Android, Arabalara da El Atıyor!

/ 29 Kasım 2018 / 465 / yorumsuz
Android, Arabalara da El Atıyor!

Android, Arabalara da El Atıyor!

 

Dünyanın en büyük otomobil üreticileri ile Android iş birliği içerisinde giriyor. Google ile stratejik bir iş birliği sürecinde bulunacak olan dünyaca ünlü 3 otomobil üreticisi gerekli anlaşmaları yapmak üzere! Kısacası Android temelli araçlar geliyor.

Hatırlanacağı üzere 1999 yılında dünyada en çok satan, en çok yer edinen 3 otomobil üreticisi küresel çapta iş birliğine varmıştı. Japon malı olan Nissan, Mitsubishi ve Fransız devi olan Renault bu süreçte anlaşma yapmışlardı.

Mitsubishi ve Nissan dünya çapında en çok tercih ediliyor olsa da daha çok Kuzey Amerika ve Asya kıtalarında satış konusunda bir hayli iddialı olmayı başarmıştı. Renault ise Avrupa’da en çok satılanlar arasında yer alıyor.  Uzun yıllardır bu 3 firma anlaşmaları gereği motor üretiminde, elektronik sistemlerde adeta çığır açtılar.

 

2021 Yılına Kadar Üretilecek!

 

Mitsubishi, Renault ve Nissan yeni bir anlaşmaya daha imza atarak Alliance isimli organizasyon ile 2021 yılına kadar üretimini yapacak araçlara Google Android entegre edecekler. Peki, Android özellikli araçlar neyi kapsıyor? Arabalarda Andorid’in hangi özelliklerinden yararlanılabilecek?

Şuan bilinene göre Google Maps, Google Assistand araçlarda olmazsa olmazlardan bazıları olacak. Daha fazlası ise elbet te olacak!

Android özellikli araçların çıkması ile birlikte Android işletim sisteminin birçok özelliğinden faydalanılabilecek. Hatta Play Store ziyaret edilebilecek, araçların otonom özellikleri de Android işe eşleştirilecek. Google ’un sesli komutu bile araçlardaki yerini alacak ve sesle birçok özellik kullanılabilecek.

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.

Benzer Konular