10.000 mAh Bataryalı Oukitel K12 Telefon Sunuldu!

/ 25 Nisan 2019 / 766 / yorumsuz
10.000 mAh Bataryalı Oukitel K12 Telefon Sunuldu!

Çinli üretici tarafından Mayıs ayında piyasaya sunulacak olan akıllı cihaz K12, güçlü bir batarya ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Oukitel’in ürün sırasına bakıldığı zaman 4 adet seri ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Aynı zamanda K serisi oldukça iddialı batarya ile beraber geliyor.

Çinli şirket Nisan ayının ilk haftalarında 7,2 inç ve 6.000 mAh bataryaya sahip Oukitel K9 cihazının tanıtımını gerçekleştirdi. Çıkan bu akıllı telefon ardından şimdi de 10.000 mAh batarya gücüne ve 6,3 inç Full HD+ ekranını ilgililere duyurdu. Seriyi devam ettirmek isteyen Çinli şirket, yeni çıkaracağı cihazda aynı zamanda 12 nm güç tasarruf işlemcisi ve akıllı güç tüketimiyle beraber cihazı 1 hafta boyunca şarja takmadan kullanım imkânı sağlıyor.

Aynı zamanda 5 V/6 A hızlı şarj sayesinde, cihazı şarja taktığınız zaman şarj işlemini kısa sürede gerçekleştiriyor. Normalde 10.000 mAh bataryaya sahip cihazlar, cihazı 3-4 saat içerisinde tam dolduruyor. Ancak bu batarya cihazı 2 saatte tam dolduruyor. Bu da demek oluyor ki şarj sıkıntısı çeken kişiler için büyük bir değişim olacak.

Akıllı telefonun başka özelliklerinden bahsedecek olursak; K12, büyük ekranın ve batarya dışında ayrı olarak 64 GB dâhili depolama alanına sahiptir. Ayrı olarak cihaz 6 GB RAM’a da sahiptir. Oukitel tarafından söylenene göre K12 cihaz, önümüzdeki ayın sonunda ya da Haziran ayının başında piyasaya sunulacak. Fiyat konusunda da şu an için bir bilgi yoktur, ilerleyen zamanlarda ne zaman çıkacağı ve fiyatı kendini belli edecek.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular