Galaxy Watch iPhone ile Çalışabilir mi?

/ 11 Şubat 2020 / 3.307 / yorumsuz
Galaxy Watch iPhone ile Çalışabilir mi?

Fitness izleme akıllı saatler, Samsung Galaxy Watch dahil olmak üzere giderek daha popüler hale geliyor. Sofistike bir tasarım ve zahmetsiz menü navigasyonu ile birlikte gelir. Ayrıca dört günlük pil ömrü sunar. Samsung Galaxy Active’in aksine, kullanımı daha da kolaylaştıran dönen bir dijital çerçeveye sahiptir.

Galaxy Watch diğer Samsung cihazlarıyla en iyi şekilde çalışır. Ancak bir iPhone ve diğer iOS cihazlarıyla çalışır mı? Kısa cevap evet. Ancak Galaxy Watch iOS desteği sınırlıdır ve bu bazı kullanıcılar için bir anlaşma olabilir. Akılda tutulması gereken bazı şeyler.

GALAXY WATCH VE İOS

Gerçek Galaxy Watch özelliklerine dalmadan önce yapmanız gereken ilk şey, Galaxy Watch uygulamasını App Store’dan indirmektir . Bir sonraki adım, iki cihazı eşleştirmektir. İşleme başlamadan önce Bluetooth’un açık olduğundan emin olun. Tek yapmanız gereken ekrandaki talimatları takip etmektir.

Galaxy Watch’ı iPhone’unuzla eşleştirdiğinizde, saatinizin durumunu iPhone’un Ana ekranında görebilirsiniz. Ayarlar’a gidin ve özelleştirin. Sorun yaşıyorsanız, cihazlarla uyumluluk sorunu olabilir. Kontrol etmek için Samsung uyumluluk sayfasını ziyaret edebilirsiniz .

 

ÇAĞRI

Galaxy Watch ile arama yapabilmek ve alabilmek en önemli özelliklerinden biridir. Bu düzgün çalışmazsa, kalan özellikler o kadar da önemli olmayacaktır. Galaxy saatiniz iPhone’unuza Bluetooth üzerinden bağlandığında, arama işlevi tamamen desteklenir. İlk önce sadece bir engel var.

Cihazları ilk kez eşleştirdiğinizde ve arama yapmaya çalıştığınızda Galaxy Watch bir hata görüntüler. Hata mesajına dokunun ve Galaxy Watch’ınıza benzer bir ada sahip bir Bluetooth cihazına bağlanın. Ve bu kadar. Arama özelliği iOS ve Android cihazlardakiyle aynıdır. Arama alabilir, yapabilir ve saat ile iPhone arasında geçiş yapabilirsiniz.

MESAJLAŞMAK

Temel özellikler söz konusu olduğunda, yakın bir saniye manifaturadır. Bazıları için bu daha da alakalı. iPhone bu özelliği kısmen desteklemektedir. Bu, iPhone’a bağlıyken Galaxy Watch’unuzdan SMS gönderemeyeceğiniz veya alamayacağınız anlamına gelir.

Yalnızca mesaj bildirimleri alabilirsiniz, ancak alınan mesaja cevap veremezsiniz. Bununla birlikte, Android cihazlar mesajlaşmayı tamamen destekler. Galaxy Watch’a sahip bir iPhone kullanıcısıysanız, saat aracılığıyla mesaj gönderemezsiniz.

İPhone ile Galaxy Watch Çalışması

E-POSTA

E-posta özelliği yalnızca kısmen desteklenmektedir. Ve bu birçoğu için bir hayal kırıklığı. Galaxy Watch uygulamanızı kontrol ettiğinizde, “e-posta” bölümünün listede eksik olduğunu göreceksiniz. E-postalara çok güvenen insanlar için bu bir sorun olabilir. Öte yandan, saatinizdeki e-posta uygulamalarından push bildirimleri alabilirsiniz. Ve saatinize bir e-posta yazmak hiç de pratik değil.

FİTNESS TAKİBİ

Kullanıcılar Galaxy Watch’ı seviyor çünkü egzersiz ve fitness takibi ile geliyor. Ve iPhone’un bu özelliği tam olarak desteklediğini bilmek güzel. Samsung Health uygulaması, egzersiz geçmişinizi ve ilerlemenizi izlemenize yardımcı olur. Aralarından seçim yapabileceğiniz 30’dan fazla önceden ayarlanmış egzersiz olduğunu ve bunların hepsinin iPhone’da mevcut olduğunu bilmek güzel.

KALP ATIŞ HIZI MONİTÖRÜ VE UYKU TAKİBİ

Kalp atış hızı monitörü, Galaxy Watch’ta bağımsız bir özelliktir ve iPhone’unuzda bir uygulamaya ihtiyaç duymaz. Ayrıca kalp atış hızı sensörünü kullanan Stres hesaplayıcısı adı verilen ek bir özelliğe sahiptir. Ancak, ayrıntıları izlemek istiyorsanız, Samsung Health uygulamasını kullanmanız önerilir.

Samsung Galaxy Watch ayrıca uykunuzu otomatik olarak izleyen dahili bir “Uyku” uygulamasına da sahiptir. Her şeyi kaydeder ve yatma saatini sizin için yaptığı gibi ayarlamanız gerekmez. Uygulama uykunuzun REM aşamasını tanır ve bunu oldukça doğru bir şekilde yapar. Bağımsız bir özelliktir, yani iPhone’unuzdaki Galaxy Watch uygulamasına bağlı değildir. Ancak daha iyi bir izleme sunması nedeniyle Samsung Health uygulamasından faydalanabilirsiniz .

MÜZİK

Kulaklıkları olmadan dışarı çıkmayan insanlar için, Galaxy Watch ve iPhone’un müzik bölümünde uyumlu olması büyük önem taşıyor. İyi haber – onlar. Apple Watch’ta olduğu gibi, otomatik senkronizasyon özelliği yoktur. Bunun yerine müziğinizi Galaxy Watch’ınıza yükleyin ve yerel müzik yöneticisi uygulamasını kullanın.

 

SESLİ ASİSTAN

Samsung’un kendi ses asistanı var ve buna “Bixby” deniyor. Basit bir “Hey Bixby” veya “Hi Bixby” komutuyla etkinleştirebilirsiniz. Alternatif olarak, Galaxy Watch’ın Ana Ekran düğmesine iki kez basın.

İPhone ile genel uyumluluk söz konusu olduğunda, sadece kısmi olduğu ortaya çıkıyor. Alarmı ayarlamak veya çağrı yapmak gibi basit şeyler yapabilirsiniz. Ancak Apple Watch kullanıyorsanız Siri ile alacağınız özelliklerin aynısı değildir. Ama her şeyden önce ses asistanına ne kadar güvendiğinize bağlı.

BİRLİKTE NE KADAR İYİ ÇALIŞIRLAR?

Samsung Galaxy Watch ve iPhone birlikte yeterince iyi çalışabilir. Maksimum özellik isteyen kullanıcılar için bu doğru bir değerlendirme olmaz. Ama bir arama yapmak ve uygunluklarını takip edebilmekle yetinenler için öyle. Nihayetinde, Samsung cihazları Galaxy Watch’u% 100 destekliyor, ancak iPhone da çok şey yapıyor.

Galaxy Watch söz konusu olduğunda hangi özellikler sizin için en önemli? Bir iPhone ile eşleştirmeyi denediniz mi? Yorumlarda bize bildirin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.

Yorum yaz