Android telefonunuzu uzaktan kumanda olarak nasıl kullanabilirsiniz?

/ 10 Aralık 2018 / 3.229 / yorumsuz
Android telefonunuzu uzaktan kumanda olarak nasıl kullanabilirsiniz?

 

Android telefonu kumanda olarak kullanmak

 

Android telefonunuzun veya tabletinizin TV’niz için uzaktan kumanda olarak kullanabileceği birçok farklı yol vardır. İster bazı telefonlarda bulunan InfraRed blaster’i kullanıyor olsun, isterse akıllı TV’yi kontrol edebilen bir uygulama olsun. Telefonunuza yerleşik bir akıllı TV, dongle(kilidi) veya IR özelliklerine sahip değilseniz, yine de bir sürü şey yapamazsınız. Size en uygun  ve kullanışlı kumanda uygulamalarından bahsedeceğiz.

IRPlus

 

IRPlus uzun mesafe kumanda değildir. Bununla birlikte, telefonunuzdan kızıl ötesiyle kontrol edilebilen çok sayıda cihaz için destek ekleyen bir geliştiricinin tutku projesidir.

Yapmanız gereken tek şey listeden seçim yapmak, modeli seçmek ve gitmek için hazırsınız. Düğme yapılandırmaları da son derece özelleştirilebilir ve farklı uzaktan kumandaları odaya göre düzenleme seçeneğiniz vardır, bu da uzun bir listenin tamamında gezinmeyi sağlar. Sadece tek bir tuşla düzenli olarak çok fazla görev gerçekleştirmeniz gerekiyorsa, makro desteği de vardır.

Bu reklam destekli ve onları kaldırmak için ödeme seçeneği yoktur.

Irplus Google Play İndir

 

ASmart Uzaktan Kızılötesi

 

Adına rağmen, ‘akıllı’ uzaktan kumanda, cihazlarınızı Wi-Fi ile bağlayıp kontrol etmeyi amaçlamıyor. Bunun yerine, odaklanmanız gereken adın IR kısmıdır.

Kurulumda, yukarıdaki IRPlus seçeneğine çok benzerdir, ancak kullanmaya hazır olduğunuzda, bakmanın da daha keyifli olduğunu göreceksiniz.

IR Universal TV Remote

 

Yine, buranın sizi buraya aldatmasına izin vermeyin, bu sadece TV’nizde daha fazlasını kontrol edebilir, ancak sadece kızılötesi ile. Esasen, yukarıdaki iki seçenek arasında görünüm ve işlevsellik açısından iyi bir orta yoldur ve reklamları, diğerlerinin yapmadığı bir uygulama içi satın alma yoluyla kaldırma seçeneği sunar.

Gerekirse daha fazla cihaz ve kontrol ekleye bilmeniz açısından ASmart Remote IR ile aynı şekilde çalışır, ancak daha fazla ayar seçeneği vardır. Reklamları ücret karşılığında kaldıra bilirsiniz.

Ana ekranınız için de bir widget oluşturabilirsiniz, bu da kullanışlı. Yukarıdakilerin hiçbiri sizin için şimdiye kadar çalışmamışsa denemek için iyi bir seçenek.

IR Universal TV Remote Google Play İndir

 

AnyMote

 

Bu, hem IR hem de Wi-Fi uzaktan kumandası olan listedeki ilk seçenek olup, kullanım durumunuz ne olursa olsun mükemmel bir seçimdir. Aynı zamanda TV’nizden çok daha fazlasını kontrol edebileceği anlamına geliyor.

Yine de, tüm özellikleri kilidini açmak ve uygulama içi reklamları kaldırmak (rahatlık için biraz fazla sık görünen) indirmek için ücretsiz, bu durumda küçük bir nakit vermeniz gerekir. Bunun için, kızılötesi ile kontrol ettiğiniz ve ağınıza bağlı diğer cihazlar için, Nest kameralar, Sonos hoparlörler, akıllı TV’ler ve daha fazlası gibi seçeneklere erişiminiz olan her şey üzerinde IR kontrolü elde edersiniz.

Birçok görevi otomatik hale getirmeniz için IFTTT gibi hizmetlerden işlevselliği birleştiren (beta) seçenekler de vardır. Eğer bir şey varsa, AnyMote’un zayıf yeteneği onu biraz zorlaştırabilir, ama evinizdeki her şey için tam özellikli bir kontrol istiyorsanız, bu size çok yol kat edecektir.

Smart IR Remote-AnyMote Google Play İndir

 

Peel Universal Smart TV Remote Control

 

Bir uzaktan kumandayı (IR-temelli) TV rehberi ile tek bir pakette birleştirmek istiyorsanız, peel iyi bir seçenektir. Dezavantajı, ya reklamlar ile ya da her ay bir abonelik ücreti ödemek zorunda olmanızdır.

Bununla birlikte, yüz binlerce farklı cihazı kontrol edecek tam işlevli bir uygulama elde edersiniz. Daha yeni güncellemeler bazı kullanıcıların sorunlarına neden olduğu için, herhangi bir parayı teslim etmeden önce sizin için iyi bir şekilde çalıştığından emin olun.

Yine de, uzaktan kumandanız ile kişiselleştirilebilir bir TV rehberini entegre etmeye karar verdiyseniz yine de düşünülmeye değer.

Peel Google Play İndir

 

Sure Universal Control

 

Elbette Evrensel Kontrol, sadece kurulumu ve kullanımı basit bir deneyim isteyen herkes için çok iyi bir seçimdir. Uygulamaların ve farklı ayarların kolayca karıştığı herkes için bu listede kolayca en iyisi. Uygulama içinde bir cihaz kurduğunuzda, diğerlerinin hiçbiri yapmayan süreçte yürürsünüz.

Güvenli bir şekilde çalışan açık talimatlar ve kontrollerle, Sure, Google Play’deki yıllık abonelik maliyetine değecek birkaç uzaktan kumandadan biridir.

Diğerlerinden bazılarında olduğu gibi, uzaktan kumandaları buluttan yedekler ve geri yükleyebilirsiniz, böylece mükemmel kurulum asla kaybolmaz. Bunu yapmak için bir Sure hesabı oluşturmanız gerekir, ancak ücretsiz uzaktan işlevleri kullanmak ve ara sıra reklamda oturmak istemeniz gerekmez.

SURE Universal Google Play İndir

 

Önerimiz

 

Akıllı bir TV’niz varsa ve bunu tek başına kontrol etmek istiyorsanız, en iyi seçenek genellikle geçerli cihazınızda yerleşik veya indirilebilir seçenekleri kullanmak olacaktır. Örneğin, S7 Edge cihazım doğrudan Samsung akıllı TV’ye bağlanarak telefonumu uzaktan kullanmamı, ekranı ahizeye yansıtmayı veya telefonumdan TV’ye içerik yayınlamayı sağladı.

Bunu S7 / Edge ile yapmak için bir uygulama indirmenize gerek yoktur, ancak telefonunuz ile TV’niz arasında aynı düzeyde esneklik yoksa, en az can sıkıcı destek deneyimi için resmi uygulamaları denemeye değer. Sony ya da LG TV  telefon kombinasyonuna sahipseniz bunu düşünebilirsiniz.

Çoğu zaman, bunlar en iyi veya en zengin özellikli uzaktan işlevleri sunmaz ve ses sistemleri veya diğer internet bağlantılı akıllı cihazlar gibi evinizdeki diğer küçük aygıt’ları kontrol etmek için başka bir uygulama kullanmanız gerekir.

LG TV Remote Google Play İndir

 

Video & TV SideView: Remote Google Play İndir

 

Panasonic TV Remote 2


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular