Haarp Teknoloji, Deprem İle Gündeme Geldi!

/ 2 Aralık 2020 / 3.056 / yorumsuz
Haarp Teknoloji, Deprem İle Gündeme Geldi!

İzmir depremi ile Haarp teknolojisinin gündeme gelmesiyle komple teorileri başını aldı gitti. Bu sistemin ne işe yaradığı ve mümkün olup olmadığı yönünde bir haber hazırladık.

HAARP Nedir? Deprem oluşturabildiği doğru mudur?

Öncelikle İzmir’ e geçmiş olsun diyor ve Allah yardımcıları olsun dileğimizile yazımıza başlıyoruz. Ara ara doğal afetlerde gündeme gelen Haarp teknolojisi, İzmir’ de yaşanan depremle tekrar gündeme geldi. Sosyal medyada yer alan paylaşımlarda deprem etkisi oluşturan teknolojiye sahip gemi depremden önce geldiği ve daha öncede başka bir afette Türkiye’ ye geldiği yönünde iddialar dolaşıyor. Sahte haberlerin sık sık dolaştığı alan sosyal ağlarda bilgi kirliliği aşırı arttı ve bu konuda hem ağlar hem devletler bazı kuralları devreye aldı. Ülkemizde de yeni hayata giren sosyal ağlarla ilgili düzenleme çok konuşuldu. Bir kesim özgürlüğü savunsa da başka bir kesimde kişisel hakların hiçe sayıldığı ortamlar olarak görmekte. Tabi insanın başına gelmeyince bir şeylerin farkına varamıyor. Rahatsız olduğunuz sizin ve ailenizle alakalı yapılan görsel ve yazılı paylaşımlar bazen hayatınızı kabusa çevirebiliyor.

İzmir depremi sonrası gündem oldu: HAARP teknolojisi - ShiftDelete.Net

Haarp, yapay depremle, iklim kontrolü ve zihin kontrol silahı olarakta adlandırılabiliyor. Bu teknoloji için henüz gemiyle taşınabilecek bir halde olmadığı vurgulanıyor. Paylaşılan görseldeki gemilerin radar ve petrol ile alakalı gemiler olduğu belirtiliyor. Haarp için 130 dönümlük bir alana yayılan ve bunu taşıyabilecek henüz bir gemi olmadığı söylenmekte. Bu sistem VLF / ELF dalga aracılığı ile iyonosfer katmanı incelemelerinde kullanmak için oluşturulmuştur. Alaska üzerinden konumlandırılan bu sistem, uzayda manyetik alanların çizgileri boyu ilerlerken nasıl bir sonuç doğurduğu yönünde yapılan çalışmaları içerir. Norveç’ in geliştirdiği bir teknolojinin Haarp sistemine benzer bir çalışma mantığı olduğu söyleniyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular