeye Başlandı Hala hakkında net bir açıklama yapılmayan ve bu sayede gizemini korumayı başaran Fuchsia Os sonunda Google tarafından denemeye alındı. Deneysel bir işletim sistemi..
Galaxy S8 Kendi Kendine Uyanma Sorunu İle Boğuşuyor
Galaxy S8 Kendi Kendine Uyanma Sorunu İle Boğuşuyor Samsung markasının amiral modeli arasında yer alan Galaxy S modelinin son üyesi olan Samsung Galaxy S8 modeli kendi kendine uyanma sorunu ile..
Android İçin Beklenen HQ Trivia Yayımlandı
Android İçin Beklenen HQ Trivia Yayımlandı İlk olarak Apple tarafından üretilen İOS işletim sisteminde yayımlanan ve büyük ilgi gören HQ Trivia uygulaması sonunda Android işletim sistemine de geldi. Bilgi yarışması..
Beklenen Android 8.0 Oreo Güncellemesi OnePlus 5’e Geldi
Beklenen Android 8.0 Oreo Güncellemesi OnePlus 5’e Geldi OnePlus 5 kullanıcılarının büyük bir sabırsızlıkla beklemiş oldukları Android Oreo 8.0 güncellemesi sonunda dağıtılmaya başlandı. 2017 yılında satışa sunulan en mükemmel akıllı..
Android ve İOS Uygulamalarından KDV Alınacak!
Android ve İOS Uygulamalarından KDV Alınacak! İnternet teknolojisi sürekli gelişmeye devam ederken son derece büyük bir pazarın oluştuğu bu alanda hükümet vergi geliri elde edebilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle de..
AirDrop Nedir, Nasıl Kullanılır?
AirDrop Nedir, Nasıl Kullanılır? Android cihazlarda çok daha geniş bir kullanım alanı sunan BlueTooth özelliği ne yazık ki Apple cihazlarda çok daha dar bir kullanım hakkı tanımaktadır. Genelde İOS işletim..