Klavyede % İşareti Yapma İşlemi

/ 17 Ekim 2019 / 1.634 / yorumsuz
Klavyede % İşareti Yapma İşlemi

Bu yazımızda bilgisayar klavyesinde nasıl yüzde işareti yapacağınız konusunda bilgi vereceğiz. Günlük hayatta bilgisayarda matematik işlerinde, banka oranlarını hesaplarken ‘%’ işaretini yapmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Eğer klavye üzerinden yüzde işaretini yapmak istiyorsanız, Shift + 5 tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Bu tuşlar sayesinde % işaretini oluşturmuş olursunuz.

Eğer başka yöntem üzerinden denemek istiyorsanız, Ascii kod tablosubu açmanız gerekecektir. Ascii kod tablosu üzerinden yüzde işaretini yapabilirsiniz. Ascii kod tablosunu açmak için başlat, tüm programlar, donatılar, sistem araçları, karakter eşlem adımlarını takip ederek, Ascii kod tablosu üzerinden bu sembolü gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere yüzde (%) sembolünü nasıl yapacağınız konusunda bilgi verdik. Merak ettiklerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular