22 Portu Hakkında Bilgiler

/ 10 Mart 2021 / 4.546 / yorumsuz
22 Portu Hakkında Bilgiler

Hepinize merhaba, tarafımıza gelen bir diğer soru ise, 22 portu nedir sorusu oldu. Bizde sizlere bu yazımızda 22 portu nedir sorusuna cevap hazırladık.

22 portu nedir ile ilgili görsel sonucu

22 Portu Nedir?
22 portu diğer adıyla 22 SSH (Secure Shell ( SSH ) adıyla ile de anılmaktadır. Bir ağın üzerinden gönderilen şifrelenmiş güvenli veri alış veriş trafiğidir.
Güvenli olmayan ağlar üzerinden SSH protokolü kullanarak güvenli sistem ağı kurarak dosya gönderme alma işlemi yapan bir pakettir.
İstemci ve sunucu arasında güvenli, şifreli bir tünel açarak bu ağ üzerinden bilgi transferi sağlamaktadır. Bu ağı da 22 portu üzerinden gerçekleşmektedir. Bunun için SSH programları kullanılır ve diğer sunucularla güvenli bir bağlantı kurulabilir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular

Yorum yaz