Paylaşılan Dosyalar Klasörünü Kaldırma ve Gizleme | Eniyiandroid.com
     

Paylaşılan Dosyalar Klasörünü Nasıl Gizleyebilirim

Yazar: Emre Çelik   26 Temmuz 2017    156        
 
 
 
 
 
 
Paylaşılan Klasörünü Nasıl Gizleyebilirim

"Paylaşılan dosyalar" klasörü görünmesin

Windows "Paylaşılan dosyalar" klasörünü tüm kullanıcılar için varsayılan olarak sunuyor ve bunlar ağ'da bile görünebiliyor. Bunu engellemek istiyorsunuz. Ancak bu işi klasik yollarla halledemiyorsunuz.

"Paylaşılan dosyalar" sistem klasörünü kaldırmak için ilgili Kayıt Defteri anahtarını silmelisiniz. Bunun için "Başlat / Çalıştır"dan "regedit" yazarak Kayıt Defteri düzenleyicisini çalıştırın. Vista ve Windows kullanıcıları doğrudan başlat menüsündeki arama alanına bu ifadeyi yazabilir. Düzenleyiciye geldiğinizde, 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MyComputer\NameSpace\DelegateFolders" anahtarına gidin. Buraya geldiğinizde "{59031a47-3f72-44a7-89c5-5595fe6b30ee}" girdisini göreceksiniz. Bunu seçip adını örneğin "paylaşım_ortak_klasör.REG" olarak değiştirip "Tamam"a tıklayarak kaydedin. Daha sonra gelen onay sorusunu onaylayarak anahtarı silin. Kayıt Defteri'ni kapatıp bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra yapılan değişiklikler hemen etkinleşiyor.

Not: İlgili anahtar sadece bir adet boş REG_ SZ değeri "(Standard)" içeriyor. Daha sonra "Paylaşılan dosyalar" klasörünü ağda tekrar etkinleştirmek isterseniz, anahtarı yeniden oluşturmalısınız. Bunun için daha önce kaydettiğiniz REG dosyasına çift tıklamanız yeterli.

 
 
 

Etiket:   Paylaşılan Klasör

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
     
 
 
 
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Hit Android Oyunları  
   
 
   Teknik Bilgiler  
   
 
   Son Yorumlar  
   
 
 
Eniyiandroid.com 3 kişilik araştırmacı ekibi tarafından android haberleri ve android ile ilgili güncellemeler, uygulamalar, telefon ve tabletler hakkında bilgiler vermektedir.
Site içi etkileşim anlamında Çözüm Merkezimizde kullanıcıların tüm problemlerine çözüm bulmayı hedefliyoruz.
Bu anlamda sizlere daha iyi bilgi vermek amacıyla kendimizi geliştiriyoruz.
 
  • Copyright by Eniyiandroid.com, 2016

  • Bey Yazılım | Beyyazilim.com