Yazılım Mühendisliği Nedir?, Neiş yapar?

/ 20 Ekim 2018 / 520 / yorumsuz
Yazılım Mühendisliği Nedir?, Neiş yapar?

Yazılım Mühendisliği Nedir Ne İş Yapar?

 

İnternetin hayatımızda bu kadar büyük yer alması ile birlikte, gerek cep telefonlarında gerekse bilgisayar ile internette her işimizi halleder hale geldik. Bu durum ise internet üzerinde ki mesleklerin ön plana çıkmasını sağlamakta olup, bu mesleklerden birisi de yazılım mühendistliği olarak bilinmektedir. Peki, merak edilen yazılım mühendisliği nedir, ne iş yapar gibi konular merak edilmektedir.

Yazılım Mühendisliği Nedir?

Yazılım mühendisliği, asıl adı Software Engineering olup, bu meslekte görev alan kişiler gerekli olan ihtiyaçları tespit ederek, bu ihtiyaçlara yönelik olarak yazılımları temin eder. Yazılım mühendisleri sadece, yazılım tarafı ile ilgilenmez. Kullanıcılara testlerin yapılması aşamasında da etkili olup, son kullanıcı desteğini de vermektedir. İlk ve öncelikli olan amacı kullanıcı odaklı bir yazlım ortaya çıkarmak olup, hali hazırda olan yazılımları geliştirmek ve güncellemek de görevleri arasın da yer almaktadır.

Yazılım Mühendislerinin Maaş Aralığı Nedir?

 

Yazılım mühendisleri maaş aralığı aslında firmalara ve alacakları görevlere göre değişkenlik göstermekte olup, maaşı belirlenirken de birden fazla faktör devreye alınarak belirlenmektedir. Yazılım mühendislerinin maaşları belirlenirken tabi ki tecrübe de ön plana alınmakta olup, bu durum sizlerin maaşını belirleyen faktörler arasında yer alacaktır. Yazılım mühendislerinin maaşları genellikle 3 bin TL ile 20 bin TL aralığında belirlenmekte olup, bu durum firma ile çalışan arasında ki tecrübe, iş gibi durumların değerlendirilmesi ile ortaya çıkmaktadır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.

Benzer Konular