Casper Via A3 Plus format nasıl atılır?

/ 24 Mart 2019 / 2.782 / yorumsuz
Casper Via A3 Plus format nasıl atılır?

Casper Via A3 Plus format nasıl atılır? Bugün sizlere Casper Via A3 Plus telefonlarınıza nasıl format atacağınızı anlatacağız. 

Her geçen gün teknolojinin biraz daha gelişmesiyle beraber birbirinden farklı binlerce akıllı telefon karşımıza çıkıyor. Her ay yeni bir telefonun çıkmasıyla beraber ve gelişen donanım ile yazılımsal değişiklikler ile kafalar karışabiliyor. Bu bakımdan bugün sizlere Casper Via A3 Plus modeli için telefonunuza nasıl reset atabilirsiniz bunu anlatmaya çalışacağız. Format atma ve reset atma işlemleri birbirlerine benzer işlemlerdir.

Akıllı telefonlarınıza format atma isteği cihazlarınız yavaşladığı zaman, kasmaya başladıkları zaman, özellikle ani donmalar ve takılmalar gibi sorunların yanı sıra virüs şüphesi durumlarında da servise göndermeden kendinizin halledebileceği bir yöntemdir.

Format Atmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Casper Via A3 Plus model cihazlarınıza format atmadan önce mutlaka fotoğraf ve videolarınızı hatta önemli olan neyiniz varsa yedeğini alın. Çünkü format sonrası telefonunuz ilk günkü gibi olacak ve tüm dosyalar tüm veriler silinecektir. Bunun yanı sıra şarjınızın en az yüzde 50 olmasına dikkat edin. İmkanınız varsa şarja takılı olarak format atmanız daha doğru olacaktır.

CASPER VİA A3 PLUS FORMAT NASIL ATILIR?

Telefonunuza format atmanız için iki farklı yöntem bulunuyor. İlk olarak menü üzerinden format atma, diğer ise tuş yardımıyla format atma işlemi oluyor.

  • Ayarlar menüsüne girin
  • Yedekle ve Sıfırla kısmına dokunun
  • Fabrika verilerine sıfırlama dokunun
  • Telefonu sıfırla seçeneğine dokunun

Yukarıda belirttiğimiz işlemleri yaparak telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Birde tuş takımıyla format atma işlemi var.

CASPER VİA A3 PLUS HARD RESET ATMA

Tuş takımı ile format atma işlemi için aşağıdaki adımları uygulayın.

  • Casper Via A3 Plus telefonunuzu kapatın.
  • Ses açma ve güç düğmesine beraber basın.
  • Logo gelene kadar basılı tutmaya devam edin.
  • Logo ekrana gelince ( yatık Android işareti ) sadece güç düğmesine basın diğer tuştan parmağınızı çekin.
  • Wipe data / Factory Reset
  • Reboot System Now

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular