Android Haberleri

Android mobil cihazlarda çalışan ve geliştirilebilen yarı açık kaynak kodlu Linux tabanlı ücretsiz bir sistemdir. Kodlar açık kaynak olsa da azda olsa ufak bir kod bölümü Google tarafından kapalı tutulmuştur. Sayfamızda Android işletim sistemi ile alakalı güncel android haberlerine yer verilmiştir. Bir android işletim sistemine sahipseniz ve bir sorun yaşıyor veya bilgi almak istiyorsanız android haberleri olarak bizi takip edebilirsiniz

Android 11 Beta Güncellemesi Geldi!
Wi-Fi 6E: Nedir ve Wi-Fi 6’dan Farkı Nedir?
Android 11 (Android R) Yenilikler Neler Olacak?
Doğru Cep Telefonu Nasıl Seçilir?
Android Gizli Kodlar
Android kullanıcıları kullanacakları çeşitli USSD Protokolleri ile birlikte numara çevirme ekranından bazı gizli özelliklere erişebilir. Bu rehberimizde akıllı telefonunuzda ya da tabletinizde kullanabileceğiniz bazı kodları sizler için bir araya derledik...
2021’den itibaren, 7.1.1’e kadar Android yüklü akıllı telefonlarda pek çok web sitesi artık açılmayacak!
Let’s Encrypt CA, IdenTrust ile ortaklığının sona erdiğini duyurdu. Let’s Encrypt SSL sertifikalarına sahip web siteleri, çoğu işletim sistemiyle çalışan 1 Eylül 2021’den itibaren IdenTrust DST Root CA X3 çapraz..
Android 11 Beta Güncellemesi Geldi!
Android cihazlar için beklenen beta güncellemesi indirilmeye açıldı. Şu an için sadece Pixel kullanıcılarına açılan Android 11 beta güncellemesi ile yayında. Bu haberimizde ise sizlere Android 11 beta sürümü ile..
Wi-Fi 6E: Nedir ve Wi-Fi 6’dan Farkı Nedir?
  Wi-Fi 6 donanımı nihayet piyasaya sürülüyor ve 2020 boyunca daha fazla yayınlandığını göreceksiniz. Ancak insanlar zaten yeni bir şeyden bahsediyor: Wi-Fi tıkanıklığını daha da azaltmayı vaat eden Wi-Fi 6E..
Doğru Cep Telefonu Nasıl Seçilir?
Yeni bir cep telefonu satın almak her zamankinden daha zor. O kadar çok yeni özellik , yenilik, model ve işletim sistemi var ki hangisinin sizin için en iyi olduğuna karar..
Android 11 (Android R) Yenilikler Neler Olacak?
Android 11: Google’ın yeni büyük güncellemesinden ne bekleyebiliriz? Android 10 hala birçok kullanıcı için uzak bir hayal olsa da, Google’daki geliştiricilerin zaten Android 11’de çalıştıkları kaçınılmaz. Yeni yazılım 2020’de, muhtemelen..
Vivaldi Web Tarayıcısı Android ile Kavuştu!
Vivaldi’nin Android sürümü uzun süredir kullanıcılarla buluşmayı bekliyordu. Beklenen sonunda gerçekleşti ve Vivaldi, uzun bir bekleyiş ardından Play Store ile buluştu. Opera’nın Ceo’su tarafından 2016 yılında Vivaldi web tarayıcısı kendini..
Google Android Q’ya 65 yeni emoji getiriyor
Google, tembel ve gofretler de dahil olmak üzere Android Q’ya 65 yeni emoji getiriyor Yüksek beşli, kaka veya öpücük kullanıyor olsanız da, emoji dünya çapında web tabanlı sohbetlerde bir fikstür..
Facebook Portal Android’e geldi!
2018 yılında sunulan Facebook Portal ve Portal Plus Türkiye’deki kullanıcıları pek etkilememiş olsa bile, dünya çapında sevilen bir ürün oldu. Kısa süre önce ise Facebook Portal için Android uygulaması yayınlandı...