İnternetten Hastane Randevusu Almak

/ 2 Aralık 2017 / 805 / yorumsuz
İnternetten Hastane Randevusu Almak

İnternetten Hastane Randevusu Almak

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS), 2011 yılından bu yana yaygın bir şekilde kullanılıyor olup, hastane için alınacak olan randevuyu, çok kolay bir şekilde internet üzerinden almayı sağlıyor.

Hastane Randvu, MHRS, MHRS Randevu, Merkezi Hekim Randevu Sistemi Nedir?

Merkezi Hekim Randevu Sistemi Nedir?

Ülkemizde birkaç yıldır yaygın bir şekilde kullanılan Merkezi Hekim Randevu Sistemi, sabahın çok erken saatlerinde hastaneye gidip sıra bekleme işlemine son veriyor. İnternet üzerinden çok rahat ve kolay bir şekilde dilenen hastaneden, aile hekiminden randevu alma imkanını sunan sistem, söz konusu işlemi hem web üzerinden hem de mobil üzerinden gerçekleştirmeye olanak sağlıyor.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi Üyeliği

MHRS aracılığı ile kullanıcılar, seçtikleri hastaneden randevu alma işlemi için ilk olarak ücretsiz üye olmalı ve bir profil oluşturmalıdır. Bu işlem telefon üzerinden yapılacaksa MHRS Mobil uygulamasının indirilip açılması ve karşılama ekranında yer alan “Yeni Üye” butonuna tıklanması gerekiyor. İşlem, web üzerinden yapılacak ise MHRS Randevu sayfasına gidip “Üye Ol” butonuna tıklanması gerekiyor. Daha sonra üyeler, TC kimlik numarası, e-posta adresi, telefon numarası gibi kişisel bilgilerini doğru ve eksiksiz bir şekilde giriyor. Bu işlem, şifrenin unutulması veya randevuda bir sorun çıkması durumunda büyük yardım sağlıyor.

Randevu Alma Aşamaları

Üyelik oluşturulmasının ardından gerekli bilgiler ile giriş yapılması gerekiyor. Daha sonra randevu alma, randevu geçmişi ve hesap bilgileri seçenekleri arasından randevu alma seçeneğine tıklayıp, hastaneden ya da aile hekiminden randevu tercihi yapılacağı belirtiliyor. Seçimin yapılmasının ardından il, ilçe, klinik, hastane ve hekim seçimi de yapılarak ara butonuna tıklanıyor. Daha sonra randevu tarihi belirleniyor ve işlem tamamlanıyor.

MHRS Mobil Android İndir


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular