Samsung Telefonları Güncellemiyor Diye Dava Açıldı

/ 27 Mart 2018 / 990 / yorumsuz
Samsung Telefonları Güncellemiyor Diye Dava Açıldı

Samsung, Android güncellemelerinin olmaması nedeniyle mahkemeye çıkarıldı

Samsung aleyhine bir dava şimdi Hollanda mahkemesinde, şirketin kendini savunan tüketici konsorsiyumu Consumentenbond’a karşı kendini savunması gerekecek.
Dava, Samsung’un bazı Android cihazlarına yönelik yazılım güncellemelerinin yapılmadığı iddia ediliyor.
Consumentenbond davayı kazanırsa, Samsung’un güncelleme sorumluluklarında ciddi sonuçlar doğurabilir.

Daha Önce Bir Dava Açılmıştı Fakat Sonuçlanmamıştı

2016’ya dönersek, Consumentenbond adında bir Hollandalı tüketici savunuculuğu grubunun , cep telefonlarına yazılım güncellemeleri yayınlama konusunda şirketin ihmal edildiği gerekçesiyle Samsung’a dava açtığı haberi yayınlanmıştı. Eh, sadece iki yıl sürdü, ancak bugün Hollanda mahkemesi, Samsung’un güncelleme uygulamalarını savunması durumunda, duruşma sürecine başlanacak .

Akıllı telefon güncellemeleri için varsayılan endüstri standardı , uzun süredir devam eden mobil hizmet sözleşmeleri nedeniyle gerçekleşmesi muhtemel olan iki yıldır . Ancak, Samsung’un bu iki yıllık dönem sona ermeden önce yazılım güncellemelerini vermeyi durdurduğu birçok telefon örneği var .

Samsung, iki yıl boyunca mağazalarda satışa son vermeyi ihmal ettiği akıllı telefonlar üzerinde kendini savunmak zorunda kalacak. Çünkü Consumentenbond büyük bir olasılıkla güncelleme yapmadan önce her Samsung cihazını bir araya getirecek.

Savunmasında Samsung, iki yıllık dönemin resmi bir politika olmadığını ve muhtemelen bir politika olmadığını ve muhtemelen iki yıllık dönemi geçmiş güncellemelere sahip olan listedeki amiral gemilerine işaret edeceğini söyledi.

Consumentenbond, tüketici savunucu grupları arasında saygın olan eski bir kuruluştur, ancak Samsung, dünyadaki en büyük ve en zengin şirketlerden biridir . Bu David-ve-Goliath duruşmasının nasıl olduğunu görmek ilginç olacak. Ayrıca, bu konunun diğer ülkelerle nasıl etkilenebileceğini görmek için sabırsızlanıyoruz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler