LG G6 ile sorun yaşıyanlar buraya

/ 25 Eylül 2018 / 1.651 / 1 Yorum
LG G6 ile sorun yaşıyanlar buraya

LG G6 Sorunları ve Çözümleri

 

Yepyeni, ileri teknoloji telefonlarında bile sorunlar var ve LG G6 ‘da bunlardan farklı değil. Kullanıcılar, yazılım hatalarından ve hatta donanımdan kaynaklanabilecek bazı problemleri rapor etmişlerdir. Tuhaf hata mesajları alıyorsanız, parmak izi tarayıcınızla ilgili sorunlarınız varsa veya başka sorunlarınız varsa endişelenmeyin. Burada en yaygın LG G6 sorunları ve çözümleri sunuyoruz.

 

LG G6 “Cihaz bozuk” hatası

 

Kullanıcılar , LG G6 cihazlarını rastgele çökertmişler ve yeniden başlattıklarındaCihazınız bozuk. Bu güvenilir olmaz ve düzgün çalışmayabilir” şeklinde bir hata mesajı görüntülenir.Hata yaklaşık 10 saniye görünecek, ardından telefonunuz her zamanki gibi yeniden başlatmaya devam etmelidir.

Bu önyükleyicinin kilidini açarsanız Nougat‘ın Doğrulanmış Önyükleme işlemi nedeniyle gerçekleşmesi beklense de, bunu yapmayan kullanıcılarda bile gerçekleşiyor. Bu sorun için henüz resmi bir çözüm yok , fakat gelecekte bir güncelleme gelebilir. O gün gelene kadar, telefonun yeniden başlatılması sorunları düzeltebilir, bunun için birkaç deneme yapabilir.Bu işe yaramazsa, fabrika ayarlarına dönmek zorunda kalabilirsiniz.

 

 

 

LG G6 “USB portunda nem” uyarısı

 

Kullanıcılar , nem şansı olmadığında bile “USB portunda nem” uyarı mesajını aldıklarını bildirmişlerdir.Ek olarak, bazen takılı hiçbir şey olmadığında bile, kullanıcılar USB fişinin bildirimde bulunduğunu ve tekrar tekrar çaldığını belirttiler. Bu hayalet nemi ve hiçbir şey takılı değilken ortaya çıkan bildirimler enkazdan veya kötü bir şarj kablosundan kaynaklanabilir. İlk olarak, sorunun şarj kablonuzda olup olmadığını görmek için başka bir kablo kullanmalısınız. Bir kullanıcı telefonun yıkandığını ve USB portunun temizlenmesinin problemi çözdüğünü söylüyor. Bu nedenle, telefonu kirletmeye ve kir veya tozu çıkarmak için bağlantı noktasını yumuşak bir bezle dikkatlice temizlemeyi deneyebilir ve ardından telefonu iyice kurutabilirsiniz.

 

 

 

LG G6 Kulaklık jakı sorunu

 

Bazı kullanıcılar LG G6‘nın kulaklık jakı ile ilgili sorunları bildirdiler. Arka planda statik gürültü ve rastgele duraklama şarkı çalma veya şarkı atlama , Google Asistan‘ı gereksiz yere etkinleştirmenin yanı sıra şikayetlerde bulundular. Kulaklıkları veya telefonun kendisini değiştirmek bile sorunu herkes için düzeltmiyor gibi görünüyor. Bu sorun size tanıdık geliyorsa, LG G3 ile benzer bir kulaklık jakı sorunu oldu ve neyse ki bir düzeltme zaten bulundu. Yerleşik bir mikrofonla kulaklık kullanmak işte bu garip gelsede birçok sorunu çözebiliyor , istenmeyen davranışları ve statik gürültüyü önler. Bu yüzden, kendinizi biraz güçlükten kurtarın ve sadece yeni kulaklıkları bir mikrofon ile deneyin.

 

 

 

LG G6 Parmak İzi tarayıcı sorunları

 

Bazıları LG G6‘nın parmak izi tarayıcısını yavaşlatıyor yada kayıtlı parmak izini tanımak için birkaç deneme yapıyor. Tarayıcının, olması gerektiği gibi hızlı ve doğru olmasını sağlayan çoğu kullanıcı için böyle bir durum söz konusu değildir. Yani, telefonun kilidini açmak yavaşsa, bir sorun var. Kayıtlı parmak izini silmeyi deneyin ve ardından tarayıcıyı parmak izinizle yeniden ayarlayın. Aynı parmak izini, daha iyi tanınması için iki kez bile kaydedebilirsiniz. Bu işe yaramazsa, Ayarlar> Genel> Telefon yönetimi> Cihaz depolama> Dahili depolama alanında önbelleği temizlemeyi deneyin , ardından Önbelleğe alınmış verileri temizleyin.

 

 

 

 

LG G6 “OK Google” çalışmıyor

 

Google Asistan’ı başlatmak için sesli komut, bazı LG G6 kullanıcıları için çalışmıyor . “OK Google” ifadesinin yanıt vermediğini ve ses modelini başarılı bir şekilde yeniden test edemediğinizi bulursanız, önbelleği temizlemeyi ve ses tanımayı yeniden eğitmeyi içeren aşağıdaki çözümü deneyebilirsiniz.Tekrar çalıştırmak için “OK Google” ı isterseniz, Ayarlar> Uygulamalar> Google uygulaması> Depolama> Alanı yönet , ardından tüm verileri temizle‘ye gidin. Bundan sonra, ses modelini yeniden inceleyebilir ve probleminiz çözülmelidir.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular

LG G6 ile sorun yaşıyanlar buraya (1 Yorum)