Ekran Koruyucu Seçiminde Nasıl Karar Verilmeli?

/ 20 Aralık 2017 / 633 / yorumsuz
Ekran Koruyucu Seçiminde Nasıl Karar Verilmeli?

Ekran Koruyucu Seçiminde Nasıl Karar Verilmeli?

Akıllı cep telefonlarının fiyatları her geçen gün biraz daha astronomik rakamlara yaklaşırken alınan cep telefonlarının korunması da bu nedenle önemini arttırıyor. Özellikle cep telefonlarının ekranlarının son derece pahalı olması ekran koruyucuların kullanımını zorunlu hale getirirken plastik ve cam koruyucu seçenekleri gibi farklı çok sayıda seçenek bulunması da kullanıcıların karar vermelerini zorlaştırıyor. Peki, ekran koruyucu seçiminde nasıl karar verilmeli?

Cam Ekran Koruyucu VS Plastik Ekran Koruyucu

Ekran koruyucuların en önemli özelliği gün içerisinde sürekli elimizde taşıdığımız cep telefonlarımızın ekranlarını çizilmelere karşı korumasıdır. Ekranı çizikler içerisinde kalan bir cep telefonu görüntü açısından oldukça büyük bir prestij kaybı yaşarken aynı zamanda kullanım esnasında da ekrandan gelen görüntünün kalitesizleşmesine neden olur.

Bu nedenle ekranın korunmasını sağlamak için mutlaka ekran koruyucu kullanılmalıdır. Cam ekran koruyucular son dönemde popüler olan ekran koruyucular arasında yer almakta olup yaygınlaşması ile beraber fiyat açısından da ekonomik bir aralığa geriledi. Kesinlikle her konuda plastik koruyuculardan daha iyi olan temperli cam koruyucular kullanıcıya gerçek ekranı kullanıyor hissi yaşatmasının yanı sıra gerçek ekranı da kusursuz bir şekilde koruyorlar.

Plastik Koruyucular Tam Koruma Sağlamıyor

Plastik koruyucuların cam ekran koruyuculara oranla çok daha ince olması ne yazık ki onları çok dayanıksız bir hale getiriyor. Ekranı çizilmelere karşı koruyamadıkları kanıtlanan bu plastik koruyucuların yerine cam ekran koruyucu çeşitlerini tercih eden kişilerin ise sayıları her geçen gün artıyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular