Laptop Bataryası Çabuk Bitiyor Sorunu!

/ 9 Kasım 2019 / 1.848 / yorumsuz
Laptop Bataryası Çabuk Bitiyor Sorunu!

Bu yazımızda laptop bataryasının kısa sürede bitmesi konusunda çözüm arayışlarından bahsedeceğiz. Dizüstü bilgisayarınızda video, film izlerken her şey normal olduğu halde batarya hızlı bir şekilde bitiyorsa pil ile alakalı sorun yaşayabilirsiniz. İlk olarak hızlı tükenen bataryayı servise göndermeden önce batterycare programı sayesinde pil ile alakalı tam bilgilere sahip olursunuz. Bu durumla alakalı Laptop bataryası hızlı bitiyor sorunu için nasıl çözümler üretebileceğiniz konusunda bilgi verelim.

  • Laptop bilgisayar ile alakalı özel pil ayarını yapabilirsiniz. Bu ayarı gerçekleştirmek için Denetim Masası, Güç Seçenekleri ve en son bir güç planı ayarlayabilirsiniz.
  • Aynı anda fazla çalışan programlar pilinizin hızlı bitmesini sağlar. Bu durumun önlemini almak için kullanmadığınız programları kapatın.
  • Disk Birleştirmesi yapın çünkü dosyalar diske gelişi güzel yazılıyor. Bu veriler okunduğunda bilgisayar bir efor sarf eder ve şarjınız çabuk biter.

  • Donanım performansı bilgisayarın şarjını etkileyecektir. İşlemci ve ekran kartı bilgisayarınızın şarjını çabuk bitirecektir. Ram boyutu büyük olursa bilgisayar az yorulacak ve pil tüketimi yavaş olacaktır.
  • Yazılım güncellemeleri, Windows Update güncellemelerini yapın ve güncel olmasına dikkat edin. Bu durum sayesinde bilgisayarınızın performansı daha da iyi olacaktır.
  • Batarya ömrünü uzatmak istiyorsanız batarya devamlı şarja takılı kullanmayın. Piliniz %70 olduktan sonra bataryayı çıkartın ve elektrik adaptörü ile kullanın.
  • Yukarıda yer alan sorunları kontrol ediniz ve bu duruma rağmen şarj sıkıntısı yaşıyorsanız bataryanızda sorun olabilir. Bataryanızı değiştirerek pil ömründe artış sağlayabilirsiniz.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz