Sandbox Teknolojisi İle Android Uygulamaları Daha Güvenli Kullanabilirsiniz!

/ 24 Eylül 2018 / 437 / yorumsuz
Sandbox Teknolojisi İle Android Uygulamaları Daha Güvenli Kullanabilirsiniz!

Sandbox Teknolojisi İle Android Uygulamaları Daha Güvenli Kullanabilirsiniz!

Yazılımları çok daha güvenilir bir şekilde kullanmak için geliştirilen Sandbox teknolojisi her geçen gün biraz daha yayılmaya devam ediyor. Kişisel verilerin tamamen izole edilerek kullanılan yazılımın sanal ortamda güvenilir bir şekilde kullanılmasını sağlayan Sandox bu nedenle büyük önem taşıyor. Daha önce sadece Windows, Mac ve Linux işletim sistemleri ile kullanılabilen teknoloji artık Android işletim sistemleri içinde kullanılabiliyor.

Android Cihazlara Sandbox Müjdesi!

Windows, Mac ve Linux işletim sistemini kullanan kişilerin favorisi olan Sandbox yapılan güncelleme ile artık Android işletim sistemi tabanına sahip olan cihazlarda da kullanılmaya başlandı. Sağlanan bu imkan ile artık Android işletim sisteminden indirmiş olduğunuz uygulamayı Sandbox içerisinde çalıştırarak kişisel verilerinizin çalınması endişesi yaşamadan deneyimleme imkanı yakalamış oluyorsunuz. Sandboxing uygulaması olarak Shelter adı ile yayımlanan uygulama denetlemek istediğiniz uygulamaları diğer yazılımlardan izole ederek güvenilir bir ortamda de deneyimleme fırsatı sağlıyor.

Bilinmeyen Kaynaklardan İndirilen Uygulamalara Dikkat!

Özellikle de bilinmeyen kaynaklardan uygulama indiren kişilerin kesinlikle bu yeni imkandan yararlanması öneriliyor. Shelter adı verilen bu yeni uygulama size izole bir ortam sunarken aynı zamanda içerisinde çalıştırılan uygulamanın oluşturulan sanal ortam dışında başka hiçbir veriye ulaşmamasını da sağlıyor. Yine içerisinde kullandığınız uygulamanın istediğiniz gibi dondurulmasını sağlayabiliyor ya da arka planda çalışmasını da engelleyebiliyorsunuz. Bu sayede tüm kontrol sizde oluyor.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular