Tarayıcılarda Otomatik Doldurma Özelliğini Kapatma

/ 8 Kasım 2019 / 1.688 / yorumsuz
Tarayıcılarda Otomatik Doldurma Özelliğini Kapatma

Bu yazımızda tarayıcılarda yer alan otomatik doldurma özelliği konusunda bilgi vereceğiz. İnternet tarayıcılarında bulunan, web sitelerinde giriş ya da benzeri işlemler yaparken zamandan tasarruf etmenizi sağlayan otomatik doldurma özelliği bazen sıkıcı bir özellik olabilir. Eğer siz de otomatik doldurma özelliğini kapatmak istiyorsanız sizlere yardımcı olacağız.

Chrome
Chrome tarayıcısında otomatik doldurma ayarını devre dışı bırakmak istiyorsanız sağ üst kısımda yer alan yatay üç çizgi şeklinde olan butona tıklayın. Daha sonra ayarlar, gelişmiş ayarları göster, şifreler ve formlar adımlarını takip edin. Şifreler ve formların altında yer alan Otomatik doldurma ayarını düzenle butonuna basın. Açılan pencerede karşınıza kayıtlı bilgiler çıkacaktır. Web formlarını tek bir tıklamayla doldurmak için Otomatik Doldur özelliğini etkinleştir seçeneğine basarak kaldırabilirsiniz.

Safari
Safari tarayıcısı üzerinden otomatik doldurma işlemini devre dışı bırakmak için Safari ayarlarına (cmd + virgül) giderek otomatik doldur sekmesine basın. Bu alan üzerinden form bilgileri seçeneklerinin yan kısmında olan işareti kaldırabilirsiniz.

Firefox
Firefox tarayıcısında otomatik doldurma ayarını devre dışı bırakmak için sağ üst köşede bulunan yatay üç çizgi butonuna tıklayın. Seçenekler, Gizlilik adımlarını takip edin. Geçmiş seçeneğinin altında bulunan özel ayarları kullansın olarak belirtin. Daha sonra açılan menüden Arama ve form geçmişimi hatırla seçeneğine basarak kaldırabilirsiniz. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular

Yorum yaz