Klavyede Türk Bayrağı Simgesi Nasıl Yapılır?

/ 14 Şubat 2019 / 2.377 / yorumsuz
Klavyede Türk Bayrağı Simgesi Nasıl Yapılır?

Türk Bayrağımızı bilgisayar klavyesini kullanarak oluşturabileceğiniz sembollerden biridir. Yeni nesil olan akıllı telefonlarda İos ve Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda klavye kısmında emojiler bölümünde bulunan bayrakları kopyalayabiliriz. Kopyala yapıştır yöntemi ile Türk Bayrağı simgesini bu bölümden alabilirsiniz. Kopyala-copy (ctrl+c) ve yapıştır-paste (ctrl+v) tuşlarına basarak alıntılama yaparak bayrağımızı istediğiniz kısma yapıştırabilirsiniz.

Bunun dışında bizim size göstereceğimiz olan Bayrak simgesini klavye üzerinden nasıl yapacağınızdır. Masaüstü Desktop ya da Dizüstü bilgisayarlarda klayve üzerinden Türk Bayrağının nasıl yapılacağını anlatalım. İki farklı adım ile Türk Bayrağının işaretini yapabilirsiniz.

Bunlardan ilki buradan     bir   simgeyi kopyalama yaparak bu simgeyi alıp istediğiniz kısma yapıştırma işlemini yapabilirsiniz. Bu şekilde Türk bayrağını kısa yolla almış olursunuz. Başka bir yöntem ise tablo üzerinden kopyalama yaparak simgeyi oluşturabilirsiniz. Simgeyi oluşturmak için Windows 10 işletim sisteminde arama bölümüne karakteri yazdığınızda ya da Windows 7 işletim sistemlerinde Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlemi ( charmap)  adımlarını takip ederek simgeye ulaşabilirsiniz.

Ay yıldızlı bayrak sembolü için evrensel olan kod U+262A kodudur. Türk Bayrağı simgesini aynı zamanda MS Gothic yazı tipiyle de oluşturabilirsiniz. Bu durum sayesinde bu simgeyi kopyalayabilir ve Word dosyalarında excel veya txt dosyalarında kullanımını oluşturabilirsiniz. Türk Bayrağı simgesini bu yolları deneyerek istediğiniz simge oluşturmayı tercih ederek istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.