Google Family Link – Nasıl kurulur ve kullanılır?

/ 12 Şubat 2020 / 2.514 / yorumsuz

Google Family Link çocuklu insanlar için bir ebeveyn kontrolü uygulaması. Uygulama birkaç yıl önce başlatıldı, ancak Android 10 ile başlayan stok Android’in bir parçası oldu . Uygulamayı kullanmak için yine de uygulamaya ihtiyacınız var, ancak seçeneklere doğrudan Ayarlar menüsünden erişebilirsiniz. Bu uygulama ile çocuk cihazları üzerinde şaşırtıcı bir kontrol elde edersiniz ve çocuğunuzun telefon kullanımını yönetmek için birçok harika seçeneğe sahiptir . Bu eğitimde, kurulumun nasıl yapılacağı ve çeşitli özelliklerin nasıl kullanılacağı gösterilmektedir.

Tek yapmanız gereken Play Store’da ebeveyn kontrolleri ayarlamaksa, bunu yapmak için çok daha kolay bir yol var ve burada Google Play ebeveyn kontrolleri için ayrı bir eğiticimiz var .

Google Family Link nasıl kurulur?

Family Link kurulumu biraz sıkıcıdır, ancak aşırı karmaşık bir şey gerektirmez. Başlamadan önce lütfen aşağıdaki ön koşulların karşılandığından emin olun. Aksi takdirde, eğitim çalışmaz.

Çocuğunuzun kendi Google hesabına ihtiyacı var. Family Link’i kullanmak için onlar için bir tane oluşturmanız gerekir.
Çocuğunuzun Google hesabının aile ağınızın bir parçası olması gerekir . Bunu önceden yapmazsanız, Family Link kurulum sırasında bunu yapmaya zorlar ve bunu önceden yapmak çok daha kolaydır.
Son olarak, çocuğunuzun Google hesabı, çocuğun cihazındaki tek hesap olmalıdır. Family Link kurulum sırasında diğer tüm Google hesaplarını zorla kaldıracaktır.
Tamam, şimdi her şey hazır ve hazır, başlayalım. Adım adım ilerleyeceğiz. Bu, iki farklı cihazda giriş gerektirdiğinden, her adımın hangi cihazı gerektirdiğini belirleyeceğiz. Ebeveyn Aygıtı diyorsa, bu adımı telefonunuzda ve aynı şekilde Alt Aygıt için de yaparsınız.

Hem Cihazlar – İndir ebeveynler için Google Aile Linki ebeveyn cihazı ve uygulamayla çocuklar ve gençler için Google Aile Bağlantı çocuk cihaz üzerindeki uygulama. Lütfen bunların iki farklı uygulama olduğunu unutmayın.
Ebeveyn Aygıtı – Family Link uygulamasını açın ve açılış ekranlarında gezinmek için ileriye basın. İstenirse Google hesabınızı seçin.
Ebeveyn Aygıtı – Denetlemek istediğiniz hesap olarak çocuğunuzun Google hesabını seçin.
Ebeveyn Aygıtı – Uygulama, çocuğunuzun telefonunu almanızı ister. Bağlantı kodunu göstermek için bu ekrandaki İleri düğmesine basın.
Alt Aygıt – Family Link uygulamasını açın ve Bu Aygıt seçeneğini belirleyin.
Alt Cihaz – Çocuğun Google hesabını seçin.
Her İki Aygıt – Alt Aygıt, Ana Aygıttan bağlantı kodunu soracaktır. Ana Aygıttan Çocuk Aygıta bağlantı kodunu girin.
Alt Cihaz – İstenirse doğrulamak için çocuğunuzun Google hesabı e-postasını girin.
Tamam, bu noktada olabilecek iki potansiyel şey var. Çocuğunuzun hesabını daha önce Google Ailenizin bir parçası yaptıysanız, eğitimin bir sonraki bölümüne geçin. Bunu yapmadıysanız, Aile Bağlantısı sizi durdurur ve devam etmenize izin vermeden önce alt hesabı Google Ailenize eklemenizi sağlar. Testlerimde bu, tüm işlemi sıfırladı ve hesabı Google Aileme eklediğimde baştan başlamamı sağladı.

Ana Cihaz – Uygulama, Çocuk Cihazındaki kurulumu bitirmenizi isteyene kadar İleri’ye basın.
Alt Aygıt – Bu noktada, uygulama bir grup izin isteyecektir. Hepsine izin vermek için hemen vurmaya devam et.
Alt Aygıt – İstendiğinde alt aygıtı adlandırın.
Çocuk Aygıtı – Uygulama daha sonra çocuğunuzun hangi uygulamalara erişmesini istediğinizi soracaktır. İstediklerinizi reddedin veya kabul edin ve ardından vurun.
Bu kadar! Artık Google Family Link üzerinden bağlandınız. Bu işlemi hatalı ve şaşırtıcı derecede sinir bozucu bulduk. En az bir kez yeniden başlatmanız gerekecek iyi ihtimaller var. Yanlış bir şey olmadan kurulumun sonuna gelmek için toplam üç denememiz gerekiyordu. Ancak, biraz sabırla yapılabilir.

Alt cihaz bu noktada bitmiştir. O ve çocuğunuz neşeli yollarında olabilir. Cihaz bağlandı ve çocuğun yapacağı hiçbir şey kalmadı. Ancak, üst cihazda Family Link’i yapılandırmaya devam edebilirsiniz.

 

Google Aile Bağlantısını Yapılandırma

Artık Family Link’i bağlamanın kuşkusuz zorlu görevinden geçtiğinize göre, onu tam potansiyeline kullanalım. Buradan sonra, aksi belirtilmedikçe her şey ana cihazda gerçekleşir. Yapabileceğiniz birçok şey var, böylece her birini ayrı ayrı ele alacağız. İyi eğlenceler!

 

Çocuk telefonunu bulma

 

Family Link uygulamasında alt telefonu bulmak için belirli bir kart vardır. Aç düğmesine dokunmanız yeterlidir; telefonunuzun bulunduğu bir harita gösterilir. Bu özellik sayesinde çocuğunuzun telefonunu (ve umarız çocuğunuzu) kolayca bulabilirsiniz. Bu , çocuğunuzun telefonunu bir yerde bırakması durumunda Telefonumu Bul hizmeti olarak da iyi çalışır .

Aşağıda ayrıntılı olarak tartışacağımız başka bir kart var, ancak işlevlerinden biri, kaybettikleri takdirde çocuk telefonundan bir ses çalma yeteneğidir. Bu ayrıca kayıp bir telefonun bulunmasına yardımcı olur.

 

Ebeveyn Denetimleri

Ayarlar başlığına sahip bir kart var. Bu, temel ebeveyn denetimlerine erişmenizi sağlar. Tüm seçeneklerinize erişmek için mavi Metni yönet’e dokunun . Buradan, çocuğunuzun Google Play’de gördüğü içeriği kısıtlayabilir ve Google Chrome, YouTube, Google Arama ve konumdaki filtreleri yönetebilirsiniz.

Ayrıca, çocuğun telefonundaki mevcut uygulamalarda zaman sınırları belirlemek veya uygulamalara erişimi kısıtlamak için Android uygulamaları bölümüne dokunabilirsiniz . Bir uygulamanın erişimi kısıtlandığında, simge ana ekrandan ve uygulama çekmecesinden kelimenin tam anlamıyla kaybolur ve erişilemez hale gelir.

Son olarak, bu bölüm çok önemli bir ayara sahiptir. Çocuk ebeveynin denetleyemediği uygulamalara veya oyunlara giriş yapmadan önce ebeveyn iznine ihtiyacınız olabilir. Bu, varsayılan olarak etkindir ve kapatılamaz.

Bu karta ilk kez eriştikten sonra çok daha küçük bir boyuta yoğunlaşır ve daha sonra bulmanız gerektiğinde metin Yönet ayarlarına dönüşür . Her zaman en üstte olmalıdır.

 

Çocuğunuzun etkinliğini takip edin

 

Listedeki üçüncü kart çocuğunuzun gerçek aktivitesini gösterir. Kullandıkları uygulamaları ve süslü çubuk grafiklerle ne kadar süreyle görebilirsiniz. Çocuğunuzun tüm gün gömülü oldukları oyunu oynamasına karar vermeniz durumunda bu kartta uygulama kısıtlamaları ekranına bir kısayol vardır.

Çocuğunuzun cihazlarına hangi uygulamaları ve oyunları yüklediğini gösteren ayrı bir kart vardır. Bu şekilde ne indirdiklerini ve ne yaptıklarını takip edebilirsiniz. Uygulama ve oyun indirme kartının etkinlik kartından neden ayrı olduğundan emin değiliz, ancak bu yazının yazıldığı tarih itibariyle böyle.

 

Ekran süresini kısıtla

Çocuklar muhtemelen gün boyu telefonlarında olmamalıdır. Ekran süresi kısıtlamaları için bir bölüm vardır. İlk sekme olan Günlük Sınır, ekran süresi sınırlarını günlük olarak ayarlamanıza olanak tanır. Örneğin, ekran süresini okul günlerinde üç saate, hafta sonlarında altı saate ayarlayabilirsiniz.

İkinci sekme olan Bedtime, çocuklarınızın telefonlarını ne kadar geç kullanabileceği konusunda sert bir sınır koymanıza olanak tanır. Bunu ayarladıktan ve uygun zaman geldiğinde, telefonlarını kilitler ve sabaha kadar erişemezler.

 

Telefon ayarları

Son kart iki şey yapar. Yukarıdaki konum bölümünde daha önce bahsettiğimiz sesi çalar ve ayrıca alt aygıt ayarlarını düzenlemenizi sağlar. Kullanıcı ekleme, geliştirici seçeneklerine erişme ve bilinmeyen kaynaklardan gelen uygulamaları yandan yükleme yeteneği gibi konularda kısıtlamalar belirleyebilirsiniz. Bunların tümü varsayılan olarak devre dışıdır ve isterseniz etkinleştirebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.

Benzer Konular

Yorum yaz