Corona Aşı Ücreti Tek Doz Fiyatı Açıklandı!

/ 25 Kasım 2020 / 3.893 / yorumsuz
Corona Aşı Ücreti Tek Doz Fiyatı Açıklandı!

İlk günden beri aşı hakkında çok şeyler söylendi ve şimdilerde ise COVID aşı fiyatı konuşulur oldu. Almanya’ da yer alan ve kurucuları Türk olan bir şirketin aşı çalışmaları ara ara gündeme geliyordu ve yeni bilgiler ise aşı fiyatı konusunda oldu. Pfizer / BioNTech geliştirdiği aşı çalışmaların %90 başarı oranına sahip olduğu söyleniyor.
Pfizer, Amerika merkezili bir şirket ve ortak proje ile ciddi başarı elde ettikleri vurgulanırken BioNTech’ in başında olan iki Türk dikkat çekmekte. Son gelişmelere göre Rusya’ da önemli başarı elde ettiğini açıkladı.

Corona aşı ücreti tek doz fiyatı açıklandı

Hatta belki Türkiye’ de üretimle alakalı bir anlaşma yapılabilir. Corona aşı ücreti 19,5 dolardan satışa çıkabilir. 2021 Yılı içerisinde tahmini ilk çeyreğinde başlanılacağı söyleniyor. Tabi yerli aşı çalışmalarının ve başka ülkelerin çalışmalarındaki başarı oranı bu fiyatları değiştirebilir. Korona aşı ücretiyle alakalı yeni gelişmeler olacağını düşünüyoruz ve bazı yoksul ülkeler için belli oranda ücretsiz uygulanacağını düşünüyoruz.

Bilmeyenler için virüs hakkında önemli bir bilgi ise ciğerlere inmediği sürece normal grip benzeri bir süreç yalanabiliyor. Çok ağır geçmeyeceğini belirtelim. Tabi yaş ve kronik hastalıklara göre bu değişebiliyor. İlk günlerde pek farkında olmuyorsunuz ve zamanla kırgınlık, eklem ağrıları, baş ağrısı (2-3 gün), ateşleme (1-2 gün), bir iki gün ishal (çoğunda görünmeyebiliyor), tat / koku sorunu ve nefes almada sorun yaşanabiliyor. Nefes darlığı bazen 1-2 hafta sürebiliyor. Öksürük olanlarda 3-4 haftayı bulabiliyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular