Bilgisayarıma iki işletim sistemi yüklemek mümkün mü?

/ 12 Kasım 2018 / 561 / yorumsuz
Bilgisayarıma iki işletim sistemi yüklemek mümkün mü?

 

PC’me iki işletim sistemi yüklemek mümkün mü?

Bilgisayarınızda yeterli sabit disk alanı varsa, iki farklı işletim sistemi kurabilirsiniz. Her iki işletim sisteminin orijinal kurulum disklerine ihtiyacınız olacak. Yüklü işletim sistemlerinden birine sahipseniz, Partition Manager 11 Free Edition‘ı (www.paragon-software .com) kullanarak mevcut sabit disk alanından yeni bir bölüm oluşturun. Aksi takdirde, önce Windows 98(örnek)’i sürücünüze kurun ve ardından yazılımı kullanarak yeni bir bölüm (en az 10GB) oluşturun. Bölüm oluşturulduktan sonra, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve diğer işletim sisteminin kurulum diskini kullanarak önyükleme yapın.

Yükleme sırasında yeni yükleme seçeneğini seçtiğinizden ve bir yükseltmeyi seçtiğinizden emin olun. Kurulum sırasında, ikinci işletim sisteminin kurulumu için yeni bölümü seçtiğinizden emin olun. Kurulum bittiğinde, bilgisayarınız işletim sistemleri arasında seçim yapma seçeneği sunar (her yeniden başlatmada bir seçim görüntülenir).


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular