Samsung TV’de Oyun Modu Nasıl Kapatılır

/ 13 Mayıs 2020 / 64 / yorumsuz
Samsung TV’de Oyun Modu Nasıl Kapatılır

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile beraber birçok LCD TV oyun modu gibi bir çok özellik içermeye başladı. Oyun modunun bulunduğu LCD TV’lerden birisi de Samsung’tur. Bu özellikler ile beraber pek çok kullanıcı TV’lerinde oyun modunu kullanmak istese de ne yazık ki başarısız olmuştur. Çünkü TV de oyun modunun nasıl açılıp kapanacağı hakkında bir bilgiye sahip değildirler. Bu sebepten ötürü bugün sizlere Samsung TV’ de oyun modunu açıp kaparken izlemeniz gereken adımlardan bahsedeceğiz.

Öncelikle belirtmemiz gereken bir husus vardır. Her Samsung TV’nin oyun modu aynı şekilde açılıp kapanmamaktadır. Televizyonunuzun modeline göre nasıl açıp kapayacağınız belirlenir. Şimdi yıllarına göre Samsung TV oyun modu açıp kapatmaya bakalım.


2014 ve 2015 yılı Samsung TV’ler için izlemeniz gereken yol çok basittir ve aynıdır. İlk olarak televizyonun Ana ekranında bulunan Sistem kısmını açın ve hemen sonra Genel menüsü seçin. Burada oyun modunu bulup tercihinize göre açıp yada kapayın.2016 yılı Samsun TV’lere baktığımız zaman bu işlem için izlememiz gereken yolun daha farklı olduğunu görüyoruz. 2016 yılı Samsun Televizyonlarda oyun modu için öncelikle ana ekranda bulunan ayarlar sekmesine girip daha sonra görüntüyü seçip hemen ardından özel izleme modunu seçin. Buradan da oyun modunu bularak yine tercihinize göre açıp daha sonra da kapatabilirsiniz.

2017-2019 yılı arasında bir Samsung cihazınız varsa uzaktan kumandanız da bulunan ana ekran düğmesine basıp buradan ayarlara geçerek genel seçenekleri bulun. Genel seçenekleri bulduğunuz zaman harici aygıt yöneticisini seçerek karşınıza çıkan sayfada oyun modu ayarlarına tıklayın. Oyun modu ayarlarına girdiğiniz zaman oyun modunu açmak için enter tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Oyun modunu kapatmak istediğiniz zaman yine aynı şekilde enter tuşuna basıp işleminizi tamamlayabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.