Çocuklara Özel Cep Telefonu Özellikleri | Eniyiandroid.com
     

Çocuklar için Özel Cep telefonu Üretildi

Yazar: Emre Çelik   27 Temmuz 2017    160        
 
 
 
 
 
 
Çocuklar için Özel Cep telefonu Üretildi

Japonya'da Tone Mobile firması, çocuklar için yalnızca gündüz çalışan akıllı telefon üretti.

Günümüzde, çocuklar da en az yetişkinler kadar teknolojiye meraklılar ve tabii ki en çok kullanmak istedikleri teknolojik cihaz akıllı telefonlar. Televizyon ve internet konusunda olduğu gibi, cep telefonunun sunduğu imkanlar çocuklar için heyecan verici olsa da, tehlikeli durumları da beraberinde getiriyor. Bunlara, masraf tuzakları, emniyetsiz App’ler, hırsız nitelikli aboneler ve içerikleri sayabiliriz. Japonya’daki Tone Mobile adlı şirket, çocuklara özel bir telefon üretti.

“Tone m17” adı verilen telefon, ilkokuldaki çocukların sürekli ekrana bakmasını önlemek amacıyla sadece gündüz saatlerinde çalışmaya programlandı. 12 yaş ve daha küçük çocuklar için üretilen Tone m17, gece saat 22:00 ile sabah saat 06:00 arasında otomatik olarak kapanacak şekilde ayarlanabiliyor.

Tone m17, saat ayarlaması yapabilmesinin yanı sıra, belirlenen yerlerde kilitlenme ve mesajlaşma uygulamalarının kısıtlanması gibi farklı özellikleri de kapsıyor. Telefon için ayarlanan özellikler sadece velilere açık ve onlar dışında kimse bu ayarları değiştiremiyor. Japonya’da 1 Ağustos’ta 312 dolar etiketle satışı başlayacak olan Tone m17’nin, ilerleyen dönemlerde diğer ülkelerde satışa sunulup sunulmayacağı ile ilgili henüz bilgi bulunmuyor.

 
 
 

Etiket:   Cocuk telefonları Japonlar

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Hit Android Oyunları  
   
 
   Teknik Bilgiler  
   
 
   Son Yorumlar  
   
 
 
Eniyiandroid.com 3 kişilik araştırmacı ekibi tarafından android haberleri ve android ile ilgili güncellemeler, uygulamalar, telefon ve tabletler hakkında bilgiler vermektedir.
Site içi etkileşim anlamında Çözüm Merkezimizde kullanıcıların tüm problemlerine çözüm bulmayı hedefliyoruz.
Bu anlamda sizlere daha iyi bilgi vermek amacıyla kendimizi geliştiriyoruz.
 
  • Copyright by Eniyiandroid.com, 2016

  • Bey Yazılım | Beyyazilim.com