Samsung Ağ Ayarlarını Sıfırlama İşlemi

/ 15 Temmuz 2019 / 1.675 / yorumsuz
Samsung Ağ Ayarlarını Sıfırlama İşlemi

Bu yazımızda Samsung cihazların Galaxy ve Note serilerinde ağ ayarlarını nasıl sıfırlayacağınız konusunda yardımcı olacağız. Ağ ayarlarını sıfırlama işlemini anlatmadan önce ağ ayarlarının ne olduğu hakkında bilgi verelim. Ağ ayarları, Bluetooth ya da Wi-Fi bağlantı sorunu veya mobil veride oluşan bağlantı sorunun çözümü için olan alandır. Ağ ayarlarını sıfırlama işlemi de genellikle internet bağlantılarında olan sorunları çözmek için gerçekleştirilir.

İnternetin ayarlarında ya da bağlantısında sorun yaşıyorsanız ağ ayarlarını sıfırlama işlemi mantıklı bir yol olacaktır. Telefonunuz internete bağlanmıyor ve mobil veriniz açılmıyor ise bu internetle alakalı değil cihazınızda oluşan sorundan kaynaklıdır. Bu tarz bir sorunla karşı karşıyaysanız ilk olarak cihazınızı yeniden başlatın. Cihaz kendini yenileyeceği için internetiniz geri gelebilir. Eğer sorun devam ediyorsa ağı unut diyerek tekrar giriş yapıp Wi-Fi bağlantısını sağlayabilirsiniz.

Sorun hala devam ediyorsa ağ ayarlarını sıfırlama işlemi en mantıklı yöntem olacaktır. Aşağıda yer alan adımlar Samsung cihazların Galaxy ve Note serileri için geçerlidir. Cihazınız farklı ise aşağıda olan adımlara benzer yollarla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  • İlk olarak menüyü açın, Ayarlar alanına girin.
  • Daha sonra genel yönetim alanına geçiş yapın.
  • Sıfırla alanına tıklayın.
  • Ağ ayarlarını sıfırla seçeneğini seçin.
  • Bu adımların ardından fabrika ayarlarına dönme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.
  • Yukarıda yer alan işlemler sayesinde Bluetooth, mobil veri ve Wi-Fi ayarlarınız bu şekilde sıfırlanacaktır.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.