PC’de PS5 DualSense Denetleyicisi Kullanma

/ 31 Mayıs 2021 / 166 / yorumsuz
PC’de PS5 DualSense Denetleyicisi Kullanma

Oyun oynamayı sevenlerdenseniz ve Dualsense denetleyicinizi bağlayıp oynamak istiyorsanız, doğru adrestesiniz ancak kötü bir hbaer var ki bu denetleyiciyi her bilgisayar kaldırmıyor. Yine de, favori PC oyunlarınızı oynatmak için DualSense denetleyicisini kullanmanıza izin verecek temel denetleyici desteğini sizlere anlatacağız.

Sony PS5's DualSense controller features highlighted in new video

Dualsense’i kablolu ya da kablosuz olarak iki farklı şekilde bağlayabilirsiniz.
Kablosuzda; genellikle bluetooth bağlantısı gerekir. Ancak bluetooth’unuz yok ise ve dual sense’i bağlamak istiyorsanız TP-Link UB4A Nano Bluetooth 4.0 adaptörü gibi PC’ler için USB ile çalışan bir Bluetooth dongle alabilirsiniz. DualSense denetleyicinizi kablosuz olarak PC’nize bağlamak için;
-DualSense denetleyicisinde, eşleştirme moduna geçmek için, PD düğmesini ve oluştur düğmesini ışık yanıp sönmeye başlayana kadar basılı tutun.
-PC’de blutooth ayarlarına gidin ve yeni cihaz eşleştir’i seçin.
-Kablosuz denetleyici’ye tıklayın.
-Kablosuz denetleyici’ye tıklayın. Eğer bir kod istenirse 0000 girin.

The PS5 DualSense Drift Issues Are Becoming a Major Problem

Kabloluda; DualSense, DualShock 4’ün microUSB’sine kıyasla yükseltilmiş USB-C’yi kullandığından, bir USB-C kablosu kullanmanız gerekecek. Bunu fişe taktığınızda hazır olacaksınız. Eğer PC oyunları için Dualsense’i kullanmak iatiyorsanız;
-Dualsense’i yukarıdaki yöntemlerden birini seçerek bağlayın.
-Genel denetleyici ayarlarına gidin.
-Denetleyici Ayarları menüsünde, desteklenen bilgisayar başlıklarında DualSense’i kullanmak için hem genel oyun kumandası yapılandırma desteği hem de PlayStation Yapılandırma Desteği’ni etkinleştirin.
-Desteklenmeyen cihaz için düzeni tanımla deyin.
-Desteklenen oyunlarda PS düğme istemlerini almak ve özel düğme eşleştirmelerinizi girmek için açılır menüden PlayStation 4’ü seçin.
-Kaydedin ve adlandırın.

Bilgisayarlarda DualSense Sınırlamaları
-Uyarlanabilir tetikleyiciler için destek yok.
-Dokunsal geribildirim desteği yok.
-Yerleşik 3,5 mm kulaklık jakını kullanamazsınız.
-Tüm oyunlar PS’ye özgü düğme istemlerini göstermez


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular