Genişletilmiş Ek Garanti Satın Almak Mantıklı mı?

/ 9 Aralık 2020 / 3.030 / yorumsuz
Genişletilmiş Ek Garanti Satın Almak Mantıklı mı?

Günümüzde bir internet sitesinden ya da teknoloji mağazasından herhangi bir elektronik ürün almak istediğinizde size genişletilmiş ek garanti satmaya çalışan bir satış temsilcisine maruz kalmamanız neredeyse imkansız diyebiliriz. Peki ama genişletilmiş ek garanti satın almak mantıklı mı?

Genişletilmiş Ek Garanti Satın Almalı mısınız?
Kısa bir şekilde tanımlamamız gerekirse genişletilmiş ek garanti, iki yıllık garanti süresinden sonra devreye giren ve genellikle üç yıla kadar ek garanti almanıza olanak sunan bir sistemdir. Bu sayede toplam beş yıla kadar uzayan bir garantiye sahip olmuş olursunuz. Aslında mağazaların bu genişletilmiş ek garantileri dayatmasının arkasında basit bir kural yer alıyor. Bir teknoloji mağazası çok az marjlarla satış yapıyor olabilir ve bu paketler, mağaza için saf kar anlamına gelir. Yani bu paketlerden büyük miktarda kar elde ederler.

Uzatılmış Garantiye İhtiyacınız Var mı?
Aslında uzatılmış garantiye binlerce lira vermek pek de mantıklı olmayacaktır çünkü bu garantiler zaten üretim kaynaklı hataları kapsar. Bunun yerine paranızı bir kenara koyabilir ve ilerideki olası bir yükseltme için harcayabilirsiniz.

Bahsettiğimiz gibi mağazalar bu garantileri sizleri korumayı çok istedikleri için değil, paketlerdeki kar marjı çok yüksek olduğu için sunarlar. Nitekim bu planlardan çok fazla kar ediyorlar ve bunun nedeni, müşteriler için pek de iyi bir anlaşma olmamasından kaynaklanıyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular

Yorum yaz