Android Haberleri

Android mobil cihazlarda çalışan ve geliştirilebilen yarı açık kaynak kodlu Linux tabanlı ücretsiz bir sistemdir. Kodlar açık kaynak olsa da azda olsa ufak bir kod bölümü Google tarafından kapalı tutulmuştur. Sayfamızda Android işletim sistemi ile alakalı güncel android haberlerine yer verilmiştir. Bir android işletim sistemine sahipseniz ve bir sorun yaşıyor veya bilgi almak istiyorsanız android haberleri olarak bizi takip edebilirsiniz

Android İşletim Sistemlerinin Tüm İsimleri
Yeni Emojiler Androidde neden Görünmüyor
2018’in en iyi Android uygulamaları
Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Donma Sorunu Çözüldü
Yeni Google uygulaması Blog Compass
Yeni Google uygulaması Blog Compass   Google, kullanıcıları için “hayatı kolaylaştırmayı” sever. Bu yüzden sistemi için çok fazla uygulama geliştiriyor. YouTube, Google+ ve Gmail gibi cihazlarınıza önceden yüklenmiş olanlara ek..
Android Sürümlerine Ait Kullanım Oranları
Android Sürümlerine Ait Kullanım Oranları Güncelleme konusunda iOS’un gerisinde kalan Android, ne yazık ki yeni sürümüyle hızlıca milyonlarca kişiye ulaşamıyor. Bunun altında yatan temel faktör ise elbette yeni sürümlerin farklı..
Android Q ile Güvenlik Seviyesi Arttırılıyor
Android Q ile Güvenlik Seviyesi Arttırılıyor Kullanıcıların uygulama güvenliği açısından daha fazla bilgilendirilmesini sağlayan Android Q, yeni önlemler ile gündemde. Geçen süre içerisinde uygulamaların izinlerini azaltan ve güvenliğin çok daha..
Honor 8’in Android 8.0 Oreo Hindistanda Güncellendi
Honor 8’in Android 8.0 Oreo Hindistanda Güncellendi   Honor 8 oldu bir noktada sözü hiç Android Oreo yükseltme alma şanslı olmak ama işler bu arada değişmiş değil. Honor 8 Cep telefonu Android oreo..
IFA 2018 Fuarında Yer Alan En İyi Akıllı Telefonlar
IFA 2018 Fuarında Yer Alan En İyi Akıllı Telefonlar Akıllı telefon sektörü her geçen yıl gelişim gösteriyor. Birçok üretici, yeni modellerini seri bir biçimde çıkarmayı sürdürüyor. Düzenlenen çeşitli teknoloji fuarları..
Xiomi MIUI WhatsApp Cleaner Özelliği
Xiaomi telefonların şimdi MIUI 10’da WhatsApp Cleaner özelliği var     Xiaomi, MIUI 10 güncellemesine bir WhatsApp Cleaner aracı ekledi. Güvenlik merkezinde bulunan araç, kullanıcıların WhatsApp’ta gönderilen ve alınan dosyaları..
Android Pie Go Edition Nedir, Ne İşe Yarar?
Android Pie Go Edition Nedir, Ne İşe Yarar? Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemleri arasında yer alan Android işletim sistemi yeni sürümler yayımlayarak uygulamalarını geliştirmeye devam ediyor. İşletim sistemi en..
Google Home Max İncelemesi
Google Home Max İncelemesi Google kısa süre önce Google Home Max akıllı konuşmacısını Berlin’de IFA 2018’de sundu. Son olarak, Google’ın Home serisinin Avrupa’daki en iyi modelini oluşturmasının zamanı geldi. İlk elden bir..
Android Versiyonlarına Ait Güncel Kullanım Oranları
Android Versiyonlarına Ait Güncel Kullanım Oranları Güncellik açısından ne yazık ki iOS’un karşısında zayıf kalan Android, buna rağmen yeni versiyonları ile kullanıcıları kendisine çekmeyi başarıyor. Birbirinden farklı özellikler barındıran ve..
Instagram, Yeni Güvenlik Önlemlerini Hayata Geçirdi
Instagram, Yeni Güvenlik Önlemlerini Hayata Geçirdi Facebook tarafından satın alındıktan sonra hızla büyüyen Instagram, yeni güvenlik politikaları ile gündemde. Yönetim tarafından uygulaması planlanan yeni güvenlik önlemleri, kimliği doğrulanmış hesapları odak..