Alexa Cast nasıl kullanılır?

/ 14 Ekim 2018 / 409 / yorumsuz
Alexa Cast nasıl kullanılır?

 

Alexa Cast nedir?

Bu hafta Amazon , Echo hattı akıllı hoparlörler için Alexa Cast‘ı tanıttı. Alexa Cast, telefonunuzdaki Amazon Müzik uygulamasından sesinizi kullanmanıza gerek kalmadan, Sonos One gibi Echo ve Alexa bağlantılı hoparlörlere ses yayınlamanıza olanak tanır.

Akıllı asistan ev hoparlörler dünyasında bu özellik yeni değil.Örneğin Google Cast aslında aynı özelliktedir, fakat Google hizmetleri için geçerlidir.Amazon bu alanda biraz geç kalmış olsada, gelecekte Alexa Cast işlevselliğini artırmayı vaat etmektedir.

 

 

Amazon Müzik Alexa Cast’a nasıl bağlanır?

1. Öncelikle, giriş yapın ve Amazon Müzik uygulamasını açın. Oynamak istediğiniz bir şarkı seçin.

2. Müzik kontrollerinizi görmek için yukarı kaydırın. Alexa Cast simgesine (ortalanmış karışık çalma düğmesinin sağında bulunan) dokunun. Dokunduğunuz Alexa işaretli hoparlörü veya Echo seçeneğine dokunup seçin.

3. Şimdi Amazon Cast kullanıyorsunuz. Ayrıca, Alexa‘dan ses düzeyini sesinizle değiştirmesini ve şarkıları atlamasını veya çalmasını / duraklatmasını isteyebilirsiniz.

4. Telefonunuzda tekrar müzik çalmak isterseniz, alttaki Alexa Cast simgesine dokunmanız yeterlidir. İlgili Alexa bağlantılı hoparlörde “Bağlantıyı Kes” seçeneğine dokunabileceğiniz bir menü görünecektir.

Echo ayrıca, sesinizi kullanmanıza gerek kalmadan telefonunuzdan veya tabletinizden herhangi bir ses kaynağını çalmak için standart bir Bluetooth hoparlör olarak da kullanılabilir.

 

Echo’unuzu bir Bluetooth müzik hoparlörüyle kullanmak istediğinizde ;

1. Sağ alttaki Ayarlar dişli çark simgesine dokunun. “Bu Cihaz” ın hemen üstünden Yankı( ses ortamı,dağıtıcı)seçin.

2. Şimdi Alexa Devices ekranındasınız. Kablosuz başlığın altındaki “Bluetooth Cihazları” na dokunup seçin.

3. Mavi “Yeni Bir Cihazı Eşleştir” düğmesine dokunun ve Bluetooth hoparlörlerinizin eşleme modunda olduğundan emin olun.
4. Daha önce bağlanmış olan Bluetooth hoparlörlerin daha önce Bluetooth Aygıtları ”ekranında görüneceğini unutmayın.

Amazon, Alexa Cast‘in yeteneklerini video gibi daha fazla özellik içerecek şekilde genişletmeyi ve diğer hizmetler için de destek vermeyi taahhüt ediyor. Spotify Premium kullanıcısıysanız, Echo‘un halihazırda mevcut olan Spotify Connect desteğini kullanarak, sesiniz olmadan telefonunuzdaki müziği, Alexa Cast ile aynı şekilde çalıştırabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular